Potratila som

Príspevok v téme: Potratila som
orešanka

Už to budú 3 týždne čo som potratila a neviem sa z toho dostať. Veľmi sme sa s manželom na to bábetko tešili ale dopadlo to inak. Od začiatku som mala problémy a nakoniec som v 8. týždni potratila. Najhoršie je, že v rodine budeme mať bábetko len o mesiac skôr ako sme mali mať my a ja to len veľmi ťažko znášam. Nikto z rodiny okrem mamy a manžela to nevie. Nechcela som počúvať ako je to všetkým ľúto, pretože je to horšie a ťažšie ako keď nehovoria nič. Ako ste takéto niečo prekonali, ak sa to vôbec dá? Stále rozmýšľam prečo sa to stalo, či som to zavinila ja? Ako sa budem pozerať na to dieťatko celý život a nemylieť pritom na to svoje?

0vecka

martina.Jaborekova ak to bolo na zaiatku tehotenstva tak to proste bola smola...vecsina tychto potratov je kvoli tomu ze sa tam zle poskladala DNA a to dieta aj tak nebolo zivota schopne....

malapehana

nemozes sa obvinovat, urcite zato nemozes ty.. hlavu hore a dufaj v to ze budete mat babatko, a asi to malo pre nieco byt

martina.Jaborekova

oresanka, a dievcata, ako sa Vam dari dalej ?? ja som potratila pred tyzdnom, vraj som nebola na tejotenstvo este pripravena..mam len 21 rokov, bolo to neplanovane, napriek antikoncepcii,.. mam priatela o rok mladsieho, zijem este s rodicmi, bolo to tazke im to vysvtlit, ze som v tom, ale potom sa zacali tesit, - a aj ja, ale o babo som prisla. velmi ma to trapi a nie je minuta aby som na to nemyslela.. citim sa byt vinna za to, co sa stalo..ze som nebola schopna donosit dietatko :(
dostudujem skolu, zarobime si pniazky aby malo babatko vsetko, co by teraz mat nemohlo, a potom to skusime znovu...snad to vyjde :( velmi sa mi zmnil nazor na stravu, vitaminy, pohyb, E-cka, mobil vo vacku/pri hlave/pri posteli. vstko teraz riesim, az sa bojim ze to prehanam s tym kontrolovanim vsetkeho,.
drzim Vam vsetkym velmi palce

nikuskaaaaaa

ahojte ja som včera mala silne bolesti brucha, a začala som troška krvácať tak hned zme bežali k lekarovy ..tak si ma tam nehál aby mi udžál plod,, no večer sa mi to vratilo bolesti a začala som už viac krvácať, povedala som to svojmu lekarovy tak ma vyšetril a povedal mi že som potratila bolo to hrozne, a chcem sa informovať hned po vyčistený maternice možem užyvať antikoncepciu??? aby som nebolo hned tehotná ..lebo čítam tu čo tu píšete že lepšie je počkáť aspon 6 mesiac aby som mohla byt tehona???

kvapoccka

ruzicka ahoj, to je mi luto, ze nebudes mat babo. aleje to definitivne? skusila si uz vsetko..ty nevesaj hlavu podla mna sa vsetko da. ja osm zazila to co sa pise v uvodnom prispevku, len babatka su okrem rodiny aj u priateliek a odvtedy na kazdom kroku, so susedkou sme mali dokonca rovnaky termin.roztrhlo sa s nimi vrece.este aj najlepsia kamaratka... a mne potom zacali problemy. nie je to tak ako pises, ze sa treba snazit hned. ja som aj chcela a nedalo sa..presiel rok a snazim sa vylizat z problemov, ktore mi branili mat babatko. ver mi ze ak by som mohla, hned by ssme sa snazili. nie je vstko take jednoduche, tiez pozeram na zeny, ktore otehotneli po par mesiacoch, zial ja som nemohla. a dufam, ze vsetky najdeme nejakym sposobom stastie, ktore nam bolo odopriate naspat. asi to tak malo byt

13ruzicka13

ahojte vsetky....chcem Vam len povedat aby ste nevesali hlavu....je to strasne prist o babatko ked sa par a cela rodina tesi nan..Ja byt na vasom mieste necakam a skusam ja to bohuzial skusat nemozem lebo mne diagnostikovali ze mne sa to nepodari a ak vy mate taku moznost otehotniet tak by som sa vrhla do toho mozno na dalsi krat davala na seba viac pozor ale netreba sa bat a hadzat flintu do zita

RNG

yam a Dong Quai pomahaju na otehotnenie.
Pocas tehotenstva sa ale nesmie brat nic hormonalne, treba to nechat na prirodu
Telo sa da prinutit, aby vynosilo plod nasilu, ktory chce potratit, ale casto su vysledky takehoto pristupu smutne.
Priroda vie, kedy ma pokracovat tehotenstvo a kedy je ho lepsie zakoncit predcasne.

bubbina

potratola som uz 2krat.stale sa to odohralo v 7tyzdni...teraz mam strach otehotniet aj ke to strasne chcem...vzdy ked mi den vymeska menstruacia som rada ale ja s obavami-no potom aj tak pridu.doktor mi povedal ze je to normalne.ze to sa stava kazdej 2 zene.ze sa nemusim obavat.pocukla som ze je lepsie otehotniet do 6mesiaca od potratu,vraj je mensie riziko dalsieho ppotratu,lenze ne sa uz nedari vobec.s priatelom tuzime po dietatku a teraz mi moja najlepsia kamoska ozmani ze je tehotna-nemozzem sa s nopu tesit pretoze jej zavidim..ked vidim ako jej rastie brusko...uz neviem co robit:-(((

Nelinka31

ahojte...aj ja som bola tehotna bola som v 12 tyz.ked mi doktor povedal ze malicke nezije teraz v utorok ma cistili aje mi strasne tazko velmi sme sa tesili na malicke je to velka strata a hlavne velka bolest