tehulky aj vám kolíše krvný tlak??

delphia

ano, vysoky tlak v tehu je rizikovy a je prejavom preeklampsie. ale treba aj dodat, ze ak by si ju mala, tak tlak by bol VZDY!!! vysoky a nie obcas nizky a inokedy v norme. takze prestan sa sama psychicky deptat. krvny tlak v priebehu dna kolise, teda neznamena, ze ak mas rano 110/80, tak taky musis mat po cely den. kolise zavisle aj od fyzickej aktivity a psychickeho rozpolozenia. takze kluuuud!
a hlavne prestan citat vselijake hluposti. nic ti to nepomoze, len sa budes zbytocne pozorovat a mylnenachadzat na sebe vsetky priznaky... si zdrava a tehotenstvo zrejme mas bezproblemove, tak si ho uzivaj a vytesuj sa, ze budes mamou.

terezia zal

delphia ďakujem...neviem, čo som taká posledný týždň uzkostlivá,,,a každú chviľu si ho meriam, hocikedy mi vyskoči aj na 140/92,,ale to už je asi z psychiky a neviem to ovplyvniť, aby som na ten tlak nemyslela
ty si zdrav.sestra? nemáš skype?

vieš asi sa preto toľko sledujem, že všade čítam, že vysoký tlak je v tehot.rizikový a neviem aké sú tie rizikové hodnoty
a ozaj..také rozpálenie v tvári myslíš, že je to vplyvom hormonov?? ja keď sa cítim rozpálená hneď ma napadne zmerať si tlak,,,a automaticky ide hore***