Menzes - koniec rastu?

majduskaaaa

ja mam menzes od 14tich a teraz mám 19 a ešte stále rastiem takže ako vidíte fakt to je u každého inak a nemyslím si že by vaša dcéra zostala pri výške 12 ročného dievčaťa. To by sme boli všetky liliputánky, nie? Veď ako čítate veľa dievčat to dostalo v 12tich. Samozrejme že záleží aj od výšky rodičov ale nebojte sa, určite podrastie. A ak nie, dá sa ísť na špeciálne vyšetrenie a vďaka hormónu ešte môže trocha podrásť (moja sesternica na to chodila, ale ona má aj veľmi nízkych rodičov takže tak)

olex

Je to velmi individualne ja som v 11 mala vysku 191 cm a dostala som menzes a som uz nenarastla(myslim ze aj tak mne stacilo tych cm:) a dcera ma teraz 12, ma vysku 176 a tiez uz dostala prvy menzes(doktorka povedala ze maximalne este porastie do 180cm lebo podla snimku ruky na Kramaroch jej povedali ze uz ma pokrocilu pubertu a rast uz prudko nebude. Tak to uvidime.

maťa :o)

no a čo, keby aj nepodrástla? veď na tom nezáleží.. to tu riešite také kraviny. Môžeš byť rada, že je zdravá. A neriešiť sprostosti s výškou.. och joooj

vevericka

vyska zavisi od rodicov..da sa ciastocne predpovedat a menzesom sa nekonci rast, dievcata rastu cca do 18 az 20 rokov..potom sa rastove strbiny uzatvaraju resp. su zatvorene

huhu

U bežnej populácie je úplne jedno či po menštruácii vyrastie dievča ešte 3 alebo 10 cm. Presná predikcia výšky je dôležitá pri športe ako napr. tenis, volejbal alebo basketbal. Dievča trénuje od 5 rokov a v 11 dostane menzes pri výške nejakých 160 cm a je "vymaľované". Pre basketbal a volejbal prakticky nepoužiteľná. Tu sú potrebné výšky začínajúce od 185 cm. Investovaný čas a nie malé financie, v mnohých prípadoch nenaplnená ambícia rodiča ... Takže ak nešportujete kašlite na to či budete mať 150 alebo 170 cm ... aj tak je to málo

oliz

nEBOJ SA, dcera urcite porastie...Je to blbost,ze vplyvom menstruacie sa zastavuje rast.Ja som od prvej menstruacie (12 a pol roka) rastla az do 18 a vyrastla som urcite tak 7 cm.Klud.Pokoj. Stresovat mozes ,ak by nevyrastla do 2 rokov ani o 1 cm, vtedy je vhodne ist za destkym praktickym lekarom.

jajkafr

neviem, ale na u mňa sa rast nezastavil... menzes som dostala v 12-rokoch a odvtedy som ešte pár cm podrástla :)

miselinka

mne doktor vravel ze dievcata co dostanu menzes rastu este dva roky,,,potom uz ani nie,,u mna to tiez tak nejak vyslo...

niki9

3 roky po tom ako prvy krat dostane menzes nerastie..este tie tri roky by mala a potom sa rast zastavuje..zalezi od hormonov