Plesen pod nechtami

Príspevok v téme: Plesen pod nechtami
miamiamia

Neviem, iste sa tu nachadza nejake forum na tuto temu, ale mne sa nic nepodarilo najst. Ide o to, ze mam plesen pod nechtami na nohach a to hlavne na palcoch obidvoch noh a obidvoch malickoch. Mam s tym velke problemy, nechty mi vrastaju do koze a trpim pri strihany nechtou, neviem si ich poriadne ostrihat pretoze su tvrde ako kamen. Darmo si ich pretym poriadne namocim v horucej vode, osprchujem sa, mam dokonca aj tinkturu na tvrde nechty, ani to vsetko mi nepomaha. A to uz nehovorim o zapachu ake plesen sposobuje. Bola som s tym u koznej, ale dala mi lieky po ktorych mi nebolo dobre a masticku, ktora nepomaha. Tak vas prosim o radu. Co s tym, aby som sa toho navzdy zbavila? Dakujem za odpovede

ZAZA989

pliesen sa da liecit,ja chodim na pedikuru,kde mi ju najprv odstrania a kupim si vodicku ktoru si kvapkam rano aj vecer...medicialna pedikura v Ruzinove..0918561080

- mira

Alien, treba liečiť telo ako celok, a to zabezpečiť v ňom zásadité prostredie, ktoré nevyhovuje plesniam v raste a rozmnožovaní. Predovšetkým odstrániť jednoduché cukry, a to aj cukry z ovocia, medu, hnedý cukor a pod. Jesť len obilniny, ktoré nie sú obrusované, najlepšie celé zrná, vhodné je pšeno, ktoré neprekyseĺuje. Dôležitá je zelenina, ktorá je zásadotvorná, a to tá ktoré nepochádza z tropov alebo subtropov, t.j. nevhodné sú rajčiny, papriky baklažány a zemiaky. Zeleninu môžeš i tepelne upraviť, ale prevažne kratšiu dobu ako 20 minút a ihneď zjesť.

zajobojo

skus si ich vymočit v teplej vode s octom ( 2/3 vody a 1/32 otca) skus to močit aj hodinu a potom upravit nechty a rob to každy den aspon mesiac malo by ti to pomoct

Ferčo

Ak je plesen na nechtoch tak su vsetky masticky, vodicky urcene na plesen neucinne!!! Ziadna mast sa pod necht priamo k lozisku nedostane.
Treba to liecit vnutorne, pretoze zvacsa byva zaplesny cely organizmus.
Bud dermatolog predpise vhodne tabletky proti plesni alebo na to pojdes formou prirodnych lieciv, nizkosacharidnej diety...ale to je beh na velmi dlhe trate.
Postihnuty nech len velmi pomaly odrasta.

borovica

V lekárni dostať kúpiť tyčinku na na liečenie mykozy nechtov a liečenie hubovej infekcie nechtov. Volá sa Nailner repair a stojí cca 16.50 eur. Je to novinka a je veľmi dobrá a účinná.

tulip05

ja mam taky problem, resp. moj priatel, uz dlho ma plesen na vsetkych nechtoch na nohach, ma ich zlte, zhrubnute,skarede, a tym ze si to chyta tak uz aj na jednom nechte na ruke to ma,a ked mu poviem nech s tym ide ku koznej,lebo je to nakazlive,tak povie ze jemu to nevadi,je v tomto nezodpovedny,kasle na to,ako ho presvedcit aby si to dal liecit? on celkovo nerad chodi k doktorom :-(

miamiamia

dakujem za reakcie..ten petrolej by som mozno skusila a moc? no neviem, trochu sa mi to hnusi :-) aj ked som citala o urinoterapii..candimin nepoznam.idem si nieco o tom pohladat blizsie..dikkk

fedorova

Plesne su liecitelne,vymoc nohy v petroleji.Alebo si ich namoc do svojho mocu,Moj otec boli baca,bolo to v sedemdesiatich rooch,boli jrd;zeny pracovali po poli v tramkach,kde cast bola gumena.nohy sa zaperili a boli plesne.potichu tym kazda trpela.raz zasli k otcovi na kosiar-na zincicu,obcerstvit sa.otec prave prehanali ovce cez vanicku naplnenu petrolejom.pytali sa;preco to robia.To je zauzivany sposob -velmi ucinny,proti chromke,aby plesne nenapadli kopita!odvaznejsia sa vyzula a aj ona chcela prejst roztokom.otec im nalial petrolej do cisteho lavora a kazda sa osmelila a nohy postupne namocili vsetky.Prisli sa podakovat,lebo kazda sa plesne zbavila. bez ostychu mozes prevarit svoj vlastny ranny moc-odpareny na tretinu a moc si nohy,chodidla.v kratkom case sa plesne zbavis.