Neopatovana laska

Príspevok v téme: Neopatovana laska
jany

Prosim, obetujte 5 minut tomuto kusu textu, potrebujem vas nazor.

Porozpravam vam pribeh neopatovanej lasky, kde ja som mal byt jej prvy a ona moja prva. Zacalo sa to v maji pocas maturitneho tyzdna, vtedy som ju uplnou nahodou nasiel na internete a odvtedy sme si pisali skoro kazdy den, este s nikym som si nepisal tolko, ako s nou. Vsetko co napisala, mi zlepsilo naladu, bola ako svetlo v mojom zivote, nemohol som uverit, ze aj na mna sa konecne usmialo stastie. Po mesiaci sme sa prvy krat stretli. Povahovo bola presne taka, ako som si predstavoval - mila, slusna, dospela na svoj vek, trochu hanbliva atd. Vsetko slo hladko, ale ked som sa na nu pri luceni pozrel, bol som trochu sklamany, ze nic necitim a ze z nej bude asi len kamaratka, no este som to nevzdal a povedal som si, ze to by chcelo este jedno stretnutie. Ked som sa jej opytal ake to bolo, povedala, ze tak nejak si to predstavovala. To bol asi najkrajsi den mojho zivota. Potom o tyzden som ju pozval zas, no nasla si dovod neist. 3 dalsie tyzdne, stale to iste. Ja som povedal, ze chapem(pomyslel som si, ze asi nie som jej typ, to sa stava, obzvlast ked ide o rande na slepo, tam to je najcastejsim problemom neuspechu) a ze uz jej dam pokoj a ona potom, ze to nie je tak, ze ona si tie dovody nevymysla. To bola nasa prva hadka a prvy krat, kedy som si povedal, ze s nou je koniec, ale ked mi to vysvetlila, tak som bol zase stastny a pokracovalo sa dalej. Asi po dalsiom mesiaci (2 tyzdne bola prec) som ju pozval zase a ona s tym suhlasila takym sposobom, ako keby na to uz cakala a mal som z toho pocit, ze ked sa stretneme, tak prva vec, co spravime, bude bozk. No to sa nestalo, ale rande to bolo dobre, mozno este lepsie ako minule, fotila si ma, ked sme sa rozpravali na lavicke, tak sa hrala s vlasmi, smiala sa, bola taka otvorenejsia, atd., ale ten koniec... spytala sa ma, ako sa rozlucime a ja ze "hmm..neviem...tak cau :)" "cau" (nemal som velmi chut na bozk pri autobusovej stanici). Ked som prisiel domov, tak som sa jej za to ospravedlnil a ona, ze nech sa tym tak netrapim, ze to sa stava. To som bol zase rad a potom o niekolko tyzdnov som sa chcel stretnut a povedal som, ze jej chcem nieco dat(bozk). Ona vedela, co to je a povedala, ze to nechce. Tu vzniklol dalsi velky konflikt. Ja som potom napisal, ze nech mi napise, ze je medzi nami definitivny koniec, dokonca som ju o to prosil, aby som ju uz mohol konecne pustit z hlavy, ale ona to neurobila. Z toho som bol na jednej strane velmi prekvapeny(ja uz som si aspon 4x myslel, ze je definitivny koniec a ona este ani raz, ani po tom vsetkom) a na druhej strane zmateny, lebo uz som fakt chcel skoncit s analyzovanim toho, co, kedy a ako myslela, ale ked som videl, ze ona to este so mnou nevzdala, tak som si povedal, ze este budem bojovat, aspon o to sladsia bude vyhra. Vztahy sa zase zlepsili, ako po kazdej hadke, co sme doteraz mali a po mesiaci som ju pozval zas(tak nepriamo pre istotu), odmietla. Po tom ako isiel cas, tak este par krat, ale vzdy ked som nieco naznacil, ze sa chcem stretnut, tak bola strasne defenzivna a akokeby nazlostena, ze co to navrhujem. Dolezity fakt je, ze medzi tymi pozvaniami sme si stale pisali skoro kazdy den a ked vidim, ze ma dobru naladu, tak preco to neskusit zas...No a uz sa blizi nepekny zaver. Pred tyzdnom som jej povedal, ze je fakt krava(prva nadavka adresovana jej za ten polrok)a ona ze "dakujem, konecne som to z teba dostala :D" a "som suka, nie krava :)"(tato reakcia ma velmi prekvapila), tak som jej povedal "pica, nie suka, ked uz chces byt vulgarna" No a to ju tak dostalo, odvtedy sa tvari ako "preco mi pises taketo veci? ja si to nezasluzim :(" Ja som sa citil zle, ked som vedel, ze je kvoli mne smutna(napriek tomu, ze ja som kvoli nej bol smutny uz asi 5x), tak som sa jej o par dni ospravedlnil, uplne som sa pred nou ponizil(to zo mna hovorili city, nechcel som ju stratit) no a jej to nie len ze nestacilo(udobrili sme sa tak na 50%), ale ani jej to nepomohlo ospravedlnit sa za svoju chybu(podla nej ziadnu nespravila) Na druhy den, ked som bol opat pri rozume, som jej povedal, nech zabudne na to, co som pisal(stiahol som ospravedlnenie) Ona bola rada, ze som to stiahol..
No a vrchol vecera - povedala mi, ze dovod, preco si mysli, ze by nam to vo vztahu nefungovalo je, ze absolutne nie som jej typ a este dodatok "ale uz ti to je jedno, nie?" ..tolka drzost. Preco mi to ku**a nepovedala pred 4 mesiacmi pred druhym stretnutim??? Alebo v hociktorej z kritickych hadok, ktore sme mali? V jednej som sa dokonca pytal, ci boli chvile, kedy ma povazovala za potencionalneho partnera a ona, ze boli, aj ked ich nebolo vela. Preco tie hadky vobec so mnou riesila, ked ajtak nic so mnou nechcela mat? Pred par dnami som jej este napisal par nepeknych veci(ze je najvacsie sklamanie v mojom zivote, ako moze so sebou zit a pod.) a spytal som sa jej na niektore obrovske nejasnosti a ani neodpisala..a vymazala si ma z priatelov(pre nu je ocividne najlepsie riesenie problemov od nich utiect). Keby mi to povedala pred 4 mesiacmi, presne vtedy, ked som to aj sam tusil, len stacilo nech mi to potvrdi, tak by sme ostali aspon kamarati a nikto by nebol zraneny. A najhorsie na tom celom je, ze ona si mysli, ze vsetko je moja vina a hneva sa na mna, pricom hnevat by sa mala jedine na seba, ked ma zaludok na to, aby s niekym tolky cas manipulovala a cely cas to popierala a potom sa nanho este nahnevala za to, ze na to prisiel a neprijal to s usmevom(akoze co cakala? nieco ako "dakujem, ze si so mnou tolko manipulovala a klamala mi, bola to fakt sranda"?). A este jedna super hlaska od nej: "Nepaci sa mi, ked mi hovoris, ze som tebou manipulovala, lebo to nebol moj zamer."(na skutocny zamer by neprisiel ani einstein)." Co si o nej myslite? Chcel som ju naucit lekciu, ze takto sa k ludom nesprava a ze iste ciny maju iste dosledky, za ktore treba vziat zodpovednost, no jej to nejak uniklo, preto to sem pisem, aby som jej ukazal, co si o tomto celom myslia ostatni a mozno to jej nezrela(alebo sibnuta? zacinam pochybovat o jej dusevnom zdravi, vzhladom na to, ako casto si protireci) hlava konecne pochopi. A este nieco, ona si mysli, ze to ma v povahe byt taka, no ja si myslim, ze to je vekom, hormonmi a roznymi vonkajsimi faktormi(nedavno mala 17 a od prveho stretnutia z pred polroka som mal pocit, ze kazdym mesiacom sa spravala ako vacsia a vacsia pubertiacka) Aky mate na to nazor?
A dakujem, ked ste to cele precitali.

jany

Necital si pozorne. Ked som sa jej ospravedlnoval(za to ze som ju urazal), hovoril som jej kolko som o nej rozmyslal, ako mi na nej zalezi a ona reagovala uplne chladne(=moje ponizenie) vtedy to bolo uprimne, ale jej to nestacilo a este v ten vecer pred spanim sa mi vratil rozum a tesil som sa ako jej na druhy den napisem, ze odvolavam co som vcera napisal a ona potom na to povedala "Konecne! To som chcela pocut :)" Cize na tom nebolo nic zle. No a len pre zaujimavost, ako by si ty nazval niekoho, kto tebou 4 mesiace nechutne manipuluje? Ked jej "krava" nestacilo a sama si pridala, tak ja som pridal este viac. A takych dievcat, ako je ona nie je vela, preto som chcel aspon v kamaratstve, ked uz nic.

jenny6

Na tvojom mieste by som sa s nou uz vobec nerozpravala, lebo ako hovoris, ze "ona ani nema tu slusnost mi to vysvetlit, lebo si mysli, ze si to nezasluzim." ...a preco vobec sa nou este zaoberas? resp. poviem to inak, naco sa jej este ozyvas a ponizujes sa pred nou tym, ze chces aby ti to vysvetlila a podobne? vidis, ze na teba kasle a ze nema zaujem sa s tebou o tom bavit, tak preco sa pred nou tak podcenujes? iba jej davas pocit, ze je viac na koni a ze si s tebou moze zametat ako sa jej chce. Ak to chces riesit, aby si si nieco odniesol do buducna, tak si to ries pre seba, alebo s kamaratmi, ale nie s nou, ked ona ma takyto pristup k tebe. Nahravas jej na smec a ona si pripada este viac dolezitejsia, ked sa nou stale zaoberas...

A ze ci sa ti ospravedlni po dvoch rokoch ked dospeje viac? to hadam nemyslis vazne, ze este aj o dva roky budes stale riesit nejaku komplikovanu babu, ktora sama nevedela co chcela a medzi vami sa to skoncilo este skor ako sa cosi zacalo. O dva roky si nespomenies ani na jej meno, ver mi. Ved si s nou nic vlastne neprezil a ziadne city vas nespajali. Aj ked to tebe pripada ako strasne vela toho co sa medzi vami udialo, bolo to len take obcasne stretnutie a prve otukavanie sa, to ti z hlavy rychlo vysumi a zabudnes na to, neboj. To sa neda porovnavat s tym, keby ste prezili vztah a spamatavas sa teraz z neho.

ronny26

no ja celkom nemozem suhlasit, aj pri pisani sa da zistit o cloveku vela, aj ked nespochybnujem potrebu osobneho kontaktu, ale ja si viem o cloveku urobit predstavu aj z toho co a ako napise, aspon taku hrubu...
no a k teme...nechcem tu robit rozhodcu, ale to ze si to sem napisal, aby si od ostatnych pocul (a dokazal jej)aka je sibnuta a nezrela, no prepac ale to mi tiez nepride dvakrat dospele...ako aj ine veci, uz len to ake vyrazy si pouzil na "jej pomenovanie"...no a k tomu ospravedlneniu asi tolko, ze clovek sa ospravedlnuje preto, lebo spravil nejaku chybu, uvedomil si ju a chce ju napravit...robil si to pre nu, preco si potom nato zacal pozeral sebecky, ze TY si sa ponizil???...to by potom znamenalo, ze si ospravedlnenie nemyslel uprimne...a odvolat ospravedlnenie, to sa proste nerobi...no zrejme vam nebolo sudene byt spolu, uz ked to bolo od zaciatku sprevadzane nedorozumeniami a hadkami...takze hlavu hore, pride ina, menej komplikovana

fgf

Momentalne necitim nic, ako by som mohol po tom vsetkom? Len sa snazim pochopit dovody jej konania, aby som si nieco aj odniesol do buducna, ale ona ani nema tu slusnost mi to vysvetlit, lebo si mysli, ze si to nezasluzim. A navyse, ked to je u nej fakt len take obdobie poblaznenej teenagerky, tak mozno o 2 roky by mohla dostat rozum a ospravedlnit sa mi.

A to s tym pisanim som vedel, preto som ju tak vytrvalo pozyval. Po prvom stretnuti mi aj napisala nieco ako "Vidim, ze je fakt lepsie sa stretnut s tym s kym si pisem :)" A chcel som sa stretnut aj preto, ze ked ma chce odmietnut, tak nech to urobi osobne a aspon by sme si to mohli vydiskutovat a nie ze sa teraz odmlci a ignoruje vsetko co jej pisem.

jenny6

Tak v prvom rade, dufam, ze uz k nej nic necitis, lebo stretnes v zivote este vela dievcat, tak sa nenechaj nicit od niekoho, kto za to nestoji. Keby ste mali spolu uz niekolkorocny vztah a teraz nastali nejake problemy, bolo by to ine, lebo tam by bolo za co bojovat a co riesit a co analyzovat, ale u vas sa zacali problemy este skor ako sa nejaky vztah zacal, takze s takym nicim si naozaj zbytocne trapis hlavu. Nestoji to za to. Na tvojom mieste by som sa uplne vykaslala na takeho cloveka, bolo to len pociatocnym osialom, mozno zalubenim. Nebola tam este skutocna laska.

A este po druhe, ked ona ma 17, ty mas zrejme nejaky podobny vek...casom zistis, ze zoznamovat sa na internete a spoznavat sa pisanim si, ti prinesie viac skod ako uzitku, pretoze pri pisani si, nevidis toho cloveka, citas si len text, ale tomu textu chyba emocia, hlas, mimika, gesta, co vsetko velmi suvisi s charakterom a vlastnostami cloveka, a urcite si aj sam zistil, ze napisana veta sa da vyjadrit roznymi sposobmi podla toho akym tonom sa povie a ci sa povie milo alebo sa povie s ironiou v hlase....

A pri takomto pisani, kde chyba osobny kontakt, si to dany clovek nahradza svojimi predstavami, cize inak povedane, kedze ju nevidis ako to hovori a co robi, ty si to len predstavujes, a predstavujes si to tak ako sa to tebe paci a ako by si to ty u nej chcel a preto si potom presvedceny, ze aka je uzasna a aka je stvorena pre teba, ale ona v skutocnosti taka vobec nemusi byt, casto ani nie je, je to len tym, ze si to ty predstavujes.

Preto by sa ludia mali spoznavat osobnym kontaktom, aby to, co o nej vies a co si myslis, bolo spojene aj s realitou, aka naozaj je.