Psychicke tyranie? fyzicke utoky? vyhrazky? ake su moznosti

Príspevok v téme: Psychicke tyranie? fyzicke utoky? vyhrazky? ake su moznosti
bejbybejby

rada by som vas poprosila o radu. priatelka ma problem s byvalim priatelom s ktorym ma dve male deti. uz mali pred svadbou, ale nakoniec z toho zislo. jej expriatel sa z toho nevie spamatať psychicky ju vydiera a tyra, aj ju fyzicky napada.pokial ju vidi s kamaratmi vyhraza sa ich fyzickou likvidaciou alebo bitkou. v minuli tyzden bola volana aj policia lebo deti nasilim vzal a priatelku fyzicky napadol. ale nakoniec este v tu noc na nu volal policiu on ze ho nechce pustiť do bytu a ze chcce deti zabiť. pritom spolu neziju. neustale ju psychicky depta telefonatmi, navstevami a vystupmi. čo v takej situacii??

jiko

jasnovidka, diky za radu, na socialke som bola, je spisany navrh na zverenie deti do mojej starostlivosti, s tym aj urcenie vyzivneho a vychadzok... Spisovala som to uz pred Vianocami, bolo to poslane na sud, ale este na nas neprisla rada.. :-(

jasnovidka

bejby, nevyjadrujes sa presne. kamaratka bola na socialke, ale co sa vlastne zariadilo? mala spisany navrh, podany na sud? ak by to za nu spravila kuratorka, dosla by jej dokumentacia zo sudu s tym, ze by sa mala kamaratka vyjadrit k navrhu. urobila toto? ak jej nic nedoslo, tak nebolo nic ani spisane. vsak kamaratka asi vie, ci na socialke nieco podpisovala.
a s vyzivnym je to to iste, to sa riesi naraz. na sude sa vyriesia aj pridavky na deti. ak ich pobera apobera, bude musiet vratit spatne vsetko, co na deti dostal, a dostava. pridavky su vsak jedna vec a vyzivne druha. mimo pridavkov je otec povinny prispievat na deti pravidelne stanovenou sumou. ak nevie preukazat prijmy, to je, ak je zamestnany nelegalne, aj tak musi prispievat zakonom stanovenou sumou, co je v sucasnosti cca 25 € na jedno dieta mesacne. je to malo, ale je to minimum. ak bol zamestnany, musi preukazat prijmy. nech sa kamoska rozhybe a necaka, ze to niekto za nu urobi.

nadej ma

tak mas na to aj organizacie na pomoc tyranym zenam.
Nadej,slniecko a podobne,len neviem ci pomozu,lebo viem,ze nie stale pomozu.I ked je clovek v nudzi.

bejbybejby

ked jej tie deti vzal tak isla po nich aj s policiou a v mieste jeho momentalneho bydliska nik neveril čo sa deje hovorili policajtom ze to je velmi slusny chhlapec, on sa tak vie pretvarovať, je velky manipulator s ludmi, doteraz ani jej rodičia neverili ze je taky az ked ukazal aj pred nimi tie svoje sceny a podobne

bejbybejby

ten chalan bol normalny. starostlivy otec, preplo mu az neskor. na socialke uz bola aby upravili styk ale zatial sa nič nedeje. tak čaka. tak na deti to nevplyva najlepsie ale su este maličke jedno ma rok a druhe tri tak zas az tak presne nevedia povedať svoje pocity, teda to mensie este vobec. a k tomu či na deti prispieva tak oni byvali v zahraniči tam sa aj deti narodili a on berie matersku na deti ktoru jej nedava!!! a mina ich na seba. na socialke bola a hovorili o tom ale jej daju matersku na slovensku len vtedy vraj pokial bude mať papier ze uz v zahraniči na tieto deti davky poberane nie su a zas sa to komplikuje tym ze ten papier by musel doniest on. začarovany kruh

jasnovidka

bejbybejby, kamaratka by mala podat navrh na upravu prav a povinnosti voci maloletym detom, v ktorom by mala navrhnut vysku vyzivneho, ktorou by otec deti prispieval a tiez podmienky a frkvenciu stretavania otca s detmi.
pravdou je, ze ako otec deti ma narok stretavat sa s nimi. v pripade, ze mu to nedovoluje jeho psychicky stav, je potrebne na sude vyzadovat preskumanie jeho dusevneho stavu odbornikom a pripadne pozadovat obmedzenie styku.
kazdopadne, je potrebne riesit toto sudnou cestou, dohodnut sa na uvedenych podmienkach a vzajomne dodrziavat rodicovsku dohodu, ak na sude dojde k jej odsuhlaseniu.
rovnako je mozne na sude pozadovat aj spatne vyplatenie vyzivneho, u maloletych deti az tri roky spatne, ak otec deti riadne neprispieval na ich vyzivu.

malickasom

no neviem ci som prave odbornik na toto
ak je otec deti- otazka je ci na nich nejako prispieva, neviem ale ako je to ak nie su a neboli manzelia- to sa da zistit na socialke
dalsia vec- ak sa ho boja deti alebo robi taketo problemy, ma takuto poruchu- s detmi ku psychologovi, moze dostat zakaz stretavat sa s detmi, ziadne take ze deti by mali mat dvoch rodicov- ak jeden rodic neni normalny neni co riesit
ak ju fyzicky napada a tyra myslim ze moze ho zalovat...
priatelka kde mala hlavu ked ked s nim tie dve deti splodila? robil to aj predtym alebo mu preplo az neskor? ale neskoro plakat nad rozliatym mliekom, podla mna na to chodte cez deti...

jiko

Ahoj, zijem u rodicov, a on kluce od bytu nema. Podala som tresne oznamenie, ale je to "len" priestupok. A telefonne cislo? Vypinam mobil a hned mi od neho pride sms, ze mu tym branim dostavat informacie o detoch.

jiko

Ahoj, zijem u rodicov, a on kluce od bytu nema. Podala som tresne oznamenie, ale je to "len" priestupok. A telefonne cislo? Vypinam mobil a hned mi od neho pride sms, ze mu tym branim dostavat informacie o detoch.