Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zdravim, uz si nevieme rady, dcera 12 rokov ma teploty od 37.4 do 38.9 uz 6 tyzdnov, zaujimave je ze v noci nema vobec teplotu, absolvovali sme rozne vysetrenia, imunoalerg. zubne, pneumologicke, kardiologicke,neurologicke, reumatologicke, CT pluc, krcne

Otázka

Zdravim, uz si nevieme rady, dcera 12 rokov ma teploty od 37.4 do 38.9 uz 6 tyzdnov, zaujimave je ze v noci nema vobec teplotu, absolvovali sme rozne vysetrenia, imunoalerg. zubne, pneumologicke, kardiologicke,neurologicke, reumatologicke, CT pluc, krcne nosno usne a ocne. Dcerka bola hospitalizovana, robili jej aj serologie z likvoru a krvi,vsetko negativne, ale mala zvysne hodnoty na NSE 39.05 TK 9.2 a tak isto mala zozitivne ana protilatky. Onkologicke vysetrenie sme neabsolvovali.

Odpoveď

Dlhotrvajúce,inak nevysvetliteľné zvýšené teploty až horúčky u dieťaťa sa často spájajú s reumatickým ochorením. Pozitívne ANA sú síce nešpecifické, ale mohli by v tomto prípade signalizovať práve tento druh ochorenia. Iné príznaky reumatizmu práve u detí nemusia byť najmä spočiatku vôbec prítomné. Tzv. tumor markery môžu byť nešpecifickyy zvýšené práve u ochorení zápalového pôvodu. Preto v časovom odstupe by bolo vhodné zopakovaťt reumatologické vyšetrenie. Ale samozrejme nemožno zanedbať ani ostatné možnosti. Tento problém je veľmi nepríjemný a môže trvať dlhší čas, než sa nejakým spôsobom vykryštalizuje.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať