Menstruacia ??

allya

aby som to upresnila - ten krvavy vytok som mala asi 6 dni po milovani s mojim priatelom. Davali sme si pozor, priatel sa urobil mimo mna, cize nic sa nestalo, tak nechapem, preco som mala ten krvavy vytok. Predtym sa mi to stalo mozno len 1x, ale to uz bolo skor, mozno pred 3-4 rokmi.

zuzanazuzana

mne sa tiez raz stalo, ze som krvacala medzi cyklami, ale beriem hak a viem, ze sa to stalo aj inym babam/ale len v prvych mesiacoch a ja som v tom case brala hak uz vyse roka/, tak som to neriesila. ale ked to ani po tyzdni neprestalo, musela som ist ku gynekologovi.daval mi injekcie, ale ani tie nezaberali, tak potom aj noretisteron a po dvoch tyzdnoch to prestalo. gynekolog mi vsak nevedel povedat, co to bolo, vraj to mohla byt hormonalna porucha alebo aj potrat, ale to by vraj zistil, len keby som prisla hned ako to zacalo.zo zaciatku to bolo ako normalne kramy, ale potom ovela silnejsie a trvalo mi niekolko mesiacov, kym sa mi cyklus dal zase do poriadku.takze ak sa mi to este niekedy stane, urcite pojdem ku gynekologovi hned...

blackcohosh

angeles, vdaka za radu, ale ja alkohol nepijem, a ak si na Vianoce strngneme na zdravie, tak to len s Demanovkou, ktora je plna byliniek a medu, aj to len kvapku, neznasam alkohol a alkoholikov, mam na to dobre dovody, vino a alkohol neznasam, a moje mimo menstruacne krvacania zacalo, ked som mala 20, mala som dobreho gynekologa, ktory sa mi snazil pomoct ako len vedel, ale bez uspechu, mojho problemu s mimomenstruacnym krvacanim som sa zbavila, az ked sme sa prestahovali do zahranicia, je tomu 15 rokov, dost dlha doba nato, aby sa mi to upravilo samo, upravilo sa mi to az potom, ked som si sama nasla Black Cohosh, na nete som si nasla informacie, zasla do lekarni specializovanych na homeoptaiu a zakupila Black Cohosh, ktory je na Slovensku velmi lacny, stoji len 50Sk, a chvalabohu jeden moj zdravotny problem bol vyrieseny a rada sa s mojou skusenostou podelim, bez financneho naroku.

angeles

predsa menstruaciu mozes dostat skor...mozno si pila vela cerveneho vinka alebo nieco co ti vyvolalo skôr...nemusis sa bat

blackcohosh

allya, nezaskodilo by zajst na gyndu, pre istotu, pytat sa na sono, ja nerada chodim k lekarom, ale ked som musela, tak som isla, hlavne na sono, casom mi zistila, ze mam fibroid na vajecniku, 2x3cm, nic hrozne, lekarka mi to iba sleduje, ci sa to nezvacsuje, ale nastastie uz 5 rokov je to stale rovnake, ale ona nevie, ze ked zacnem "kramovat" predcasne, zacnem si davat moje kvapky, moj plosticnik, 1-2 dni, a je po predcasnych kramoch a potom mi normalne kramy pridu na cas

allya

blackcohosh dakujem :) Vies, dost som bola z toho nervozna, lebo uz sa mi to raz stalo, ale to bolo uz velmi davno (este ked som len zacinala menstruovat) odvtedy bolo vsetko OK a teraz z nicoho nic na 24. den zacnem takto "krvavo spinit" a pritom kramy mam dostat az neskor ... dufam, ze to nie je nic vazne, len ze si maternica trosku svihla skor :))

blackcohosh

poradim, ked mozem, ja som to mavala velmi casto a moj gyndos mi tiez na to nevedel nic povedat, teraz byvam v zahranici ale ten problem sa mi rokmi len zhorsoval, tito lekari tu na to tiez nemali odpoved, tak som sa dala do skumania ja, zacala som uzivat homeopatika a nasla som jedno, co mi pomohlo sa toho "zlozvyku" mojej maternice zbavit navzdy, vola sa to Black Cohosh, bylinka plosticnik strapcovity, ja som to brala v tekutom stave, ako kvapky, po latinsky sa to vola Cimicifuga rasemosa, dostat to v lekarnach, tiez to vyraba Boiron (francuzska homeoptia) a Heel(nemecka homeopatia),obidve firmy to vyrabaju aj ako kvapky,ale v lekarni si pytaj kvapky, najlepsie riedenie je 1000ch, ale neviem, ci na slovensku take riednie dostanes,dostat to v tabl aj gulickach, ale 30ch, co je velmi slabe, ja som to brala len vtedy, ked mi prisli akoby kramy skor, jeden, dva dni, kym sa mi to krvacanie nezastavilo, potom som kramy dostala na cas.

Najčítanejšie články