Haluxy - vyrastky na nohach

justin

gigi,lubosko a ostatni.Ja mam tiez po operacii haluxu.Asi mesiac uz nemam sadru mala som ju 4 tyzdne.Vyzeralo to nepekne ,musim uznat,gigi,ale ked sa rana umyla v repiku a tak za 3 dni sa to krasne vymylo.Bola som optimista,vsetko bolo ok,ked mi dali sadru dole tak som jasala.Ale ma to jeden problem.Mne upravovali ten palec,teda asi sa to zlomi,kvoli tomu je aj sadra,ale stale ho mam dolava.Lekar po 3 tyzdnoch povedal,po RTG ,ze on s tym uz nic neurobi,vraj si nedavam priamic.Pravda je taka,ze mam 5 korekcnych pomocok. 2 zo schol medzi prsty taky silikonovy gel,jeden makksi,vcera som si kupila akesi srdiecka do topanky na podporu klenby,a este nejaky iny vyrovnavac palca od schol a ten priamic na predpis,co mi vlastne v lete odporucil ortoped.A v com je problem?Myslim ,ze to mam akesi vacsie,hoci lekar tvrdi,ze ked sa palec zlomi,da sadra nemoze to narast znova.Ten palec do lava sa mi nepaci .Tak som taka neviem,ci som to vsetko podstupila darmo?Mna to teda velmi nebolelo,neviem ako vas,teda lokalna operacia,ani potom ,ved samotny vyrastok mi sposoboval vacsie problemy.A ako je to s Tebou gigi?Mas ten palec rovno?Alebo Ti to rastie znova ?

p.n.

Pocula som, ze ked sa to operuje len kvoli estetike, tak to zase narastie, .....napr. ak to ma niekto z padnutej priecnej klenby, tak mu treba aj tu klenbu opravit, aby sa to neopakovalo...ako sa to robi? Ide len o napravenie sliach a svalov pred prstami, teda hore nad tou klenbou? Alebo este nejako inak? Inak, nepocula som o sadre, ale len o obvaze na 2 tyzdne a o tej specialnej papuci, aby sa dalo chodit....Mily JAR, odpovedz...

JAR

pre luboska - a ortopéd ti neporadil, čo sa kde dá zohnať ? Ak nie, tak si na iternete nájdi protetiku alebo v najbližšom meste, taktiež predajňu so zdravotníckymi pomôckami /protetika/, kde ti dúfam poradia.

lencok

ahojte, tento problem ma aj moja maminka sa v maji chysta na operaciu...pagy ako sa citis po prvej operacii, oplati sa to, uz velmi dlho sa na to chystala...preto vas prosim o nejaku skusenost, dakujem:-)

lubosko215

Cauko.Mam 25rokov,mam halux valgus,neodporucal mi ortoped operaciu.Nedalo by sa to odstranit nejako laserom.Ake pomocky by som pouzit na vyboceny palec,aby sa mi aspon trocha vyrovnal.Su na Slovensku specialne ortopedicke obchody/obuv...Lubos

gigi

Ahojte, mne operovali halux pred 5 tyzdnami. Neboli ma to v podstate uz od 2. dna po operacii, len sem tam pichne. sadru mi nechali 4 tyzdne, cize uz vyse tyzdna mam len obvaz. Od operacie nosim na nohe len slapku a manzel ma vsade vozi autom, z tohoto hladiska mi to uz pekne lezie na nervy. A podla toho, co povedal lekar, tak cca 3 mesiace ma to trapit bude, kym sa budem moct normalne obut a normalne fungovat. Mimochodom, ked som si predvcerom dala dolu obvaz, s tym, ze by som si uz konecne rada umyla aj tu oblast pod obvazom, ostala som trosku ,,znechutena´´, lebo to vyzera tak zvlastne, je to opuchnute, kolmo na rez mam prasknutu kozu dost hlboko- dosledok neumyvania a nekremovania inkriminovanej casti chodidla vyse mesiaca. Tym nechcem nikoho sokovat, naozaj, pokial ide o bolest, neboli to, len to potrva, kym to aj esteticky bude trocha prijatelnejsie. Ale stoji to zato, s tym vbocenym palcom sa uz nedalo existovat. Este chcem dodat, ze to zalezi od kazdeho osobne, uz som pocula aj o pacientke, ktora este pred operaciou odisla z nemocnice, zo strachu a z pohladu na nejaku inu pacientku, ktora vraj po operacii velmi trpela- mne to pripada znacne nadsadene a to mam udajne nizky prah bolesti.

JAR

Pani, hallux valgus t.j. laterálne vybočenie palca v jeho základnom kĺbe pri varóznom postavení 1. MT, je ochorenie, ktoré postihuje hlavne ženy, preto že je väčšinou podmienené nosením úzkych topánok, vysoké podpätky atď. taktiež HV vzniká väčšinou sekundárne pri priečne plochej nohe. Vôbec sa nedá objektívne odpovedať na vašu otázku, lebo z uvedenj otázky nikto nevie podrobnú anamnézu t.j. popis celkového vášho stavu. Všetko je len na Vás. Musíte vyhladať odborníka, /ortopéda/, ktorý musí daný váš stav posúdiť. Ide hlavne o to, ako sa cítite Vy sama či ten operovaný palec je v poriadku atď. Či nestačí neinvazívna liečba, ktorá napr. pozostáva nočnými redresívnymi dlahami, aby sa zabránilo ďalšej progresii valgozity, alebo fyzikálnou terapiou - zábaly sulfatan a pod. Pre operačnú liečbu je rozhodujúca diferenciálna diagnostika, vek pacienta, rozsah degeneratívnych zmien metatarzofalangového kĺbu atď.

janík

lepšie ako operácia je preliečiť ich akupunktúrou.Ak nie sú moc veľké,liečenie tvá kratšie,5-6 sedení ak sú väčšie,pochopiteľne dlhšie!!!