Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

uz asi mesiac pozorujem, ze sa mi tazko dycha, ako keby som nevyuzivala svoje pluca naplno. Zaujimal by ma povod tychto tazkosti. Moze to suvisiet s tym, ze som pred cca pol rokom prestala fajcit? Bola som dost silna fajciarka okolo 25 denne po dobu 7 rok

Otázka

uz asi mesiac pozorujem, ze sa mi tazko dycha, ako keby som nevyuzivala svoje pluca naplno. Zaujimal by ma povod tychto tazkosti. Moze to suvisiet s tym, ze som pred cca pol rokom prestala fajcit? Bola som dost silna fajciarka okolo 25 denne po dobu 7 rokov. Taktiez mam alergiu na laktozu a s tym potom suvisi plnytos a naduvanie. okrem toho ma bolieva chrbat - mam dost krivu chrbticu. Taktiez som nastupila na miesto, kde stale sedim. Sportu sa vecsinou vyhybam.

Odpoveď

Milá peblss, hm, čo Vám odpovedať ... Vaše problémy určite nesúvisia s tým, že ste prestali huliť. Na to zabudnite. Prepáčte slangový výraz, ale ak dakto hulí 25 cigariet denne, a je to navyše žena, tak to nie je fajčenie, ale hulenie :-) Ale veľmi Vás chválim, a vážiám si Vás, že ste v sebe našli silu a s hulením ste prestali. Alergiu na laktózu s určitosťou nemáte. To čo asi máte, sa správne nazýva laktózová intolerancia a NIE JE to choroba. Znamená to iba toľko, že znesiete vypiť menej mlieka ako znesie väčšina populácie. U mňa sa hranica laktózovej iontolerancie začína pri 4 dcl mlieka a som kvôli tomu v pohode. Opakujem: laktózová intolerancia nie je choroba. Znamená to iba toľko, že môžete na jedno posedenie vypiť iba obmedzené množstvo mlieka. (Ozaj, a to mlieko Vám k tým cigaretám chutilo?! Ja by som sa z takej kombinácie ihnedˇpos... no však vieto čo :-) Ak Vám pitie mlieka spôsobuje pocit plného nosa a nadúvanie, tak načo, do kelu, to mlieko pijete, stvora nešťastná!!! Berte si príklad zo mňa: ja mlieko nepijem (dožičím si syry, občas malé balenie acidka a to stačí. Mlieko NIE JE nevyhnutná súčasť vyživy. Ak Vás bolieva chrbát, tak najprv navštívte špecialistu v odbore rehabilitácia nech Vás vyšetrí, potom nech Vám nejaká rehabilitačná pracovníčka ukáže a naučí Vás cviky, potom ich cvičte. (Upozorňujem Vás, že to za vás nikto neodcvičí ... ). Cvičte denne!!! Až sa rozcvičíte rehabilitačnými cvičeniami (pribl. po 3 - 5 mesiacoch dednnodenného 15-20 minútového cvičenia), začnite rekreačne športovať. Nevyhovárajte sa na sedavé zamestanie - to je nechutné... Ste jednoducho lenivá. Nečakajte odo mňa žiadne zázračné rady okrem tejto: Skoncujte s Vašou lenivosťou, a tak ako ste prestali fajčiť, začnite rekreačne športovať a žiť! :-)

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať