tiché dieťa - nepriebojné

Príspevok v téme: tiché dieťa - nepriebojné
niektoakoja

dnes ráno som v škôlke dostala školenie ako sa má 4 ročné decko brániť výpadom od spolužiakov - veľmi zaujímavé..asi dám malú na karate.
učiteľka mi povedala, že keď decká majú niečo medzi sebou, tak si to majú vybaviť sami - je to síce nepedagogické, ale vraj najúčinnejšie. malá chodí domov s tým, že ju spolužiačka cápe a hádže po nej blato - naozaj má bundu od blata na golieri a na ramene. učiteľka vraj na vychádzke rozpráva s ujom, čo chodí so psíkom.

neviem, čo s tým, učiteľka mi povedala, že nemám byť precitlivelá a riešiť všetko, čo malá povie. v prvej škôlke sme počúvali to isté a potom nám jeden chalan malú zmlátil, že sa vyvracala a mala šok. tak sme škôlku hne´d museli meniť.

neviem ako to riešiť nechcem ublížiť nikomu, ale moje decko tiež potrebuje kľud aby sa v kolektíve cítilo dobre.

ona je v podstate slušné tiché dieťa, je šikovná, len nemá "široké lakte".tak ju už škôlke otravujú rôzne típky.je hanblivá a tiež skôr v kúte ako v strede pozornosti. ak má niekto skúsenosť ako takéto dieťa posmeliť, aby sa vedelo presadiť, nech napíše....v´daka vopred.

bonn

Ahojte vsetci tu len nadavate na ucitelky, prisom vobec neberiete do uvahy to, ze vychvavat deti maju poredovstekym rodicia, take 4 rocne decko ked uz sa dostane do skoly, tak s nim asi tazko ucitelka pohne, uz ma v sebe to co dostao od rodicov, a uz ho velmi nezmeni, moze ho usmerit do istej miery ale nie zmenit......len rodicia vzdy ocakavaju ze im skolka, skola vychova ich deti a hotovo....., tak ako pisala niektoakoja, jej dcerka je taka a hotovo, ina nebude....ale rozhodne je pravda, ze ked je ucitelka takato, ze necha deti sikanovat sa medzi sebou a nic s tym nespravi, tak tam ta ucitelka nema co robit, ja by som isla aj za riaditelom, a ked ani tam neopchodila, zobrala dieta prec, a spravila pekne meno tej skolke...nemozes nechat dieta trpiet, radsej by som je zaplatila opatrovatelku ako toto...., dietatu to ostane v pamati do konca zivota....neviem ci zrovna ist za roddicmi je to spravne riesenie, len si chrania svoje deti, teda cest vynimkam, a nikdy nepripustia ze ich dieta by malo byt to zle...poznam pripad ked bolo dieta drze, hnusne, na ucitelku v skole, bilo druhe deti, a ked s tym ucitelka a dokonca este aj praktikantka jej to prisvedcila, chcela niec o spravit, dohovoreit rodicom, tak este ti rodicia ju chceli zazalovat, ze co si to ona dovoluje, takze maly pekne krasne robil nadalej to co robil a ucitelka nemohla nic, pretoze ani aspon prefackat ho nemoze.....takze nevynte zo vsetkeho ucitelov, a tiez od nich neocakavajte zazraky, kedze rodicia maju doma 1 decko a nevedia ho vychovat a ucitel ich ma v triede minimalne 15......

