Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dobrý deň.Mám 35 rokov a pri fyzickej práci sa veľmi zadychčím,cítim väčší tlak v oblasti hrudníka a niekedy vo vodorovnej polohe cítim ako by my niečo bublalo na plúcach.bolesti trvajúasi 2 mesiace,zatial som u lekára nebol.Môžem mať na plúcach vodu a ak

Otázka

Dobrý deň.Mám 35 rokov a pri fyzickej práci sa veľmi zadychčím,cítim väčší tlak v oblasti hrudníka a niekedy vo vodorovnej polohe cítim ako by my niečo bublalo na plúcach.bolesti trvajúasi 2 mesiace,zatial som u lekára nebol.Môžem mať na plúcach vodu a akosa to prejavuje?Matka bola silná astmatička môže sa to dediť?

Odpoveď

Milá Hilda, ste mladá osoba a teda bežná fyzická záťaž by Vám nemala spôsobovať žoadne ťažkosti. To, čo mi opisujete, naozaj vyvoláva dojem, že máte astmu. Mali by ste s týmito ťažkosťami rozhodne navštíviť Vášho obvodného lekára, ktorý by Vám mal odporučiť vhodného špecialistu pneumológa, prípadne aj kardiológa (aby sme všetko naváľali na tú domnelú astmu, a aby sa vylúčili prípadné srdcové problémy, ktoré pri Vami opisovaných ťažkostiach tiež prichádzajú do úvahy). Áno, astma sa môže dediť (a dosť často sa aj - bohužiaľ - dedí). "Voda na pľúcach" sa prejavuje sťaženým dýchaním, zníženou toleranciou telesnej námahy, v pokročilých prípadoch aj "bublaním" na pľúcach. Súhrnom: Rozhodne navštívte Vášho lekára a zverte sa mu s Vašimi problémami, nech ich rieši. Napokon, od toho tu je....:-)

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať