Blikanie pred očami

Príspevok v téme: Blikanie pred očami
dana

Pred očami sa mi niekedy robí také blikanie. Najprv si uvedomím, že na vec,ktorú sa pozdrám nevidím dobre, potom keď zatvorím oči vidím také blikanie.Vezmem si Magnézium,na 30 minút si ľahnem a prejde to. Neurolog.vyšetrenie, magnetická rezonancia je v poriadku. Neurológ mi povedal, že sú to asi nervy.Neviem,ako mám tomu predchádzať,bojím sa že sa mi to stane na ulici. Môže mi niekto poradiť?

damaxy

Aj mne sa to stáva,mám pocit akoby som pozerala cez sklo s kvapkami vody,taký pretrhnutý obraz.Potom nasleduje migréna,alebo silná bolest hlavy.Takže može to byt spojitost s takým ochorením.Ja to mám raz do roka,takže to sa dá prežit.

peťo

Mne sa to iste stáva a ešte tak trošku nevnímam, neviem ale idem na vyštrenie na štítnu žľažu ku endokrinologičke neviem čo so mnou je ale nevie je to strašne zvláštne, a keď sa pozerám na oblohu alebo na niečo jasne vidim pred očami taku menšiu bublinu neviem to identifikovať keď som bol u očnej nič nezistila, ale stále to pretrvava

keren

Danka, ja som taka ista, je vela veci ked sa hned vystresujem a potom si uvedomim, ze pokoj, ved o nic nejde...ale snazim sa reagovat pokojne a neznervoznovat sa zbytocne, ale aj mne sa to stava castejsie pri strese, vycerpanosti a podobne...a beriem pravidelne uz asi pol roka magne B6 na odporucanie lekarky

Danka

Keren, ja si pamätám, keď som chodila na gymnázium do I. ročníka, stalo sa mi to na fyzike. Nevedela som čo to je, len som nevidela normálne. Potom ale už neviem,ako mi to prešlo. Potom ako si spomínam, mala so s tým pokoj, keď som bola duševne v pohode. Akonáhle mám nejaký väčší problém, už som z toho celá vyvedená a záver toho stresu je blikanie. Snažím sa dávať si magnézium denne. Možno to všetko závisí aj od povahy človeka. Ja mám problém aj z niečoho, čo iní by si ani možno nevšimol že je to problém. Mám 5 ročnú dcérku, s ktorou ak sú nejaké zdravotné problémy, som z toho hneď v strese až kým sa dcérka nevylieči. Vlani v lete sme mali obidve kiahne, vtedy sa mi to v priebehu 2 týždňov stalo asi 2x. Takže myslím si, že vekom sa to môže upraviť, ale záleží veľa aj od povahy.

keren

Danka, no ja mam takmer 17 a mne povedali ze sa to moze upravit vekom...pred pubertou som mala hrozne migreny a ked som dostala menst. tak sa to upravilo...a zevraj aj to "blikanie" sa moze casom upravit, ze ide aj o hormonalne zmeny a tak...

anonymnik

tiez by som odpoprucal preliecit pecen, no to mozu byt poskodene aj ocne nervy, aj mne sa to stava obcas, no aj tak z toho nemam nervy na tvari, mne to prejde hned,maximalne ma to drzi 10 sekun,mne lekar povedal, ze to nie je nic vazne, treba si len chranit oci pre slnecnym ziarenim, daj si trochu zalezat na svojom zdravi, mas ho len jedno, odporucal by som slnecne okuliare s UV filtrom :) a pouzivat ich takmer stale(okrem spanku:) )

Danka

Keren, mám 40 rokov. Vo všetkom máš úplne pravdu, aj Janík. Chodím na JOGU tiež kôli krčnej chrbtici. Na akupunktúru som chodila asi pred 8 rokmi, veľmi to pomohlo, cítila som sa ako znovuzrodená.

keren

janik: jasneee, ze som to nespomenula, mam problem s krcnou chrbticou, chodial som na rehabilitaciu a mam aj cviky, ktore mam cvicit...ja uz aj zabudam co vsetko mi je, tolko vysetreni som absolvovala kym som sa dostala ku konecnej diagnoze

janík

ak ide len o "blikanie"-doporučujem preliečiť pečeň, ostatné všetky príspevky sú problémy s krčnou chrbticou-preliečiť akupunktúrou a problem zmizne (teraz je to častý výskyt,príčina -prievany!!!!!!!!!

keren

liecim, pre ine problemy uzivam Tebokan (na predpis) a Persen (volne predajny) k tomu mi kvoli tetanii pridala lekarka Magne B6 (vitamin, na volny predaj) ja som dovtedy o tom tiez nepocula, ale prave stres to moze vyvolavat, preto ma poslala aj ku psychologicke, ked mas stresovy den, skus si vzdy najst chvilku na oddych- zhlboka dychaj, alebo zavri na chvilku oci, nezabudaj na pitny rezim a nebud hladna, jedz pravidelne...takisto dostatok spanku, najlepsie je vylucit uplne strs, ale to sa v dnesnej dobe neda...ak sa mozem opytat (neviem ci sme to uz pisali, alebo nie) kolko mas rokov?