je alkoholik?

Príspevok v téme: je alkoholik?
Even

Zdravím, potrebujem radu. Dva roky žijem s priatelom, už na začiatku som si všimla, že holduje alkoholu, ale je to čoraz horšie. Jeho neuveriteĺné zmeny nálad, chodenie nad ránom domov, čo vysedava a popíja u suseda, jeho nezáujem o mna a hádzanie všetkej viny na mna, ma priviedli poprosiť o radu. Nevládzem viac existovat s nim v jednej domacnosti, zároven nevládzem odisť :( V jeden den planuje so mnou buducnosť, je velmi šťastný, že je so mnou a druhy den mi nadava, ponižuje, vyhadzuje z domu za banality. Najhoršie stavy nervozity máva ráno po prepitej noci :( Myslíte, že je to naozaj alkoholom, povahou, dá sa to zmeniť, alebo čím skôr utiecť? Poradte mi prosim :(

Even

Nepotrebujem utrpenie, pil aj na začiatku, nie tolko vela, no najma sa to neprejavovalo na jeho spravaní, teraz je to horšie aj s množstvom a o chovaní a vystupoch ani nehovorím.

doubledog

o zmenu musi mat zaujem hlavne on.
a to asi nema.
takze by si mala od neho odist.
ale to ty najskor nespravis, kedze od zaciatku vies, ze pije a nevadilo ti to.
asi tiez patris k tym zenam, co potrebuju trochu utrpenia.
tak si to uzi.

Even

Rodina sa mu snažila dohovorit, ja som hladala rozne sposoby ako mu to naznacit nech si uvedomi, ze nie je vsetko v poriadku....jedine čo z toho vzniklo, boli nadavky, obvinenia ako ho chcem gezovat a prečo si on nemoze dat tolko alkoholu na kolko ma chut a ze ho len otravujem a vymyslam blbosti, nie je sanca aby si on uvedomi, ze je problem v chlaste a mna neskutocne ubija pocuvat neustale obvinenia, ponižovanie, nadavky a urážky

Angiee

Ja si myslim,ze je to aj alkoholom ale aj povahou...a ci sa to da zmenit?podla mna len v pripade,ze si aj on uvedomuje,ze ma problem a chce ho riesit..ak je to tak,skus zostan s nim a pomoct mu ..ale ak on vidi vsetku vinu len v tebe a neovedomuje si,ze prave alkohol vam nici vztah tak odid od neho..drzim palce:)