S1M

Existujú vôbec v tejto dobe ešte vychovávateľky? Už len z toho názvu vyplýva, že majú deti vychovávať a takisto by to malo byť aj v škôlke. Keď to zanedbajú a deti si robia čo chcú a ich rodičia ich obhajujú, potom vidíme, čo teraz chodí po uliciach. Puberťáci sú agresívni a opíjajú sa, každý si myslí, že je niečo extra keď má na sebe drahú značkovú bundu. O takéto deti podľa mna rodičia nejavia záujem a aby boli ticho tak im dajú peniaze nech si za to niečo kúpia. No my predsa nechceme mať také deti, tak sa zaujímajme o to čo sa deje a nenechajme to tak. Takmer nikto si neplní svoju prácu tak ako má a berie za to peniaze - taktiež aj učiteľky - a nebudú riešiť každú šikanu, čo sa vyskytne. Je to bohužiaľ tak. Treba si to vyriešiť sama. Ako tu už niekto písal, niekedy nezaberá ani povedať rodičom čo ich dieťa robí lebo oni si to nepripustia, že vôbec niečo také ich dieťa mohlo spraviť a podľa mňa to vyriešila dobre, keď išla rovno za tým harantom ;)

Denz

ulricha- ale to je dobry navod....a ti poviem...ja by som takeho sopliaka tak prefackal,ze by sa posral!
Mam rad deti....ale nasilnikov neznasam od srdca.

ulricha

My sme mali ten isty problem,mala chodila zo skolky vzdy dostipana,pohryzena a s modrinami na nohach od kopancov.Je strasne ked sa nieco taketo deje malemu bezbrannemu dietatu a k tomu v kolektive kde je ucitelka.A to ich tam rano vodime s doverou v pedagogov ze ich nieco naucia ˇ(napr aj slusnemu spravaniu)a s tym ze si spokojna ze tvoje dieta je v dobrych rukach.figu borovu.S povahou tvojej malej nenarobis absolutne nic,proste je taka aka je,nemozes jej davat kurzy sebaobrany :-))) Ja som to najskor riesila tak ze som zasla za ucitelkou a problem jej vysvetlila a bolo mi povedane ze " ona tam nieje nato,aby davala pozor na vsetky detske sarvatky" A nech sa uz vraj tolko nestazujeme.Ked som videla ze tam nepochodim,pockala som si na konkretne dieta ktore robilo mojmu zle a ked islo s rodicmi domov,zastavila som ich a dorazne ich poziadala ze si nezelam aby ich dieta opakovane ublizovalo mojmu.A zabralo.Asi o pol roka zacala moja zasa plakavat ze jej jeden chlapcek robi v jedalni zle,ze pozuje pri obede jedlo a potom jej ho vypluje do tvare.Domov chodila s rezancami a ryzou vo vlasoch :-) Pockala som si rodicov ako predtym,vysvetlila im v com je problem a....nezabralo. Osopili sa na mna co si dovolujem na ich syna vymyslat a pod.Tak som pekne krasne na druhy den prisla do skolky potom co dcera prisla s mrkvou a pozutym hraskom vo vlasoch a za golierom.Zdrapila som maleho zasrana pod krk tak pevne aby mi neutiekol a aby mi dobre videl do tvare.Jeho oci a moje oci boli asi 10 cm od seba a hovorim" dobre teraz pocuvaj,co ti poviem ty sopliak zasraty...a verte neverte,pocuval,prikyvoval ze rozumie a ze uz sa to nebude opakovat.Viem ze sa toto robit nema,ale bolo to krajne riesenie.Jednoducho ked clovek chce jednat slusne, v niektorych pripadoch skratka nepochodi.Toto ti nedavam navod ako mas postupovat,to je iba moja skusenost.Ale teraz sme spokojni,ja aj mala uplne v pohode.

mimi.

Už som sa rozčulila, veď take male deti sa nevedia ešte braniť, nato je tam ta učitelka aby davala pozor, Bože.

mimi.

Tak ta učiteľka je dobra krava!!! Ona by mala tým čo malej ubližuju dohovoriť, aby mali pred učitelkou rešpekt a nedovolovali si na slabšie deti. akože to len bude stať a pozerať sa ako niekto hadže do tvojej malej blato a čakať, kým si to sami vydiskutuju? Alebo sa bude pozerať ako ju niekto bije? Ak by im dohovorila tak by si dali určite povedať, deti su lahko ovplivnitekne. Načo je tam? Aby davala pozor, no takuto vychovavatelku či to je to by som dala asi prepustiť.