Zdravotnicky zachranar

Príspevok v téme: Zdravotnicky zachranar
737NG

zaujimal by ma nazor alebo vlastna skusenost. ak by sa clovek chcel stat zdravotnickym zachranarom, ako to dosiahnut. totiz staci stredna skola s maturitou to viem a k tomu tato nadstavba, ale...

na to aby si clovek spravil nadstavbu potrebuje zmluvu so zachrankou alebo zachrannou sluzbou /banska a pod/ na druhej strane ale tuto zmluvu neziska bez uvedenej nadstavby, lebo je defacto nekvalifikovany na tuto pracu.

ako sa to da poriesit ak clovek pracuje v inej oblasti, ale v buducnosti by chcel robit zachranara..
denne studium uz udajne 2 roky neotvarali
a na dialkove treba vyssie spomenutu zmluvu..

budem vdacna za akykolvek nazor..

delphia

externe studium bolo zriadene na dovzdelanie zdravotnickych pracovnikov z praxe, aby splnali sucasne EU kriteria, ktore jasne hovoria, ze kvalifikovana sestra, zachranar, porodna asistentka,... musia mat v sucasnosti minim. VS vzdelanie I.stupna.

denna forma je pre laikov- nie zdravotnikov

delphia

externe zdravotnicke VS vzdelavanie skoncilo. sucasny akademicky rok je poslednym na externe studium. mimochodom externe sa mohli vzdelavat LEN!!! zdravotnici a to uz s praxou- ak sa nemylim tak aspon 3 rocnou. takze ani nehrozilo, ze by bol prijaty uchadzac napr. so strojnickm zameranim a pod,.

eugenika

Ajinka O2

Súhlasím s tvojim názorom. Externé štúdium je ale dobré pre absolventov stredných zdravotníckych škôl a tak podobne, ktorí už majú nejaké tie skúsenosti, alebo už pracujú na záchranke.
Je rozdiel keď sa niekto silou mocou trepe na externé štúdium zdrav. záchranára napr. zo strojárskeho učilišta.
Ak máte v sebe aspoň trochu zodpovednosti za ľudský život prihláste sa na denné štúdium. 3 roky zase nie sú až tak veľa.
Pretože, viete zavádzať kanyly ? Viete merať krvný tlak ? Viete merať základné vitálne funkcie pacienta ?
Na externom štúdiu vás to nenaučia.
Dokonca ani na dennom štúdiu medicíny majú študenti problém pichať a zavádzať kanyly. Preto sú najprv sekundármi v nemocniciach. Keď si oni netrúfajú, vy si trúfate ?

janina86

No ja sa tiež chcem venovať zachranárstvo a ked som sa informovala szs ba tak mi povedali že musím byť zamestnaná v úseku záchrannej služby,tak som to poriešila zdrav. asist. stým že potom pojdem dalej na urg. strarostlivosť na UKF NR...ale zamestnať v danom úseku je ťažké

Ajinka02

Ludia preboha vy tu o com tocite? ako je to riesene proti ludom? vy si vobec uvedomujete o com pisete? vy chcete vsetko riesit externe. Ved toto je chore! Toto predsa nie je odbor socialna praca ktrou si v pohode vystudujete externe. O chvilu budu ludia snad pozadovat aj externe studiom na medicinu!!! Prepacte ak som sa niekoho dotkla alebo niekoho urazila ale su iste odbory na ktore by som externe studium zrusila. Bez vynimky.