Problem s pletou

Príspevok v téme: Problem s pletou
papulqa

Ahojte, mam 17rokov a problem s pletou. Okrem toho ze mam rozsirene pory, sem tam akne tak ma trapi este taka jedna drobnost. Mam nejednotnu farbu pleti. Celu jar a leto som nepouzivala makeup, zacala som ho pouzivat asi len zase pred tyzdnom alebo tak nejako, pretoze neviem ako zakryt tento problem. Mohli by ste mi nieco poradit na tieto moje chybicky krasy? Fakt ma to dost strapi, plet je nejednotna, na mnohych miestach (hlavne T-zona) je plet trosku zacervenana. Ako sa toho zbavit bez toho, zeby som to musela nonstop prekryvat makeupom? Dakujem za pomoc :)

jenny6

Ak mas tie zacervenania vyrazne, moze to byt Rosacea alebo rozsirene cievky, ak ti to moc vadi, mozes si to ist dat odstranit laserom, dnes sa to uz robi na mnohych miestach, ja som mala podobny problem, mala som cervene rozsirene zilky na lavom lici, asi na polovici toho lica, ale prave lice bolo uplne ok, tak si vies predstavit ako som vypadala...
Chodila som do Zvolena, www.medicentrum.sk, ale ak nie si zblizka, urcite to robia aj v tvojom okoli. Je to odstranenie laserom, zo zaciatku trosku bolestive, po chvilke si zvyknes, nic strasne, ale naozaj sa nedaj odstasit mini bolestou, lebo ta za to nestoji. Liecis sa potom 3 tyzdne. Ja som za tu aplikaciu na polovicu lica platila okolo 25 eur. TO ale tiez zavisi od ambulancie...

Ak to nie je take strasne, ze to treba az odstranovat, a chces si to len zakryvat makeupom, na cerven na tvari sa pouziva ZELENY korektor, najdi si viac info na googli, zeleny korektor prekryva cervenu farbu na tvari a na to sa potom nanesie makeup.

sasia

ahoj..mam 15 rokov a taky isty problem..mala som velke problemi z pletou 4 roky..tak som navstivila prvu koznu zlepsilo sa ale opat sa zhorsilo..tak som navstivila druhu koznu chodim k nej uz rok aj pol a teraz je to celkom dobre... ale cervenu plet mam vzdy hlavn nos ..pouzivam mejkap ale bez neho vyzeram zle :( ..hlavne v lete na kupalisku ked este svieti slnko zvyraznia sa pory a plet je cervena ... asi sa spytam koznej na nejaky krem ....nepomohla som ale vies ze nesi sama :D