Mam nieco so zaludkom?Uzkost po najedeni sa

[zruseny12]

EWELINE
...ano,moze to sposobovat co popisuje...podobne som to mala aj ja,ja sice nemam celiakiu,mam este horsi problem,ale podobne som to mala aj ja...ked som sa najedla prislo mi velmi zle,az na umretie atd.len napr.pri HLADE sa mi cele telo roztriaslo...a musela som sa najest...
...treba jest radsej pomenej a castejsie a hlavne si zvolit ***spravne potraviny*** aby nezatazovali zaludok...
/ja osobne pouzivam pri hl.jedle aj TRAVIACE ENZYMY/
VELA STASTIA

drobeeec

eweline presne to isté trápi aj mna :-( ja si ale myslím, že v mojom prípade je to psychické...keď som niekde mimo domu, bojím sa jesť, aby zas na mna neprišla hrozná únava a nevoľnosť z toho...

Nina26

eweline12, nie som odborníčka, ale s podobným problémom po najedení som sa trapila po prechodenej chorobe a braní silných antibiotik, vôbec nič mi nezistili, ani ma už nikam nechceli poslať, po najedení mi bolo úplne na odpadnutie, teraz si davam do poriadku trávenie, kys. enzymi, probiotika, asi som si zničila moje dobre travenie tymi antibiotikmi, inak si to neviem vysvetliť, trápim sa s tým cez rok, a už je to oveľa lepšie, tiež som si dal proticandidovú dietu, kontrolujem si prekyselenie organizmu denne, lebo ak som prekyselena hned je to horšie a nejem cukor a bielu muku

aloe342

no, moze byt, ale je to mozno aj psychicke. treba si odpovedat: jes pravidelne? jes dostatok? mas dost prijem tekutin? po akych jedlach sa ti to stava? nejes velmi tazke jedla alebo neskoro vecer alebo velke mnozstva? kazde telo je ine... nemas strach z pribratia? kazde telo ked nema isty rezim moze prepnut na take nieco ako opisujes ty. aj mna to obcas trapi - ked ma chyti hlad, ale uz poriadny, alebo ked sa velmi najem, prezivam nenormalnu uzkost a nervozitu. najlepšie je niekde medzi - ani hlad ani najedenie, len tak zobkat. preto treba radsej menej a pravidelne. skus nejake jedla na upokojenie, klikni na google, alebo co ja viem, tak na upokojenie pomahaju orechy, zelena zelenina, spenat, vnutornosti, cervene maso, vnutornosti, ryby, cierne ovocie - ribezle, maliny... jogurtove napoje, acidka... skus to... pripadne nejaky vitam. doplnok, caj na upokojenie... napis ako pokracujes