Uzkostna porucha, panika, liecba

Príspevok v téme: Uzkostna porucha, panika, liecba
kolinia2

Dobry den, liecim sa na uzkostnu poruchu asi tak 9 mesiacov a doteraz uz bolo setko fajn, lekar si myslel, ze bude moct vysadit lieky, ale dnes v noci o tretej som sa z nicoho nic prebudila s bolestou chrbta, doslo mi tak zvlastne, ako ked sa chce cloveku vracat, zacala som sa triast a zacalo mi hrozne bit srdce, ze som nevydrzala lezat, musela som vstat - zase panika strasna, ze zomriem, takyto zachvat som mala len na zaciatku liecby, mam AD coaxil a doteraz bolo setko ok, tak som si rychlo dala lexaurin 3mg, ktore neberiem, mozno tak jednu za mesiac... ta zabrala, ale nebolo mi vsetko jedno, tlak som odmerala po chvilke, ale nebol az taky hrozny, ale tep bol 96 uderov a to uz som bola dost pokojna oproti zaciatku. co mam robit???????? Ja chcem byt zdrava...... prosim poradte mi : (((( myslela som, ze som z toho vonku ...

zlatkaf

ahojky kolinia2..pamätáš sa ešte na mňa...?? písali sme cez pokec..
aj mne je teraz hrozne,,,mávam vysoký tlak..a pulz ani nevravímmm

kolinia2

Dakujem za radu a ty si to zazil-a? Teda navstevujes takuto psychoterapiu? Lebo ja nie, ani psychologa, len toho psychiatra, len on je asi taky, ze skor ja pocuvam jeho ako on mna : ((( tak fakt neviem, ak nahodou navstevujes taku terapiu, tak ako to asi tak prebieha a kolko to moze asi tak stat?

bleee

Bol to panicky zachvat v noci, to vies. Ze sa ti prihodil neznamena, ze si na zaciatku liecby, vobec nie. Musis ratat, ze aj ked lieky vysadis, niekedy sa este objavi. A taktiez potrebujes vediet, ako ho sama bez paniky zvladnut. Chodis aj na psychoterapiu? Najucinnejsia na paniku je kognitivno-behavioralna psychoterapia. Najdi si v svojom okoli psychoterapeuta, ktori robi s touto metodou. Pokroky su tam pomerne rychle... Drzim palce.