Nespavost

Príspevok v téme: Nespavost
spac

Ahojte hladam niekoho kto by mi vedel poradit ako dalej.Mam vela zdravotnych problemov ale ten najhorsi je nespavost ktorou trpin uz desatrocie ale je to cim dalej horsie.Bral som hromady liekov ale uz som nevedel kto som co som ani co robim.5 mesiacov uz lieky neberiem ziadne,lekari o tomto nevedia,nespavam dalej tak isto ako s liekmi ale aspon viem co robim.Nedavno som bol na vysetreni v spankovom laboratoriu napisem tu zopar vysledkov z lekarskej spravy mozno mi niekto bude vediet pomoct.Trvanie zaznamu 518.0 min.Pacient spal 273.5 min,spankova latencia 39.5 min.trvanie non REM spanku 234.5 min. /S1 NREM 18.8 percent,S2 NREM 59.2 percent z TST/ Slow Wave Spanku 0.0 min./S3 NREM 0.0 percent,S4 NREM0.0 percent z TST/REM spanku 57.0 min./20.8 percent z TST.Subjektivne trvanie spanku 5 hod.Spankova efektivita 62.4 percent.Pocet respiracnych udalosti,474 z toho 453 apnoickych a hypopnoickych epizod bolo doprevadzanych vyznamnou kyslikovou desaturaciou.315 obstrukcnych apnoickych epizod s max.trvanim 55.5 sec,26 zmiesanych apnoickych epizod s max.trvanim42.0 sec. a 133 obstrukcnych hypopnoickych epizod s max.trvanim 57.5sec.Priemerny index apnoe hypopnoe 104.8/hodinu,AHI pocas NREM spanku 110.8/hodina,pocas REM spanku 82.1/hodinu.CA AI 0,0/hod. OA AI 69.6/hod.MA AI 5.7/hod.HYP AI 29.4/hod.Priemerne SatO2 v REM 84 percent,vNREM 88 percent,najnizsia zaznamenana hodnota SatO2 pod 85 percent pocas 66.6 min.spanku,SaO2 pod 70 percent pocas 8.4min.spanku.Desaturacny index 88.0/hod.Arousal index 104.6/hod.Pocet prebudzacich reakcii 477.Spontanny arousal index 7.02/hod.Respiracny arousal index 12.3. RDI 126.3/hod.ESS 4.Zaver.Obstrukcne spankove apnoe tazkeho stupna.Arteriova hypertenzia v th.st.p.im koronarografii stenoza.a. coronaria dx.s vytvorenym kolater.obehom Kombinovana dyslipidemia v th. DM typu 2 v liecbe PAD

bubinko83

vedel by mi niekto poradit čo je dobre na spanie z tych pripravkov ako benosen atd.? Nemam problem zaspat skor mam problem s budenim v noci.Taky plytky spanok.Poradte,diky

nexus

ahoj spac, ja uz som tiez uvazoval o nejakom spankovom laboratoriu...
myslis, ze to malo nejaky vyznam, pomohlo ti to v niecom?