Ochorenia nosa

Príspevok v téme: Ochorenia nosa
Tara85

Dobry den, uz od detstva ma trapi upchaty nos, caste zapaly HDC, bolesti hlavy atd... Lekar ma tento tyzden poslal na RTG vysetrenie, a na zaklade toho urcil, ze je nutne endoskopicke vysetrenie nosa. Rada by som sa spytala niekoho, kto s tym ma skusenosti, ako prebieha toto vysetrenie, ako dlho asi trva, mozu nastat nejake komplikacie? Proste co vsetko to obnasa.
Dakujem :-)

Tara85

Chcela som sa lekarom vyhnut a to zdaleka, ale ako citam mas podobne problemy ako ja, ani ja neviem bez kvapiek do nosa vobec dychat, lenze neznasam chodit po vysetreniach a navyse na to nemam ani cas, ale asi ta posluchnem, pretoze za posledne 4 mesiace sa mi sluch v lavom uchu zhorsil asi o 60%, drzim ti palce, nech sa ti ulavy, a dakujem za uzitocne rady :-)

zuzic

lekar co ma operoval bol uzasny...keby si vedela ako sa snazil..po vizite ma znova zavolal dlho sa mi venoval skusal naozaj vsetko...chcel dojst na to co mi je robil vsetky mozne vysetrenia vsetko dva krat, ale potom uz len hodil taky smutny pohlad:"vies ked ja tam nic nevidim. uz by sa ti malo dobre dychat" no a bolo to. potom este raz na druhy den robil dalsie vysetrenia a nic nenasiel..tak som mu na kontrole uz zaklamalala ze je to dobre...keby si videla aky bol stastny ze pomohol:) no neskor uz to znova zacinalo byt chronicke a zle, ked som chytila dalsi zapal prinosovych dutin a zacali ma bolet usi isiel mi vybuchnut nos...isla som zas, dalsie atb...potom este mnohokrat. a nic mi nenasli, len odstranili zapal a dalej nevedeli...na vecer aj pocas noci si davam kvapky z ktorych ma neskutocne boli nos, mam vysusenu sliznicu, niekedy mi ide krv, odlupuje sa mi z nosa akoby take supinky koze...ale naucila som sa dychat ustami. je tazke ked ta drhne a nemozes sa nadychnut, ked ta uz boli vsetko, ked ti v noci sa urobia kutiky, vytekaju ti sliny, boli ta sanka...atd. zadycham sa skoro hlavne cez telesnu, no uz je mi to viac menej jedno. boli ma hrdlo uz pri cviceni doma v teple staci ked sa trocha zadycham a boli ma hrdlo...ale na to vsetko som si zvykla keby to teraz nesadlo na sluch...
tak to ries co najskor...

Tara85

Boooze zuzic, to ma naozaj mrzi, ti lekari su neskutocni, to ti naozaj nevedia nejako pomoct? Ako vies spat, ked neviem dychat nosom, to sa cez den nezadychas a neunavis skoro?

zuzic

hrdlo ma boli vzdy ked sa ochladi...vies nemozem dychat nosom tri roky, takze dychat musim len ustami tak ked je zima vselico pochytam...klava ma bolieva uz menej, bud ked mam dutiny ale aj s tym hrdlom niekedy...ano mavam zapaly hlavne prinosovych dutin a tak...riesila som to uz vselijak, brali mi nosnu mandlu, potom ma operovali, pobehala som uz kopec vysetreni...sposobila som si sanornizmus navykovymi kvapakmi no potom som sa ho zbavila a teraz ho mam zas kedze nemam inu moznost ako tie spreje...tak som sa na to vykaslala ked mi nikto neprisiel na to co mi je nechala som to tak ibaze to som nemala lebo teraz mi to pravdepodobne poskodilo sluch...takze ries to! aj ked by ti nic nenasiel nevzdaj sa a chod k druhemu pytaj si vysetrenia! aby si raz nelutovala...

zuzic

nie neboj sa:) to iba aby ta to nebolelo:) nie nadlho iba chvilku:) ale daj si pozor aby ti to neztieklo do ust:) mne to kvaplo a potom som mala pocit ze mi zdrevenel jazyk a nevedela som mu odpovedat:) inac tieto problemy mam aj ja...presne tie iste ibaze som to nevedela vyriesit, nikto mi nenasiel pravu pricinu a tak sa to zhorsuje...

zuzic

pockaj teraz som si fakt neni ista, ale nie je to to s tou "baterkou"? co ti znecitlivia nos kvapkami alebo tak, a pomaly zasuva tu baterku, je to trochu neprijemne ale da sa prezit:) len to ries pokial nebude horsie...:(