Zbavím sa strachu z ....

Príspevok v téme: Zbavím sa strachu z ....
Ivana K.

Ahojte. Potrebujem poradiť v jednej veci. Pred troma týždňami som urobia skúšky v autoškole. Dva týždne som nejazdila, lebo som čakala až mi vydajú vodičský preukaz. A teraz som už päťkrát išla s kamarátom do roboty. Jednoducho ráno príde pred môj vchod, presadne na sedadlo spolujazdca a ja si to odšoférujem do práce. A domov takisto. Ale som strašne neistá. Keď som chodila do autoškoly, jazdila som bez problémov, parkovala som super, skúšky na jednotku. Ale tam som mala istotu, že učiteľ má pedále a môže hocikedy zasiahnuť. Ale teraz som tú istotu stratila. Je veľká premávka, sme z väčšieho mesta a prejsť cez križovatky a kruh. objazd je pre mňa dosť ťažké. Dokonca mi aj motor občas zhasne. Už večer mám obavy, že ráno idem na aute. Je to normálne? Myslíte, že cvikom sa tejto obavy zbavím? Ako to bolo u Vás na začiatku jazdenia? Hneď ste jazdili sami a išlo Vám to?

Ivana K.

Ďakujem, ste strašne zlatí! No uvidíme, ako mi to pôjde po čase. Poslúchla som "vodičkinu" radu a nahovorila som rodičov v nedeľu na výlet. Spojíme to aj s Vianočnými nákupmi. A to parkovanie? Zvláštne, že v autoškole som parkovala medzi autá ako profík, ale už sama je to dosť blbé. A aj z toho som nervózna, že za mnou autá a čakajú... Ale pokúsim sa to všetko prekonať. Viem, že musím len jazdiť a jazdiť. A po čase sa potom ozvem, ako som to zvládla....ďakujééééém !

jajkafr

Ivanka
neboj prejde to... v autoškole mi to tiež šlo super od prvej jazdy síce pár kiksov som spravila, ale inštruktor ma chválil, že nato, že som dievča jazdím lepšie ako chalani skúšky dopadli tiež super, ale keď som sadla doma do auta bolo to iné ako v autoškole... sama som sa bála ísť autom asi pol roka vždy som potrebovala niekoho skúsenejšieho pri sebe... Teraz mám vodičák už viac ako dva roky a nemám problém kedykoľvek sadnem do akéhokoľvek auta a idem už nemám strach, ale to parkovanie mi nejde až tak super... ale aj veľmi milý ľudia a pomôžu ti... minule som nemohla zaparkovať a všimol si to taký starší pán a začal mi ukazovať, aby som správne zaparkovala :) hlavne sa za volantom nestresuj a nemaj nervy z toho, že niekto po tebe trúbi, je za tebou obrovská kolona lebo ty ideš pomaly, alebo ťa predbiehajú autá... jazdi jednoducho tak, aby si sa cítila bezpečne radšej sa riaď heslom: "Pomaly ďalej zájdeš." tak prajem veľa šťastných kilometrov a neboj prídeš do toho to chceš čas :)

vodička...

Ivanka, je to cviku a praxi. Len sa nesmieš zľaknúť a prestať jazdiť. Zoberte sa napr. niekde na výlet, aby si mala dlhšiu trasu. A najlepšie v nedeľu. Vtedy je premávka riedka a ty budeš stíhať sledovať aj značky aj cestu. A ako písal Denz, vyber sa potom sama. Napr. tiež v nedeľu skoro ráno. Aj ja som tak začínala. A neboooj, toľko kiksov, čo som narobila. Aj motor mi skapínal, aj som sa bála rozbiehať, tak som radšej ak to nebolo nutné nezastavovala ani na stop-ke, ak nešlo auto. Lebo som sa bála rozbehov. A potom som si kúpila auto s automatom a to je úplná lahoda. Automat je stokrát jednoduchší ako manuálna prevodovka. Len stlačíš plyn a ideš. Alebo brzdíš. Nemusíš sledovať spojku. Do kopca nikdy necúvneš späť. S mauálom som si aj hovorila, že : tak ja asi nikdy jazdiť nebudem. A potom mi tiež kamarát požičal auto s automatom a ja som si povedala, že tak takéto auto chcem aj ja. A je to odvtedy super! Nrňeboj, o mesiac sa budeš smiať sama nad sebou!

Denz

Ivanka- presne ako pises:)
sam sa clovek ovela skor nauci:)
ale skus to najskor tak,ze bude slaba premavka....sobota,nedela:)
a potom aj pracovny tyzden:)
a nezatvaraj do kufra nikoho......robia kontroly na cestach a tazko by sa ti to vysvetlovalo:)

Ivana K.

Sama ? Na to som ešte nemyslela. Ale porozmýšľam. Lebo teraz ma napadlo, že naozaj ak niekoho napr. učíš na PC tak sa to naučí, len ak si za ten PC sadne sám.
Ale asi ťa poslúchnem a o týždeň skúsim sama...

Alebo najprv kamaráta zavriem do kufra :)

Denz

Ivana- a spravis lepsie ak pojdes uplne sama.....ver mi.:)Skus o tyzden uz sama...
ta zodpovednost ta nauci ovela rychlejsie ako s niekym koho budes mat pri sebe:)

Ivana K.

darika mám už papiere. Preto som dva týždne nejazdila, lebo som čakala až mi ich vydajú.
Júúúúj, ale aspoň trošku ste ma potešili. Ďakujeeeeem !!!!