mam ine dieta!?

Príspevok v téme: mam ine dieta!?
scaliova

chcem sa poradit a napisat co ma trapy mam 4r dceru ..od sept.zacala chodit do maters.skoly ..az na par prvych dni si uz na skolku celkom dobre zvykla,..chodi tam rada zabavi sa aj v kolektive,vie pekne naspamet co sa ucia doma mi vsetko vyrozprava..iba je to ze je predsa len ina od ostatnych a to 1.ze sa boji chodit na zachod vycikat..to uz sa tak zacala od leta co bat chodit niekde na zachod ...vzdy drzala az domu..a tento problem pretrvava az do dnes..bola som u dets. psych..tam mi radila aby som ju motivovala atd...no marne:(je tvrdohlava a neviem ju ziadnym sposobom presvetcit aby strach prekonala...nastastie skolku navst .iba do obedu takze to stale drzi az kym nepride domu...neviem co by na to pomohlo...2.problem je ze mali v skolke Mikulasa a tak sa ho bala az sa od placu povrackala a to bola jedina a dokonca vsetke deti Mikulasovi recitovali spievali ,nechali sa odfotit ..iba mne p.ucit .povedala ze moja nechcela...tak ma to teraz trapy a mrzi ze je taka bojazliva,..a to co druhe deti beru ako zabavu tak moja dcera ako neprijemny zazitok,..som z nej az zufala a neviem ako to mam zmenit aby bola viac odvazna...

darika

Scaliova
a este nieco...nepytaj sa jej,nedavaj otazky,ked chces nieco vediet.Skus to z nej vytiahnut pomocou rozhovoru.Zacni tym,ze ked si ty chodila do skolky,bol tam jeden chlapcek a ...proste skus nejaky pribeh,ktory bude podobny tomu jej problemu a ona mozno sama spusti.Bude vidiet,ze nie je sama,ze aj ine deti maju ten problem.Povedz jej aj,ze tam bolo dievcatko,ktoremu sa smiali,ked kakala,ale...to je normalne,ved aj mu chodime na zachod.Na vsetko jej povedz,ze je to normalne.Proste skus zahodit otazky a vytiahni pribehy.Vymyslaj si.U mna to vzdy zabera.

jajka001_

darika, to snad nie, ved su tam ucitelky, ja som bola parkrat s malym na wc v skolke a bolo tam cisto, ved ich aj napominaju,nech si splachnu.

darika

Moj syn ked chodil do skolky,tak ked isiel na toaletu,vzdy sa povracal.Deti tie zachody nesplachuju a tak mu z toho bolo zle.Bud plny od mocu,alebo...No,ja si myslim,ze to bude tym.

Scaliova

to skusam od leta pitam sa ju prosim ju aby mi povedala pricinu,jedine co poviem ze sa boji..raz sme boli u dest .psych ta povedala ze ju mam motivotat a skusat vselijake metody ,..no nic nezabera,kupila som jej aj dets sirup JUNIOR Relax ..ale na rano ju s toho napinalo na vracanie takze som jej ho prestala davat,..nevie ako sa mam dopatrat priciny ked ona mi to nijako nevie popisat..a skusam veru vsetko mozno aj formou odmeny,aj vyhrazanim,aj tym ze som smutna a je mi do placu vtedy ma zacne utesovat ze preto sa neplace...a ja som stale na mrtvom bode uz od leta ...

jajka001_

mozno mala nejaky zly sen spojeny s neprijemnym zazitkom a nepamata si to. mohla by pomoct psychologicka, nejak vydolovat tie spomienky, napr. kreslenim.

scaliova

... vie ze raz sme boli vonku a tak jej treba cikat ..ten zachod bol upchaty a boli tam papiere..a tak nesla ..ale nevie urcite povedat ci je to od vtedy co sa boji...ine bolesti pri moceni nema..skor si myslim ze je to psych.povodu ale ako ju presvedcit aby sa toho nebala a strach prekkonala?

scaliova

tak to som jej povedala ze ak bude drzat tak bude mat zdrav.problemy..a raz sa jej stalo ze sa pocikala a ako hanba sem hanba tam ..s toho sa nepoucila,..neviem prist na to preco ma odrazu taky panicky strach ked bola mensia tak nemala problem ist na wc nikde...jednym casom zacala chodit na wc v skol.so mnou ked som po nu na obed prisla to bola asi 4-5 x ale opat od toho upustila,.a nejde uz ani zo mnou,..stale mi so slzami v ocich hovori ze sa boji..ci v skolke ci niekde inde a doma ide na wc skoro stale so mnou ,..obcas sa stane ze ide aj sama ..

jajka001_

zacala chodit dost neskoro, nie je zvyknuta na kolektiv, a tie situacie. ak ju nechas dlhsie, bude sa musiet ist vycikat. alebo sa pocika, a to by bola hanba - vysvetli jej to. moj syncek nechce ist v skolke na velku :) aj som rada lebo raz bol a dosiel domov s okakanym zadkom :)) nemal ho kto utriet. ze je bojazliva, to je povaha, daj je cas, bola dlho doma, tazsie si zvyka. poznam dievcatko, ktore kazde rano upenlivo place ked ide do skolky, urcite je takych viac.
preco sa tak boji chodit inde na zachod, ma nejaky traumaticky zazitok, boji sa bakterii, alebo preco? skusila si ist s nou na wc v skolke?
kazdy mame svoje fobie, nie pre kazdeho je mikulas pozitivny, ja neznasam šašov napr. od isteho filmu :))