Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dobrý večer! mám skoro 17 rokov a už asi rok a pol beriem antikoncepciu - Minervu. Menštruáciu mám uplne pravidelnú a všetko ok. Pleť mám skoro čistú ale trápia ma jazvy čo vznikli po vytláčaní...nie sú uplne extra ale zblízka sú trošku vidieť a dosť mi t

Otázka

Dobrý večer! mám skoro 17 rokov a už asi rok a pol beriem antikoncepciu - Minervu. Menštruáciu mám uplne pravidelnú a všetko ok. Pleť mám skoro čistú ale trápia ma jazvy čo vznikli po vytláčaní...nie sú uplne extra ale zblízka sú trošku vidieť a dosť mi to vadí...počula som, že je na to dobrá ovocná kyselina..čo si o tom myslíte? prípadne čo by ste mi poradili? A ďalej ma trápi napriek tomu, že mám tú pleť čistúp vždy sa nájdu tak 2-3 vyrážky - biele hlavičky hnisavé...už mi to naozaj pripadá ako keby som splacala uroky za to, že ostatná pleť je uplne čistá...rada by som si nechala poradiť nejakú dobrú kozmetiku aj drahšiu ale nie biodermu a AB cosmetic - strašne sa mi po nich mastí pleť..inak občas použijem aknecolor ale dosť mi vysušuje pleť...takže snad niečo lahké a nemastné. Poslený problém by boli čierne bodky na nose...máte naozaj nejakú osvedčenú kozmetiku? lebo napr v cleanandclear som sa uplne sklamala...Ďakujem za každú radu...p.s: volakedy som asi mesiac brala aj roacutanne ale potom som prešla len na antikoncepciu a nikdy viac som ho neužila...

Odpoveď

Musíte počítať s tým, že akné sa po prerušení užívania HAK asi vráti, Na komedóny môžete užívať prípravky z kozmetiky La roche Possay alebo lieky Differine... (Celú odpoveď si môžete prečítať na www.akne.sk)

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať