Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dnes som bola u otorinolaryngologičky. Brala mi výter z hrdla. Mám problémy (stiahnuté hrdlo a nos, svrbenie podnebia, pocit zdurených uzlín ale najviac ma trápi hrčka medzi hrdlom a plecom. Doktorka tvrdí že je to mimo uzlín na šľache a môže to byť aj dô

Otázka

Dnes som bola u otorinolaryngologičky. Brala mi výter z hrdla. Mám problémy (stiahnuté hrdlo a nos, svrbenie podnebia, pocit zdurených uzlín ale najviac ma trápi hrčka medzi hrdlom a plecom. Doktorka tvrdí že je to mimo uzlín na šľache a môže to byť aj dôsledkom alergie. Čo si o tom myslíte vy?

Odpoveď

Bohužiaľ na základe vášho popisu sa nemôžem vyjadriť k pôvodu vášho nálezu. Ale dobrou metódou na posúdenie takýchto útvarov je ultrazvukové vyšetrenie( sono) oblasti krku a nadkľúčkových jamiek, ktoré s pomerne slušnou presnosťou dokáže zobraziť veľkosť, počet a aj iné charakteristiky zväčšených lymfatických uzlín v tejto oblasti, prípadne môže s určitou pravdepodobnosťou odlíšiť zväčšené lymfatické uzliny od útvarov iného pôvodu. Ak problém pretrváva, požiadajte vášho lekára, aby vás na toto vyšetrenie poslal.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať