Vyparená pošva

Príspevok v téme: Vyparená pošva
Spinuška

Ahojte baby. Mám na vás takú otázku. Nestáva sa vám, že keď máte menzes a použivate vložky,no že sa vyparíte....? Samozrejme dodržiavam vtedy väčšiu hygienu a vložky často vymieňam, ale keď sedím sedem hodim v škole, alebo v noci keď sa mi ta vložka nejak nalepí, tak potom to mám celé začervenalé pod pošvovým vchodom, na bokoch a maličko hore. Ako keď sa malé babo vyparí. Keď si dam na to aviril je da sa to a po menzese, keď prestanem pož. vložky, tak to zachvílu zmyzne...Čo by ste poradili, aby sa to nezačervenalo a stáva sa to aj vám?

iba tampony

Teraz mam 29 rokov a odkedy som dostala menzes, teda od 12 rokov, pouzivam jedine tampony. Nemala som ani viac mykoz ako rovesnicky, ani som si neporusila pri zavadzani pan.blanu. Tampony mi vyhovuju z toho dovodu, ze nemam ziadnu "pampers" medzi nohami, teda moja citliva pokozka moze volne dychat. Nikdy zo mna necitit pach menstruacnej krvi, co sa stava aj najcistotnejsim babam najme v lete. To su dve hlavne vyhody, ktore presvedcili mna.

Faerie

Co sa tyka tych tamponov:
www.starostlivostodieta.sk
ja som mala taky isty problem ako slecna spinuska... vlozky mi nerobili dobre, predovsetkym tie klasicke always ktore nie su sensitive. preto som zacala pouzivat tampony. co sa tyka zavadzania si "prstom", s tamponmi s aplikatorom tento problem nie je (u nas su tusim dostupne jedine tampaxy ktore maju aplikator). ak ale nechcete pouzivat tampony s akychkolvek dovodov, potom jednoznacne zmena vloziek na "sensitive" - s inou povrchovou upravou, nie plastovou.

Zuzana04

levicaaaa, bud rada, ze nemas ziadne problemy, keby si zazila to co ja, rada vyskusas aj inu alternativu, to mi ver.
A tiez som si predtym nevedela nic take predstavit a ohrnovala som nad tym nos.
No a este take info - u nas v posilke a na plavarni to pouzivaju vsetky instruktorky, oni mi to poradili.

info.

vidite, doba sa posuva..jeden cas boli "in" vlozky a tampony boli nechutne, teraz su in tampony a kalisok je podla niektorych fuj a o par rokov bude len ten in...

levicaaaaa

info. šak ja som nepovedala, že tampón je "chutný"... a tampón aspon vyberiem a vyhodím, ale aby som henten kalíšok vyberala, vyplachovala, a ešte aj vyvárala...no hnus... a tie baktérie čo sa tam množia... pochybujem že to vyvárate po každom použití...
a tiež by ma zaujímalo, ako prebieha "výmena" kalíška napríklad v škole alebo v práci, alebo v niekde na verejnom mieste...

meggy10

podla mna je tampon lepsi ako vlozka nalepena na... s tym pocitom vlhka a pampersou medzi nohami. ale kazdeho vec co pouziva.

info.

levica, tampon je rovnako "nechutny" si myslim, rovnako ako pri kalisku si musis dnu dat prst. Ak sa to naucis pozivat tak je to skvele,vlozky nepotrebujes a krv uvidis len pri vymienani kaliska co je asi tak 4-5krat do dna.
Raz to mozno skusis:)

levicaaaaa

kks, dorazil ma ten článok na tom badatelovi. fakt nechutné čo všetko si dovolia napísať...

a k tomu menštruačnému kalíšku : nič nechutnejšie si neviem predstaviť...

ale ak niekomu vyhovuje, nech sa páči...