Blikanie pred očami

Príspevok v téme: Blikanie pred očami
dana

Pred očami sa mi niekedy robí také blikanie. Najprv si uvedomím, že na vec,ktorú sa pozdrám nevidím dobre, potom keď zatvorím oči vidím také blikanie.Vezmem si Magnézium,na 30 minút si ľahnem a prejde to. Neurolog.vyšetrenie, magnetická rezonancia je v poriadku. Neurológ mi povedal, že sú to asi nervy.Neviem,ako mám tomu predchádzať,bojím sa že sa mi to stane na ulici. Môže mi niekto poradiť?

Danka

Ďakujem za podporu, v utorok som mala stresový deň, možno toto bol výsledok. Neviem. Na tú tetaniu sa nejako liečiš?Ešte som takútu dg nepočula.

keren

Danka, neviem ci to popisem presne a spravne, ale mne diagnostikovali tetaniu, zacalo sa to presne blikanim pred ocami, ale potom som uz vobec nevidela, trosku sa mi tocila hlava, bolo mi zle od zaludka, mala som krce, trpli mi ruky...trvalo to cele mozno 5 minut, ale zopakovalo sa to viackrat kym prisli na to co mi je...
a mozno u teba ide len o taky slaby prejav...ten zaciatok, blikanie...
test na tetaniu mi robili, lahla som si, na jednu ruku mi pripojili take ako prisavky ktore ma monitorovali, na druhu ruku mi ako keby merali tlak, cize nafukala ten "vankusik" a stlacila mi tym ruku, ale nechala ho tak, mozno nejaky 5-10 minut som to mala tak stlacene, zacala mi ta ruka uplne trpnut...potom som mala zhlboka dychat a lekarka pri tom sledovala na monitore nejaku krivku a ta moja mala nejake velke vykyvy cize mam tetaniu, to bolo vsetko, ruku som potom mala strpnutu, vobec som si ju necitila, ale dali mi ju pod teplu vodu a za chvilku to preslo...neboli to, len to trpnutie je trosku neprijemne...
moze ist tiez o to, ako to vysvetlovali pri migrene mne, ze sa v hlave stiahnu cievy, k ociam sa nedostava dostatok krvi a preto to "blikanie"
v kazdom pripade myslim, ze vsetky tie testy a mozne vystrenia by mal urobit tvoj neurolog...vela stastia a hlavne nech to skoro prejde :)

Danka

Keren, hlava sa mi pri tom netočí, len sa cítim tak, že najradšej by som sa videla v posteli. Interné vyšetrenie mi robili, aj krv, všetko OK. Čo je to za vyšetrenie tá tetania? Robili Ti to?

keren

Danka, robili ti aj nejake kompletne vysetrenie krvi? a ja neviem, mozno by si mohla zmenit neurologa, alebo nech ti neurolog spravi test na tetaniu, je to trosku neprijemne, ale mozno sa posuniete dalej, tiez skus zajst za psychologom (nic strasne, aj ja som obehala vsetkych lekarov) alebo kompletne interne vysetrenie...
este otazka, toci sa ti pritom hlava?

Danka

Som dana, len som sa prihlásila. Zase sa mi to včera stalo, musela som si ísť domov ľahnúť, potom som nemohla riadne rozprávať. Už to nechcem!!!!!!

dana

Ďakujem Vám obidvom, ja som bola v strese aj z toho, že som nevedela, čo mi je. Lekárka mi povedala, že veď si viete pomôcť atď. Nevysvetlila mi to. Keby som to vedela skôr, že je to migréna, ukľudním sa. Ako som to zistila na internete, cítim sa oveľa lepšie. Odvtedy som to nemala. Predtým aj každý týždeň.

keren

dana: precitala som si to, mas pravdu popis sedu, u mna sa nastastie uz tento problem vyskytuje len zriedka a nie je to take intenzivne a silne ako kedysi...

Ivka 1

Dievčatá mihanie pred očami,tŕpnutie rúk,
niekedy úst,pocit na zvracanie môže byť
migrenózneho charakteru. Môže to spôsobovať aj nadmerný úbytok horčíka z tela. Stres dokáže zlikvidovať dennú dávku
horčíka z tela. Zvyčajne sa to neprejaví
keď sme v strese ale vtedy,keď sa zdá,že
sme v pohode. Mám na to overené pitie
šumivého horčíka alebo magnézia,prípadne ešte prírodné doplnky minerálov.
Takto sa tomu bránim už dva roky a celkom to pomáha.Prevencia nadovšetko.

dana

Našla som na www.choroby.sk presný popis nášho problému, ja sama by som nevedela to tak pekne opísať lekárke, ako je to tam popísané v chorobách o migréne. Čítala si to? Presne tak je to u mňa ako tam je opísaná "aura".

keren

nemas zaco, rada pomozem ak je to mozne :) a viem ako to myslis, ja to niekedy tiez neviem presne popisat a poviem ze mi je "cudne" ale myslim ze su aj ovela vaznejsie choroby, cize mozeme byt rady ze to nie je nic strasne