Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem sa spýtať alergológa, kedy je najvhodnejší čas na kožné testy, ktorými sa zisťuje alergia na pele, trávy, roztoče... Sú to testy, ktoré sa robia na predlaktiach nanesením alergénu a jemným vpichom, aby sa dostal do pokožky. Mám totiž dcéru, ktorej t

Otázka

Chcem sa spýtať alergológa, kedy je najvhodnejší čas na kožné testy, ktorými sa zisťuje alergia na pele, trávy, roztoče... Sú to testy, ktoré sa robia na predlaktiach nanesením alergénu a jemným vpichom, aby sa dostal do pokožky. Mám totiž dcéru, ktorej tieto testy robila alergologička koncom marca, a zistila jej alergiu na roztoče. Synovi robila tieto testy teraz koncom mája, a tiež mu zistila alergiu na roztoče, stromy brezovité, trávy. Kamarátka mi však povedala, že alergologička, ku ktorej chodí jej syn, odmietla jej synovi urobiť kožné testy v tomto období, že by boli neobjektívne, a objednala ich na október, s tým, že tieto testy sa môžu robiť len v októbri, v inom mesiaci v roku nie. Teraz neviem, čo si mám o tom myslieť,ktorá lekárka má pravdu. Dcéra už užíva Staloral roztočový, a syna to čaká tiež. Môžete mi napísať Váš názor, kedy sa vlastne tieto kožné testy robia a prečo? Ďakujem.

Odpoveď

niektori kolegovia robia testy koznej precitlivenosti pelovzmi alergenmi mimo pelovej sezony, lebo toto testovanie je v pelovej sezone spojene so zvysenym rizikom burlivej reakcie testovanej osoby. Tito lekari testuju potom pacientov na jesen. Ini lekari toto riziko povazuju za zanedbatelne, resp, akceptovatelne a testuju celorocne. Dalsi testuju celorocne, ale pele v pelovej sezone netestuju. Je plne v kompetencii daneho specialistu, aky postup si zvoli vo svojej praxi.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať