Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)

Príspevok v téme: Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)
traktorista

Dobry den,

Kedze opovrhujem slovenskymi predajcami masa, kedze je to extremne nebezpecne pre zdravie, a SOI tento dolezity fakt absolutne ignoruje a tym padom aktivne a umyselne hazarduje so zdravym slovenskych obcanov. Tak sa pytam:

Kde nakupujete maso v Rakusku?

Prave som hladal a nasiel velmi vzacne informacie, kde nakupit kvalitne a zaroven lacne (ale toto nie je podstatne) potraviny, maso, syry, mlieko a zeleninu a ovocie a ine veci z Rakuska, hainburgu, mozno aj kittsee a wolfsburgu a podobne okolie ale aj dalej na zapad, popripade madarsko, gyor a ine podobne mesta mimo bratislavy (blavy).

Dovod preco pisem takto retardovane je ten, ze chcem aby co najvacsi pocet ludi naslo tuto temu cez google (cim viac slov, tym lepsie, SEO) a tym dat najavo slovenskym (kvazi)podnikatelom a slovenskej SOI, ze su absolutne postradatelni ;) (helou bičíz)
Sa este uvidi, z coho budete zit, ak u vas nenakupim!

A este jedna vec, DAKUJEM LAHOSTAJNYM SLOVAKOV, CO KASLU NA SVOJE ZDRAVIE A TYM PADOM SA AKTIVNE(!) PODIELAJU NA OHROZOVANI ZDRAVIA NELAHOSTAJNYM SLOVAKOM!!

Este raz, DAKUJEM vam, číp bičíz!
Si dajte na veceru tie granule co mate v pivnici po panelakoch...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cize k teme:
Spar v Hainburgu:
vyborne bezlaktozove produkty, cena v pohode, celkom dobra zelenina. Moznost tankovania (kvalitnejsieho paliva!) o 7-10 centov lacnejsie ako v bratislave (benzin).
Merkur:
Tu som este nebol, avsak pocul som ze maju vyborne maso a celkovo najvacsi vyber. Ten by sa mal nachadzat v Pandorfe.

Ma niekto nejake ine skusenosti, kde nakupit zdravie neohrozujuce potraviny ?

Danke!

0mega

No dobre, ale ja maso chcem, ktovie ci ho potrebujem, ale maso mi chuti, cim ho mam nahradit? nechcem vyzera tako palicka.. nechcem nahrazku nejaku sojovu haluz ako maso.. chcem realne a kvalitne maso, ved som vsezravec, alebo nie?

zaujimave je, ze mlieko pijes, ale maso nejes.. napr ja by som radsej nepoil mlieko, lebo je tam laktoza a to nie je nejaka priatelska latka, pre bezneho cloveka, ci ? (niekde som to cital)

ja verim a viem, ze slovensko ma extremny potencional robit kvalitne veci. kvalitnu zeleninu, ved zem ako zem (az na detaily).. sice nemame banany, ale to je fuk, mame ine vyborne veci..

pecivo tiez nekupujem doma, ale nepoznam pekaren na rohliky, je taka? ozaj, aku pekaren odporucas? chcem tu najlepsiu z najlepsich, nech je chlieb super jemny a super atenticky (rozdiel cenovo je tam aj tak mizerny, z dlhodobeho hladiska) a este musim najst muku (je ich vela, neviem ktora by bola naj;lepsie, to bude niekolko tyzdnovy boj s hladanim, pohoda)

co povies na salamu/sunku? neexistuje (seriozne), neexistuje salama "za pultom" teda v tych retazcoch.. zatial som nenasiel SVK vyrobcu 95% salamy (tj, nech tam je maso v 95%) nechcem zrat muku a nejake slachy, ci klby, ci cokolvek, ako kozu a organy, ktore nemozu dat uz nikde inde.. Nasiel som zopar nemeckych suniek, kde je 93-96% masa, vies o niecom viac?

vies.. a masiarstvo.. neverim im.. proste tazko povedat, odkial to maju, niekedy je ich pristup ofenzivny a nie priatelksy tak neviem, mam v meste 1 masiara, ktory je super, da sa s nim pokecat a ma fajn maso, aj od neho sem tam nieco zoberiem a je to slovenska vyroba. ma aj parky, tiez slovak, no ale serie tam spinu, cize to som prestal kupovat. velka skoda.

ryzu hej, nechcem tu spinu z obchodu, stoji to ako keby bola zo zlata a nic z toho, kupil som zopar ryzi na test, mozem ti najst nazov, ci ich nahodou nepoznas? este som neskusal varit, no vari sa to 50-60 minut, nie 20 ako ta biela..

tazko by si nasiel stastnejsieho cloveka, ako mna, ak by slovensko dostalo spat svoju suverenitu a dostojnost.. proste nech je sebestatne, nech mu nikto nediktuje co moze a co nemoze, nech sa mu nikto neserie do zalezitosti.. a tym by sme si raketovo zvysili uroven, dovolim si tvrdit, ze az ak nie nad uroven svajciarska. alebo norska..

nevidim dovod na to, preco by to nebolo mozne, samozrejme po vyhosteni individui, co to tu rozkradaju a vykoristuju.

BJ

0mega, to je diskutabilne co pises, pretoze hlavny problem nelezi v tom, ze nemame kvalitne, ale v tom, co ludia jedia, a ze su lenivi pozhanat si to kvalitne.

Co nemame kvalitne. Maso? Podla mna mame, da sa najst, len treba hladat a ist specialne do masiarstva, nekupovat v supermarkete. Ja osobne maso k zivotu neptrebujem, ani vyrobky z neho, no tak mam po jednom velkom probleme. Vajcia? A tie bez kodu, co predavaju na trhu, su azda z velkoskladu?
Mliecne vyrobky? Mlieko z automatu je dost kvalitne, je kazdy den cerstve, maslo si myslim, ze sa tu predava v dobrej kvalite, tvaroh, bryndza v stankoch zo salasa.
Z mlieka si urobim kefir, je zdravsi nez jogurt, je to najzdravsi mliecny vyrobok.
Ze cukor nieje kvalitny? Ked robim obcasny kolac, vzdy dam trstinovy, je 2x drahsi nez obycajny, ale je vyborny, takze len otazka ceny.
Pecivo? Domaca automaticka pekaren, nasypem spaldovej a pohankovej muky, stlacim tlacitko, same to vymiesi chlieb, za 3 hodiny prijdem, chlieb je hotovy, cerstvy, 100% spaldova celozrnnu muka, bez chemie... v ziadnom obchode taky nedostanes, ani v Rakusku. Namaha: nasypanie muky, vody, soli a prasku do peciva, a stlacenie tlacitka, asi 2 minuty roboty aj s nosenim zo spajze.
Ovocie a zelenina? Ze nerozoznas domace od velkoskladu. Tak ja teda hej, vacsinou na prvy pohlad, a ked nie, chut hovori za vsetko. Na jablka, ktore kupujem od svojho oblubeneho pestovatela, nikdy nic zo supermarketu nemalo, co sa tyka chuti. Ked uz som odkazany na supermarket, kupim iba slovenske jablka, a slovensku alebo cesku mrvku, ci zeleninu, nic ine. Lacne zemiaky nech si nechaju pre prasata. Ryza a obiloviny, exoticke potraviny, ryza dovazana priamo z Indie, pakistanu, z Himalaji, jasminova ryza z Thajska, vietamu... kto ti kaze kupovat to superlacne biele blato v sackoch po supermarketoch? To nieje ryza, to je dehonestacia slova ryza.
V exotickych potravinach maju aj strukoviny, fazulu, super koreniny, napriklad v tom novom obchode na Vysokej. Ale strukoviny a orechy maju casto aj na trhoch.
Kyslu kapustu skupis cely 30kg sudok v Stupave, mas na celu zimu aj jar.
Med mame kvalitny, len netreba hladat v supermarketoch. Co este? Ja neviem, ja osobne nepocitujem malo kvality, ale z toho, co vidim v supermarkete vidim len jedine... nezdravo sa stravujuci ludia, plno sladkosti, polotovarov, masove vyrobky, kelimkove mliecne vyrobky, pecivo z bielej muky plne chemie, kazdy den, nosia si toho hory, a do toho obcas nejaky skromny balicek zahranicnej zeleniny alebo ovocia. A to preto, lebo im to je jedno, nepocituju to, ze je to otazka zivota a smrti kupit si kvalitne, a obetovat tomu cas, obehat viac miest, nez jeden supermarket. Problem je, ze to vsetko chcu kupit pod jednou strechou. Jasne, da sa to prekrutit, ze preco to teda v tych obchodoch nieje kvalitne? No proste preto, ze to ludia KUPUJU, chapes? Ja to nekupujem, a doporucujem sa zdravo stravovat, a pozhanat si to, keby to robila vacsina ludi, ver tomu, ze Lidl, Billa a TESCO by zacali skupovat od domacich pestovatelov, a snazili by sa doniest kvalitu, aka je na trhu. Takto tento problem vidim ja, a riesenie nevidim v chodeni do Rakuska, ale v podpore domaceho trhu, alebo kvalitnych obchodov. Ked zacnu velke clanky kvoli tomuto problemu krachovat, ver tomu, ze hned zavedu kvalitu porovnatelnu s doma vyrabanym, proste zacnu kupovat od tych najlepsich slovenskych pestovatelov a chovatelov. Ked to neurobia, padnu... no a co? Komu by vlastne chybali, len ludom, ktori su lenivi nieco si pozhanat.

0mega

pozri na aktivistov dnes..

to co je za frasku?

toto je nieco? :D

oni (slovaci) NECHCU zmenu, lebo sa jej BOJA..

to je chore :)

ked islo o krk poslancom, resp akoze islo, zmenili USTAVU behom par hodin...

chapes na co narazam?

preco sa neda zmenit nieco ine, tiez tak promtne?

lebo sa nam smeju do ksichtu...

A dovolne mi to ukoncit mojou milovanou frazou: Toto nemoze dobre dopadnut.

0mega

Este jedna vec, bol s v jednom nemenovanom nakupnom centre v BA a videl som tam, ako jeden otec pravedpodobne kupoval, asi synovi alebo neivem komu jedlo.. vela sladkosti a slanosti, az tak, ze to tam blokovali 10 minut, ja som mal len dve polozky, nejake mydlo a tycinku na csetu..

A za mnou dve starsie damy, ktore stale obkecavali, ako je to mozne , ze co to kupuje pre skolku alebo co? a ludi sa na tom len smiali.

zaujimave.. ze ?

0mega

BJ, "Co uz teraz, plakat? Aj na plac je uz neskoro."

Nie, nikdy nie je neskoro, lenze ja som uz na toto stary. A ver mi, ze ta zberba co je vychovana na PC hrach nic nezmoze, lebo maju plne plienky..

A ver mi, ze euro tak skoro nepadne, lebo ludia tomu budu verit, aj ked uz davno nebudu moct s nim platit.

A s tym otroctvom, to mas recht.. Musim si kupit lietadlo, aby som tesne predtym zdrhol niekam kde bude pokoj.. Budem si potravu lovit sam, ale aspon budem slobodny.

0mega

este jedna vec, ano je to chore..

mam auto z japonska, sedacku z talianska, telku z japonska, nabytok zo svedska, psa z britanie, oblecenie zo skotska, maso z rakuska a vstko ostatne a drobne z ciny..

dost divne.. pritom: nevidim problem preco by sme nemohli vyrabat vlastne auta, ked to vie cesko, nevidim dovod na kvalitnu sedacku zo sr (zevraj mame, no cital som hocico, neriskoval som), telky tiez mozeme vyrabat, ale nie tak ze dame dotacie nejakemu sikmookemu chujovi, to sme nemohli dat nejakej univerzite? technickej? nech posunu nase know how dopredu? 28 milionod dpc..!!! 28 mega!! a aj tak tam platia 350e v hrubom..chapes to? toto je nasa vlada.. uzastne.. retardi. a to iste nabytok, ved mame genialnych stolarov, a dreva tiez dost.. psa by som si tu kupil, ak by bol trh prisnejsi a dohlad tiez, nechcem brat psa (macku) vo vreci, maso - ked to dokazali moji stari rodicia, neverim ze to nie je mozne inak, ale toto sme uz rozoberali, slovač si radsej kupi nieco z hnojiska, hlavne ze za nizku cenu. a drobnosti? to sa uz blizime ku chvostu, ak by sme vsetko predtym vyriesili, drobnosti by vazili mozno 2% z celku..

lenze... u nas je tak jednoduche zalozit srocku, predat 10 sedaciek, "luxusnych" a potom ked sa zacnu trhat, tak ist do krachu a za nic nezodpovedat.. tak sa robi biznis u nas..

0mega

BJ a vies co je zaujimave?

Ze 80% aut na trase BA-hainburg bolo zo slovenska..

zaujimave, lebo 90% bolo z BA..

neviem co si o tom mysliet..

(uz len principialne, BA nadava na vychod a BA chodi na zapad)

raz davno som niekde pisal, ze mali by sme sa odtrhnut od EU a shenghenu a byt 100% sebestacny.

vies ake reakcie som dostal? to bolo pred niekolko rokmi. (ked kazdy tazil z eura, lenze ked mlyny domleli...)

ale jasne, kto chce kam pomozme mu tam..

0mega

Vies, ono je to zvlastne, lebo ak si povedzme kupim 1kg jablk za 1 tyzden, co moze byt priemerna spotreba (mozno vyssia ako priemer), tak nech si zoberie 1-2eur za kg. Kolko KG ma strom?

Jednoducho, ak by niekto na par sto m2 pestoval zeleninu a ovocie, neverim ze by ho to neuzivilo. (pamataj si ze on ma tu zeleninu a ovocie defacto zadarmo, cize ma daleko nizsie naklady ako iny clovek).

Ak ja sam miniem na to, co by mi niekto mohol vypestovat, tyzdne z brucha poviem 50eur, to mas 200eur mesacne.

staci mu 5 klientov a je zavodou...

aj ked zelenina je sezonna, tak jasne ze nebude mat len 5 klientov ale viac.. a maso sa da kedykolvek, aj vajicka ..

nemusi ist s cenou dole .. ale tu je kamen urazu... vacsina ludi radsej kupi vlidl zemaaaky za 19c/kg , ktore by sa ani do konzervy pre psa nemalo davat, podla hygieny, ale to slovak kupi, aj za 50kg, hlavne ze usetri..

lenze nechape ze ide kapital prec.

cize co ja zmozem? rozhybat cely slovensky trh?

no zas AZ tak dobre na tom nie som..

jednoducho, ak od niekoho nieco na ulici kupim, chcem vidiet odkial to je a ako sa to tam dostalo, v opacnom pripade to nechcem, nie som gembler so zivotom, lebo len Boh vie, ako to maso choval.. (pamataj, ze vela ludi vidi prachy vo vsetkom, aj v sliepkach a tak ich naseru na balkom zo 50 a maju zarobok.. ked t ovedia urobit mackam, psom a exotickym zvieratam, neverim ze to nerobia sliepkam atd)

on ale ako to dokazat ? nijak..

narod nie je jednotny a ja sa teraz tiez nejavym ako jednotny no nie som samovrah.. sam to nemozem zvladnut..