Nenahlasenie zmeny do 8 dni

zabicka1611

je to v pohode...nic sa nestalo...len mi bolo povedane ze sa priklada dolezitost na tych 8 dni preto, aby si ludia nechodili ako chcu...a ja som tam vlastne dosla hned po vybavni noveho Občianskeho takže bola pohoda!! :))

jaanulkaa

Takze mam to podlozene zakonom o zdravotnom poisteni! pokutu ti kludne mozu dat! Ale len do vysky 10 000SK.

Je tvojou povinnostou ohlasit zmeny tykajuce sa i zmeny priezviska, pripadne adresy (vid. § 22,ods.2/f):

Poistenec je povinný plniť oznamovacie povinnosti podľa § 23 ods. 1, 3 a 5,

§ 23(ods.1)Poistenec je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do ôsmich dní zmenu mena, priezviska a zmenu trvalého pobytu,...

§ 26(ods.1) Úrad môže uložiť pokutu do výšky 10 000 Sk tomu, kto nesplnil oznamovacie povinnosti ustanovené v § 23..

Takze tolko, pa

Denz

Ak si nenašla odpoveď na svoju otázku a nevieš si rady, tak nám napíš na infolinka@vszp.sk, alebo zavolaj do Call centra - 0850 003 003.

aknitka

ja si nemyslím, že budeš platiť nejakú pokutu len kvôli priezvisku (predpokladám, že si sa vydala). a o koľko si ten termín prešvihla? ak je to pár dní tak si myslím že ti to prepáčia.

jaanulkaa

ano, samozrejme, ze musia existovat sankcie za nedodrzanie povinnosti. POkuty su pisane v zakone o socialnom poisteni, ak - tak si nalistuj, ja sa uz nepametam kolko to bolo...