Má moj život význam ?

Príspevok v téme: Má moj život význam ?
dalino

Napriek tomu, že mám len 24 rokov, už niekoľko rokov od 18tky sa trápim so svojimi problémami, keďže ide o dosť chúlostivé témy, s takým niečim sa mi tažko dá porozprávať osobne, snažím sa to brať s nadhľadom, každého niečo trápi viac či menej, prešiel som si depresiami, ale sú 3 veci ktoré tvrde obmedzujú môj zatiaľ nikam vedúci život, x krát som rozmýšľal nad samovraždou.

Prvou vecou je to že som homosexuál, to je prvá prekážka či vôbec sa dá žiť štastne ako gay, či v skutočnosti existuje medzi gaymi láska, a či vôbec ma príjme boh za to že som gay.
Druhou podstatnou vecou je moja paruréza, ktorá sama o sebe znekvalitňuje normálne vedúci pre človeka podstatný spoločenský život.
Tretou vecou je najzávažnejšou problematikou spojenou s parurézou a to psychický blok spojený s mužskou erekciou, čiže nedokážem vyžit sexuálnym životom s akoukoľvek osobou, len vtedy keď som úplne sám nemám s erekciou problém.
Tak ak mi niekto vysvetlí snáď pomôže, akoby žil na mojom mieste, by ma veľmi zaujímalo, pretože samovražda ma z jednej strany neskutočne láka, a skoncovať s celým každodenným trápením, z druhej strany by som veľmi ublížil všetkým známym ktorí ma majú radi, rodičom, súrodencom, a nakoniec za samovraždu je peklo, a tam svoju dušu nechcem poslať.

bella12

Skús sa ešte pozrieť na nižšie uvedenú stránku, je tam kontakt na písomnú linku dôvery alebo diskusné fórum inak sexuálne cítiacich ludí

-odkaz odstránený-

petet

Dalino tvoj zivot ma urcite vyznam,kazdy ma na svete svoje poslanie,a dokonca aj ty :-) A neboj sa Boh ta ma rad ci si gay alebo nie,pekne to napisala tusim jenny ze zalezi na tom aky si clovek a nie do akej skupiny patris.Aj gay je clovek ktory ma cit a vela lasky ktoru dava tomu koho miluje.Takze toto neries. A ten dalsi problem? Tiez by som odporucal najst si dobreho psychologa a dat tomu cas.
A uvedom si ze su na svete strasnejsie problemy a choroby ako tie tvoje,nebud taky pesimista.Usmej sa a chod dalej.
Zelam vela stastia v dalsom zivote.

bell12

Dalino,

viem, čo to je trápiť sa dlho s nejakým problémom, nemáš to ľahké. Dvakrát si v príspevku spomenul Boha, predpokladám teda, že si veriaci alebo aspoň pochádzaš z veriacej rodiny, o to horšie asi svoj problém č. 1 prežívaš. Je to však ozajstná pravda o Tebe - totiž že si gay? Je to nemenný stav podmienený geneticky a fyziologicky, s ktorým sa už nedá nič robiť, alebo je to problém, s ktorým síce nedokážeš teraz pohnúť, ale niekde v kútiku duše cítiš, že by snáď bola nejaká cesta, úzka, tŕnistá a veľmi ťažká, na ktorú nemáš síl a ani nevieš, či by niekam viedla? Nebude aj tento Tvoj problém otázkou psychiky?

Možno sa v Tvojom detstve alebo počas dospievania stalo niečo, čo Ťa veľmi zasiahlo a negatívne ovplyvnilo vo vzťahu k dievčatám, ženám. Mohol to byť ale aj zlý príklad kamarátov, sex. skúsenosť s rovnakým pohlavím najprv možno len zo zvedavosti, v najhoršom prípade sexuálne zneužitie. Tieto aj iné negatívne zážitky si človek nemusí bežne ani uvedomovať, ak ich ako zraňujúce vytesnil do podvedomia a takto na ne "zabudol". Každý človek je tajomstvom nielen pre iných, ale aj pre samého seba, len Ty môžeš posúdiť, či mohlo byť niečo také v Tvojom detstve, výchove, v minulosti. Takéto odkrývanie zabudnutého býva veľmi bolestivé, ale je nevyhnutné pre uzdravenie duše. Ak je náhodou toto za Tvojou homosexualitou, myslím (súdiac podľa Tvojich slov), že sa neuspokojíš s tým, že môžeš nájsť šťastie ako gay, pretože v skutočnosti to nie je Tvoj základný problém: homosexuálne sklony sú v tom prípade len následkom a riešiť treba príčinu. Pravdaže, bez psychologickej pomoci to asi nepôjde.

