Okuliare - riskujem alebo robim dobre?

Príspevok v téme: Okuliare - riskujem alebo robim dobre?
Miso1337

Ahojte.
V prvom rade musim povedat, ze sedim vela za PC je to moja praca.
Mam okuliare s ktorymi uz zle vidim do dialky tak som dostal nove. Na nove okuliare mi dali silnejsie diptrie ale aj cylindre.

So starymi vidim dobre na PC a zle do dialky. S novymi vidim vsade dobre.

Bojim sa, ze ked budem nosti len nove(tj. silnejsie), tak si na to oci rychlo zvyknu a zasa o 2 roky mozem menit skla.

Otazka : Mozem pouzivat stare slabsie okuliare na PC a nove do dialky? Nevadi, ze na novych mam cylinder a na starych nie?
Dakujem

Miso1337

Mas pravdu
ak by som nahodou predsa len o tie ~2 roky musel znova menit skla, meni sa nejak razantne aj cylinder? Vtedy by to mohlo fungovat tak ze by som mal dvojo okuliari, myslim

leeerka

tak ale to je uplne normalne .. musia si na tie nove dioptrie zvyknut ..a takisto je to velka namaha pre oci, stale cumiet do pc ...

Miso1337

No aj som si myslel :(
No len mam ich uz trocha dlhsie a citim ze sa to proste zhorsi, ked dlho cumim do PC potom vstanem a pozeram do dialky tak si oci dlho zvykaju :-(

leeerka

miso, vies, ide o to, ze ten cylinder tam mas z neakeho dovodu ..tak ak aj ja .. takze ziadne stare okuliare nepouzivaj a nos iba tie nove ..lebo tak si skor znicis zrak..to ze si teraz dostal silnejsie dioptrie este neznamena, ze o dva roky sa ti zase zvysia ...