Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá

Príspevok v téme: Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá
kristina64

Mám už dlhšiu dobu priateľa ktorý je perfektný a mám ho strašne rada, je tu ale jedna vec ktorá mi strašne zle padne. Má 25 rokov a dobre platené miesto nakoľko ja študujem na vysokej škole. Má už vlastný byt aj auto ktoré dosiahol svojim úsilím. Zdá sa mi, že je až prehnane skúpy a strašne ho zaujímajú peniaze. Všimla som si, ako keby ma aj využíval niekedy. Ked ideme do obchodu a pri pokladni mu poviem že platím ja odrazu ho ešte napadne aby kúpil chipsy, alebo džús ktorý stojí 1 EUR vymení za drahší. Ked ho pozvem na pizzu, zázrakom si da celú pritom vždy zvykneme si dať na polku. Alebo napríklad ideme do lekárne a kupuje lieky 5-6 kusov a mne treba jeden ibalgin, zoberie odomna aj tie 2 EUR. Alebo ked niečo vyplatí a ja nemám pri sebe peniaze doma mu dám ale nie presne napríklad som mu dlžná 16 a mám len 20 na druhý den to nevráti. Pritom zarába dobre a ja nemám príjem čize peniaze mám od rodičov. Na dovolenke si všetko platím sama, alebo je to tak, že on napríklad zaplatí vstup na kúpalisko a ja jedlo. Preto by som chcela vedieť ako ste vy na tom so svojime polovičkami aby som to vedela porovnať, lebo čo mám kamarátky, tých priatelia platia aj kaderníčku, hovorím ja nie som typ čo využíva, veľakrát ho pozvem aj ja, ale niektoré veci mi nepadnú dobre.

AdamKrt

Zaujimave damy, ako tu ohovarate priatelov, ze su lakomci. Akoby ukazovatelom vo vztahu bolo, ze ked nechce manzel utracat, automaticky je skrt.

Na vec sa da divat z dvoch uhlov. Bud je niekto skrt, alebo niekto rozhadzuje.

Napr. vasi priatelia mozno boli sikovnejsi, skromnejsi a zivot ich naucil vychadzat s malom. Nemusi to vsak vzdy a automaticky znamenat, ze je niekto skrt. To sa ukaze pri dolezitych zivotnych situaciach, ako je clovek ochotny pomoct.

Nic to nehovori o tom, ze je niekto skrt, ak ma na vec iny nazor a nechce zbytocne rozhadzovat.

Priklad - o mne si priatelka myslela, ze som skrt a mozno si to mysli este aj teraz. Pre porovnanie zase moj pohlad, ked ja platim cca 80-90 percent nasich spolocnych vydavkov a zabezpecujem vselico, tak ona je este schopna naznacovat, ze by rada zahranicnu dovolenku. Pritom hrdo sa hlasi, ze by to zaplatila, ale viem, ze na to nema. Ked som analyzoval, ako utraca financie, tak na krku ma pozicku, cez vikendy mina cca 60 a viac eur na nakupy, kde 90 percent su sladkosti a somariny. Kludne chodi ku kadernicke za 60 eur, ci za tiez vysoke sumy ku kozmeticke. Nedalo mi to a to iste, co chce som jej bol schopny zabezpecit pri rovnakej, ci vacsej kvalite inde, za tretinovu sumu. Vydavky, ktore ma sa daju okresat kludne o 90 percent. Ona kupuje, co jej oko vidi, na co ma chut a potom to casto ani nezje a ma tendenciu pokazit sa to a moze to vyhodit. Platila horibilne sumy za pausaly na mobil. Zorganizoval som jej to a teraz ju to skoro nic nestoji, pritom volame mobilmi hodiny... Ona by chcela to a ono, poziadavky ma caste. Ale ked dojde na to, ze by to mala ona zabezpecit, tak to povie, ze jej to nerobi problem, ale neurobi to...

A takto zeny maju este casto tendenciu partnerov obvinovat, ze su skrti, ked sa im zda, ze neschvaluju tolke minanie...

Myslite si, ze neni podstatne s kym ide clovek do partnerstva, manzelstva ? Je to podobne, ako ked je niekto pijan, ci gambler, co prehra vsetky peniaze. Ak clovek nevie hosporadit, tak sa peniaze rozkotulaju a druhy partner neni dojna krava, aby druhemu robil sasa pre zabavu.

Podla mna, vacsina zien, co sa stazuje, nevie hospodarne narabat s financiami a ked to vie niekto lepsie, ako ony, tak sa im zda skrt.

Ja to napr. priatelke nevyhadzujem nejak na oci, ale snazim sa ju trochu miernit, alebo zariadit to tak, ze viem to zorganizovat pri ovela nizsich nakladoch, to iste, alebo hodne podobne. Neviem si predstavit v spolocnom buducom zivote, ze by som mal takto nezodpovedne pristupovat k financiam. Ved by rodina dosla na psi tridsiatok... :)

Je pravda, ze niektori ludia su mamonari. Alebo medzi skrtom a hospodarnym clovekom je ista hranica a nemusi to nutne znamenat pizza za 4E.
Nemyslim si, ze pizza za 4E je vela, ale tiez zalezi, ako casto, pre kolkych ludi atd. Mne sa napr. viac pozdava si nieco ukuchtit, alebo rovno tu pizzu si upiect aj sam, keby som mal taku chut /mimochodom poznam aj restiku, kde maju akciu za cca 5 EUR pizze dve :) /. Alebo slusne restauracie s dobrym jedlom, kde su polovicne sumy. Lenze to chce viac usilia, ako ist niekde sadnut si, otrcit ruku a pytat od partnera, zaplat...

Vsetkym, co tu horekuju nad partnerom skrtom odkazujem, zarobte si, urobte po svojom, zabezpecte a nemusite sa spoliehat, ci je partner skrt, ci neni.

marikuli

môjmu bolo ľúto zaplatit 4O centov na cestovný lístok, este aj ten som musela platiť, takže denka46 až tak zle na tom si nebola,-)

denka46

môjmu manželovi je ľúto zaplatiť aj 4 eura za pizzu,strašný lakomec a to dalej radšej ani nepíšem čo všetko s nim prežívam kvôli peniazom.

anjelik9

pre chlapca sú očividne prachy alfa omega a sice je fajn ked ich mas a život je s nimi lahši ale je ovela dôležitejších veci len on na to ešte asi neprišiel

kristína64

ja som bola zvedavá len na váš názor, čo si o tom myslíte, nejak extra mi to nevadilo, bol to inak výborný človek, na ktorého som sa vždy mohla spolahnút, vždy mi pomohol aj rodičom, inteligentný. Boli medzi nami hádky, ale nič také velké. Nakoniec sa on rozišiel somnou, vraj sme rozličné povahy a náš vztah by bol plný kompromisov.

bibi1234

kristína64-dobre si spravila-trosku je chyba aj v Tebe-som rovnaka, netreba sa tak mat na zaciatku vztahu do platenia, lebo si na to chlap zvykne a skoncis tak, ze nakoniec budes platit viac uctov ako on. to je aj vo vztahu napr. s kamaratkami-ak sa bijes o to, kto zaplati ucet za coly, nakoniec ich budes platievat len Ty.
Zelam Ti vela stastia pri hladani svojho princa a nech sa k Tebe chova, ako sa na galantneho chlapa patri...
Nie je nic horsie, ako lakomy chlap, ktoremu vadi, ze minas aj vlastne peniaze...

moj_nazor

Kika, dobre, ze si takeho vypocitavca pustila k vode.. Jasne, ze je lepsie clovek setrny, ako ked sa rozhadzuje, ale co je moc, to je moc.. Ze si najdes lepsieho, Ti pisat nejdem, lebo to urcite vies ;) Drz sa!

kristína64

už je to celé jedno, pretože sme sa rozišli, ani nie kvoli tejto veci, ja som to nenapísala asi dostatočne jasne. Mne nevadilo že niekedy som ja platila, to by som nezniesla že všetko by mi on platil. Padli mi za zlé niektoré veci, nie som typ princezničky ani nejakej cicušky, to čo ma urazilo, bolo, že som bola pred letom u pedikérky a vyplatila som 13 EUR, z čoho som bola aj ja zhrozená, ale je to raz za rok a pekne mi dala do poriadku nechty, on to okomentoval že by mu to vadilo, keby žijeme spolu že tolko penazí by som mínala, pritom maximálne som si pri nom objednala 2 koly, alebo nejakú kavu, žiadne koktejly a drahé nápoje mi neplatil, lebo nepijem, ked ma niekam bral za benzín som mu dala peniaze a ked som bola na brigáde, z prvej výplaty som mu kúpila darček, parfém, alebo hocikedy som mu doniesla nejakú maličkost, či do bytu, alebo nejakú sladkost, pritom na MDZ som od neho nedostala nič. Ked sme boli spolu 1,5 roka povedal, že ked moji rodičia zomrú nech si dám pozor na majetok, lebo brat bude chciet všetko a to majú 50 rokov. Tak o to tu išlo.

Najčítanejšie články