Nenavidim svojho brata

Príspevok v téme: Nenavidim svojho brata
Amanda.

Už keď som mala 6 rokov ma sexualne zneužival, čo som ani doteraz nepovedala rodičom. Vždy ma umlčal nejakou odmenou. Všetko čo spravim kritizuje, posmieva sa mi za každe slovo čo vyslovím. Ja mam 25 rokov on o 8 viac. Keď som mala asi 15 šla som von s kamaratkami a prišla domou tak už sa mi posmieval, či sa mi už ritka zapaluje a za chvilu dojdem s bruchom... stale ma naražky na moju postavu že som ako prasa a pritom mam uplne normalnu postavu nie som tučna iba vyhladava čim mi môže psychycky ubližovať. Smial sa mi za môj nos, no mala som tam malý hrbolček dala som si to spraviť ale nemohla som to pred nim zatajiť, lebo bývame v jednej domacnosti s rodičmi. Tak sa mi začal pre istotu posmievať, že Jackson a s radosťou roznaša tuto informaciu pred svojimi známymi po baroch že som bola na takejto operácii a to som mala smolu že som musela isť ešte raz tak to už mi do konca života zostane prezývka v jeho ustach že Jackson a pritom vôbec tak nevyzeram nos mam prirodzene spravený. Všetko mi zavidi, že som si kupila počitač a jemu nedovolim za neho sadnúť. A načo a hlavne začo? Ja si platim internet on je bez prace a zavidi mi všetko čo si kupim. Rodičom na najom neprispieva ani korunu prispievam iba ja a pritom sa tam normalne stravuje a prespava bez hamby.
Kvôli nemu mam socialnu fobiu za všetky uražky od malička, prestala som chodiť von idem len do prace a domou, s cudzimi ludmi sa nedokažem normalne rozpravať, bojim sa ako to vyzneje, keď on vždy kritizoval akým tonom hovorím, možno som mala trochu jemnejši hlas keď som bola na ZŠ a to mu tiež vadilo. Nič ma nebavi a keď si pomyslím že pridem domou z prace a on bude zase doma a zaze tie posmešky tak ma nebavi ani žiť. Poohovaral ma pred par kolegynami čo so mnou pracuju že nikam nechodim aka som jebnuta a samozrejme nezabudol na ten nos. Aj z prace sa chystam odisť kvôli tomu že sa s nim poznajú a aby som začala niekde v inom meste kde ho poznať nebudu.
Asi jedina možnosť by bola odsťahovať sa, ale bojim sa osamostatniť, sama platiť drahy podnajom, alebo uver no neviem bojim sa toho.

petet

Teraz sme vsetci zacali riesit toho debilneho brata-preco a akym sposobom sa ho zbavit.Amanda mas pravdu,odstahuj sa a rodicia nech idu do mensieho bytu a tym ho odpisu,nech ho uz do noveho bytu neberu,to je bravurne riesenie.Nech mu tam nenahlasia ani trvaly pobyt,bez suhlasu majitela bytu sa tam on nemoze nahlasit a teda sa ani domahat aby ho pustili do bytu ked tam nieje registrovany.lost ja si nemyslim ze amanda z domu uteka koli bratovi,skor to chapem tak ze by mala jednoducho odist do pokojnejsieho prostredia a odreagovat sa a zacat zit, to nieje utek.utek je nieco zbabele,toto by malo byt pre nu oslobodzujuce.A k rodicom moze hocikedy prist ako sa jej zachce nie?

eternity

no tiez mi napadlo, ze co bude s rodicmi, ked ona odide... ale... co im to je teraz platne, ked je tam a tyra este aj ju, amandu? MUSIA nieco riesit aj oni! ak veci zostanu tak, ako su, tak zostanu tak ako su... chapete? musia sa vzchopit a ukoncit toto trapenie... inak to budu trpiet do konca zivota...
a to s tym papierovym odstahovanim je skvely napad. ako som uz pisala, pravne sa da toho dost istotne...

ramirka

amanda urcite si najdi podnajom...viem lahko sa mi hovori ..v podstate mam len o nieco menej rokov ako ty a tiez este byvam s maminou, ale pokial mas pracu aspon to vyskusaj...a nemas nejaku dobru kamosku s ktorou by si sla byvat?? predsa dvom by bolo lahsie..

darika

Ja,keby som bola v jej situacii,najprv by som presvedcila rodicov,ake vyhody bude mat jeho vyprevadenie z domu.Pobalila by som ho a isla na policiu im povedat ako sa veci maju,co sa chystam urobit a ze mam strach.Proste si ich len poistit.Ak by zacal mlady pan vystrajat,byt pripravena a volat.Ale ani ja by som z domu neodchadzala.Bala by som sa o rodicov,ked uz budem prec,mohla by sa situacia len zhorsit.

Amanda.

On sa nechce postaviť na vlastne nohy doma ma pohodlie, teplo ma sa kde okupať,najesť rodičov to štve že nedava peniaze a mama vie ako sa ku mne chova ale nepomaha mu ani dohovaranie. Jednoducho sa sprava akoby mal veľmoc alebo čo. Rodičia su v troj izbovom byte iba kvoli mne ak ja odidem bude pre nich zbytočne platiť velky najom potom to chcu predať a isť do menšieho a brat nech sa stara, bude nutený si hladať robotu a nie iba kšefty čo niečo opravi a z toho zaplati alimenty na dve deti preto mu na ine nič neostava. Určite by sa k nim zase nastaoval, to mi už može byť jedno, keď sa chova ako nesvojpravny.
A ja si zatial budem hladať podnajom určite to bude lepšie aj keď sa toho bojim.

lost

Len moj osobny nazor...

Ale co takto ho vyhodit z domu ?
(Nie nasilne, ale papierovo)

Podla toho co spravil si nic ine ani nezasluzi.
Preco by si mala utekat TY? Teda preco by si nato mala doplatit TY - 'obet'.
I ked je pravda ze mudrejsi ustupi a tiez to budes mat aspon za sebou - rozlucenie sa s rodicmi a odstahovanie sa (skor ci neskor by to prislo)

Neber to osobne, ale ...
Ludi ako tvoj brat by som proste postavil pred mur a prask, nic ine si nezasluzia.

eternity

darika, ked vymenia zamok a ten magor bude vylamovat dvere, tak je tu hned moznost ho udat za poskodzovanie majetku napriklad. alebo, ak sa vyhraza zabitim, aj na to je myslim paragraf.

eternity

a ozaj, amanda, nech ta neodradi, ze dnes je trochu problem najst si pracu aj v BA (akoze kvoli krize), hladaj a hladaj, kym nenajdes :)

darika

Baby,ale oni zavolaju policiu a ake im daju vysvetlenie?Ze mame nadal?To nie je dovod na zobratie.On je len arogantny hulvat.Presne ako pise Amanda.Videl to doma,mama to dovolila ocovi,tak on robi to iste.To je presne to,ked rodicia dovolia,aby deti boli svedkami ich sarvatok.Proste ho len vystahovat,ale...ini nebudu suhlasit.