Bez ohľadu na veľkosť a charakter Tvojich problémov, má Tvoj život zmysel, aj keď ho zatiaľ možno nevidíš. Skús si prečítať knihu Divoký v srdci od autora Johna Eldredga, určite Ti vnesie aspoň trochu svetla do Tvojho pesimizmu. Je to kresťanská kniha, ktorá však ponúka, aspoň podľa mňa, úplne iný (v dobrom) až oslobodzujúci pohľad na človeka a jeho vzťah k Bohu, než na aký sme zvyknutí. Nedáva inštrukcie, nechce poučovať a už vôbec nesúdi a neodsudzuje. Je dobrou knihou na zamyslenie sa nad životom, verím, že Ti dá odpoveď aj na niektoré Tvoje ďalšie otázky. Radím Ti odložiť všetky Tvoje problémy bokom, prečítať si tú knihu a až tak sa k nim opäť vrátiť. Hádam sa potom na ne budeš dívať iným pohľadom.

Nevzdávaj to - neexistuje tak veľký problém, ktorý by Ježiš nedokázal vyriešiť. Len mu ho treba odovzdať.

zmysel

no tak precital som si a moja rada na problem cislo 2 a 3 je jednoznacne navstivit odbornika :)
isto si uz tak aj urobil pretoze to aby sa clovek vyliecil sam navyse ked to je skorej psychycky blok je nerealne.
Myslim, ze dobry psycholog by bol riesenim .

zmysel

Pytas sa ci ma tvoj zivot zmysel. Zivot ako taky ma zmysel pre kazdeho , len ten zmysel treba najst.
Pises, ze si homosexual. Co je natom? Kedysi by to bol mozno zavazny precin voci spolocnosti, no dnes uz to patri k zivotu ako takemu a ludia si to konecne zacali pripustat. To ci je medzi gaymi laska, to ja povedat neviem , no viem, ze kazdy z nas ma na svete cloveka s ktorym moze vytvorit "dokonaly" par, ci uz par heterosexualny alebo homosexualny. Pises o chorobe, ktoru nepoznam a blizsie si ju nepopisal no kedze sa k nej vztahuje aj treti problem tak si to uz dako vyguuglim a skusim zdelit moj nazor. Len by som chcel este povedat, ze samovrazdou sa nic nevyriesi , zijes preto aby si bojoval za dobry zivot, vzdycky sa treba snazit o to aby nas zivot bol takym akym ho chceme mat, tak skus nacerpat silu na tento boj od ludi ktorych mas rad a ktory maju radi teba. A pamataj ako vravi jedno mudre posolstvo.Ked si budes mysliet, ze nevladzes a mas vsetkoho dost si len v polke svojich sil, nemozes sa vzdat. Istotne pre seba dokazes vyrobit lepsi zivot, len treba bojovat.

jenny6

Su ludia, ktori maju problem s erekciou aj ked su sami, ti uz vobec nemozu zit sexualne. Ak som to pochopila u teba zdravotny problem s erekciou nie je, len psychicky, lebo ked si sam, problem s nou nemas. A kazdy psychicky problem sa da riesit. Skus vyhladat sexuologa alebo aspon psychologa. Potrebujes svoj psychicky blok iba prekonat. Bud rad, ze nemas horsie zdravotne problemy. Pretoze su ludia, ktori maju take zdravotne problemy, ze je pre nich prakticky nemozne najst si partnera, vydat sa, ozenit, mat deti, su odkazani na single zivot. A aj tak si najdu zmysel zivota, sustredia sa na svoju rodinu, priatelov, zaujmy...

Takze skus sa na to pozriet aj z tejto stranky. Takze parurezu a ten treti psychicky blok prekonat mozes. A to, ze si gay, to vobec nie je problem. Laska existuje medzi ludmi bez ohladu na orientaciu. A mozes mat stastny a plnohodnotny vztah aj s rovnakym pohlavim. A boh ta prijme takeho aky si, ci si gay ci nie. Pretoze zalezi na tom, aky si clovek, nie ci sa ti pacia zeny ci muzi.

sway

Skus sa zmierit s tym,co je dane a snaz sa zlepsovat v tom,v com mozes.Univerzalna rada..Ale ako si sam napisal,kazdy sa niecim trapi a zit predsa treba..Drz sa,mozes vytvorit este vela veci,co ta budu tesit..