Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môžem otehotnieť i počas užívania lieku Fixit 180 1xdenne na potravinovú alergiu, tak aby to neako neublížilo plodu. Lieky musím užívať,l ebo mi hrozí anafylaktický šok, opuchy. Ak to neodporúčate, existujú neaké lieky, ktoré možno užívať pri potravinovej

Otázka

Môžem otehotnieť i počas užívania lieku Fixit 180 1xdenne na potravinovú alergiu, tak aby to neako neublížilo plodu. Lieky musím užívať,l ebo mi hrozí anafylaktický šok, opuchy. Ak to neodporúčate, existujú neaké lieky, ktoré možno užívať pri potravinovej alergii s možnosťou otehotnieť?

Odpoveď

V prvom rade by ste sa mali poradiť s imuno-alergológom, ktorý Vám liek ordinoval, ktorý pozná Vašu chorobu a aj riziko, ktoré by vyplývalo z prerušenia pravidelného používania lieku. Také závažné veci sa nedajú riešiť týmto spôsobom. Všeobecne platí, že v tehotenstve je najlepšie vyhnúť sa všetkým liekom, najmä počas prvých troch mesiacov. Avšak nie je málo takých žien, ktoré musia brať pre závažné ochorenia lieky aj počas celého tehotenstva. Vždy sa zvažuje pomer medzi rizikom užívania a prerušenia lieku. Vo Vašom prípade však tento vzťah môže posúdiť len lekár, ktorý dobre pozná Vás i Vaše riziká, vyplývajúce zo zistenej potravinovej alergie.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať