tiché dieťa - nepriebojné

Príspevok v téme: tiché dieťa - nepriebojné
niektoakoja

dnes ráno som v škôlke dostala školenie ako sa má 4 ročné decko brániť výpadom od spolužiakov - veľmi zaujímavé..asi dám malú na karate.
učiteľka mi povedala, že keď decká majú niečo medzi sebou, tak si to majú vybaviť sami - je to síce nepedagogické, ale vraj najúčinnejšie. malá chodí domov s tým, že ju spolužiačka cápe a hádže po nej blato - naozaj má bundu od blata na golieri a na ramene. učiteľka vraj na vychádzke rozpráva s ujom, čo chodí so psíkom.

neviem, čo s tým, učiteľka mi povedala, že nemám byť precitlivelá a riešiť všetko, čo malá povie. v prvej škôlke sme počúvali to isté a potom nám jeden chalan malú zmlátil, že sa vyvracala a mala šok. tak sme škôlku hne´d museli meniť.

neviem ako to riešiť nechcem ublížiť nikomu, ale moje decko tiež potrebuje kľud aby sa v kolektíve cítilo dobre.

ona je v podstate slušné tiché dieťa, je šikovná, len nemá "široké lakte".tak ju už škôlke otravujú rôzne típky.je hanblivá a tiež skôr v kúte ako v strede pozornosti. ak má niekto skúsenosť ako takéto dieťa posmeliť, aby sa vedelo presadiť, nech napíše....v´daka vopred.

ulricha

Esteze existuju na svete taki ludia ako my :-)))))inak by tu nevladol poriadok.
...podme zachranit svet superman !!!...uáááá...:-DDDDDDDDDDDDDDD

zuzic

ja som do skolky nechodila ale v prvej triede som bola presne taka. smiali sa mi, terat by smo si z toho nic nerobila ale ked som bola male dieta dostalo ma to. casom som sa naucila byt priebojna a drza, viem sa ubranit aj vynadat a stat si za svojim. tak sa mi zda ze medzi dnesnymi deckami si mozes vybrat bud slusne a sikanovane alebo drze...bohuzial...

S1M

niektoakoja
Ja som bola taka ako tvoja mala. Tiez som bola utiahnuta.. teraz je to uz lepsie ale hanblivost mi ostala :)

jajka001_

ta ucitelka je dobra krava, ako moze nechat sikanovat dieťa? keby to bolo len raz ze to neustrazi - maly chodi do skolky, vidim ked som doma, ze chlapci sa tam stale biju - ale to je ine, toto je normalne sikanovanie a argument ze nech si to vyriesi same - ved je to male dieťa, ta ucitelka je tam na to ze ma davat na deti pozor. ako sa moze na nich divat ako si ublizuju??
ma sa venovat detom a nie balit chlapov. je za to platená.
malej sa uz v skolke znizi sebavedomie tak ze co bude robit v skole, kde to je este horsie? o co ide, akoze silnejsi prezije?

niektoakoja

v´daka za tipy, asi si počkám na rodičov a skusim to riešiť s nimi.... ak nezaberie, skusime to s deckom samotným...

malá je často ako jedináčik s dospelými, nikto jej neubližuje. ona v podstate ani nechápe, prečo ľudia hádžu na zem papiere, cigarety, prečo robia jeden druhému zle.vie, že sa to robiť nemá. ona sama to nerobí.

inak sa jej snažíme maximálne venovať, decko už sčítava, odčítava, pozná 70% velkých písmen abecesdy, všetko ju zaujíma, akurát že nie je agresívna. inak som so škôlkou spokojná, meniť znova prostredie by bol pre ňu ďalší stres, nerada by som to robila. predtým mali pani učiteľku, ktorá ke´d sa niečo zlé dialo, tak deti upzornila, že to robiť nemajú a museli sa jeden druhému ospravedlniť. okrem toho ich vedela aj rozosmiať, pobaviť, pritúliť, prosto ako taká druhá mama...bohužiaľ sa to zmenilo. čudujem sa, lebo toto je pani s veľkými - celoživotnými skúsenosťami. ked sa stane nejaký prúser, tak pojde do basy, preto nechápem, že im to je fuk.
beriem, že výchova začína doma v rodine a zázraky žiadna škola bez spolupráce s rodičmi nedokáže.

tento týždeň idem za psychologičkou, uvidíme, čo mi poradí. vdaka zatial.

sun0808

Moja mala je tiche a hanblive dieta,od 3rokov sme doma riesili nejake utoky.V kazdej skolke sa deti poskriepia,ale najdu sa aj zakerne a agresivne typy,pre take su tiche deti ako magnet.Tiez si myslim,ze by si mala razne poziadat rodicov.Neviem ci je to dobry navod,ale ucitelky s ktorymi mam skusenost vzdy nejaky utok riesili asi tak,ze *chod a vrat*.Celkovo aj na skolach sa malo prebera tema ako sa maju ludia k sebe chovat.Inak,to chod a vrat mala zacala praktizovat az teraz,ked ma 6.Zijeme v cudzine,kde nastupila do skoly a aj tu sa naslo per deti,ktore sa vyzivaju v tom ,z mala nevie dobre jazyk,tak jej ublizovali,stipali,pocmarali wc a hodili to nanu,...dovtedy,kym sa im nepostavila.Nastastie,malu to nezmenilo,nevyvolava konflikty,ale ani si nenecha ublizovat.Tazke...