Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám malú dcérku ktorá má rok a pol a zistili jej 100%alergiu na peľ tráv. + k tomu hranične mlieko a lepok naša pani doktorka alg. nám prikázala sedieť doma a vychádzať len po daždi, chodíme každý deň von aj dva tri krát do dňa a doteraz som na nej nejaké

Otázka

Mám malú dcérku ktorá má rok a pol a zistili jej 100%alergiu na peľ tráv. + k tomu hranične mlieko a lepok naša pani doktorka alg. nám prikázala sedieť doma a vychádzať len po daždi, chodíme každý deň von aj dva tri krát do dňa a doteraz som na nej nejaké príznaky neregistrovala len od štvrtku mi pokašliava vlhkým kašľom a má zvýšenú teplotu obv. lekárka povedala že to nič nieje. Prosím Vás poradte mi čo mám robiť, môžem s ňou chodiť naďalej von?

Odpoveď

Pokyny k životospráve pri alergických ochoreniach sú síce dôležité, ale mali by vždy vychádzať z konkrétnej klinickej situácie, t.j. aj z toho, do akej miery má konkrétny pacient pri expozícii príslušnému alergénu ťažkosti. V prípade, že sú minimálne alebo žiadne, nie sú také prísne restriktívne opatrnia odôvodnené, najmä nie v prípade alergie na pele, kde sa reštrikcie spájajú s obmedzením pohybu vonku a sú zvlášť nepríjemné. Myslím, že pri uvedených klinických ťažkostiach postačí, ak sa budete vyhýbať kontaktu s vysokou trávou, nepohybovať sa tam, kde sa práve kosí a samozrejme vylúčiť akýkoľvek kontakt so senom. Ďalšie obmedzenia sú na mieste až vtedy, keby sa objavili výraznejšie ťažkosti počas pobytu alebo po pobyte vonku.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať