Tepová kalkulačka - Aeróbne pásmo

Bohatier

Tomas mam kamosa co maval bezne 215. Toto je uz ale hazard lebo ti zacina piskat v usiach a videnie sa meni na zelene :D (nesrandujem).

Tomad, ten Polar by mal merat celkom presne aj ked tam moze byt nejaka odchylka v merani kedze na tvoj vek je to fakt vela.:)

Tomas12345

Tomad :

Mne sa tá tepová frekvencia 205 zdá byt privelká, hoci ide o maximálnu sportovo tepovú frekvenciu.

Tomad

Dobry den
Mam otazku ohladom maximalnej tepo ej frekvencii. Asi tak 8 rokov som zil dost aktivne , kazdi den- skoro kazdy 5-6km beh, liezol som skaly, bojova strelba, bojove sporty a podobne, posledne 4 roky som mal uplny utlm...nic... tento rok som zacal opat sa dostavat do formy, zacinam behom, rano cca 5km, plavat-cca 50min. Pouzival som Polar M400, momentalne M600. Trosku sa idem prisposobovat novym trendom a pri zistovani max tepovej frekvencii som dospel k vysledku 205. Mam 36 rokov, pracu mam monotonnu momentalne, v stoji. Niejako sa vymikam vzorcom a vsetkemu...alebo je to v pohode? Nameral som to sposobom behu po rovine a stupnujucim sa tempom po 2-3min. Pred behom som sa rozohrial pomalsim tempom 10min. Dakujem za rady.
Tomas