Ako na dvojičky

datelinka

akonato, velmi ma udivuje tvoja tuzba. kazde tehotenstvo, pri ktorom sa ocakava viacero plodov sa do istej miery povazuje za rizikove. malokedy su dvojcata donosene do 9. mesiaca, predcasny porod je zas povazovany za rizikovy. kazdy tyzden vnutromaternicoveho vyvoja je pre plod dolezity, v poslednych mesiacoch sa vyvijaju pluca dietata. u nedonosenych deti vznika cela paleta roznych rizik, ktore sa mozu prejavit aj o niekolko rokov neskor.
samozrejme, existuje aj velky pocet dvojciat a viacejciat, ktore su uplne zdrave, inteligentne, bez akychkolvek zdravotnych tazkosti suvisiacich s vnutromaternicovym vyvojom.
pre matku je vsak kazde tehotenstvo nadhernym obdobim, tak preco to neprezivat dvakrat? :-)
mozno ta to malo zaujima, ale omnoho tazsie sa fyzicky zvlada starostlivost o deti najma v prvom roku zivota, nehovoriac o ovela vyssich financnych nakladoch.
ja by som nechcela zasahovat matke prirode do jej diela. ak prinesie dvojcata, je to krasne, taketo deti su si omnoho blizsie a viac sputane, ale dovolim si prirovnat tvoju tuzbu vyberu pohlavia pri oplodneni.

akonato

Denz-dakujem, su tam celkom dobre tipy:)
a pauli 73... to nieje zlé riešenie, lenže to sa môže ale aj nemusí podariť počat v tak krátkej dobe znova:-)

pauli 73

mať jedno dietatko za druhým po roku :-) mám kamarátku čo má takto dve dievčatká a je medzi nimi presne 12 mesačný rozdiel a sú ako dvojičky :-)

pauli 73

mať jedno dietatko za druhým po roku :-) mám kamarátku čo má takto dve dievčatká a je medzi nimi presne 12 mesačný rozdiel a sú ako dvojičky :-)