Výživné na dieta

Príspevok v téme: Výživné na dieta
adrika333

ahoj, s manželom nežijem skoro dva mesiace.dohodli sme sa,že mi bude platit na dceru vždy ku 15 dnu v mesiaci.no doteraz som nedostala ani F. Vyhovara sa,že nema a že ma vydavky a pod. už pomyslam,že pojdem na UPSVR. ale chcela som sa dohodnut najprv normalne,no asi to tak nepojde.ma niekto podobnu skusenost? poradte mi! rozvedeny este niesme.

Denz

petka- je to od prijmu manzela .....
a daj v navrhu kludne sumu o ktorej si myslis,ze je adekvatna........
ak zaraba ako vacsina slovakov 15 tisic cca....daj aj 250 eur.

petka-

mozem sa spytat kedy mam pravo na manzelske vyzivne?mala ma rok a caka ma rozvod takze do prece nemozem.nevieta v akej vyske sa to aspon priblizne pohybuje?este by ma zaujimalo kolko rozvod stoji plati ho ten kto o to poziada nie?

Synček

Ahojte..nevie mi niekto poslat vzor ako mám vypísat ziadost o výživné. Nežijem s manželom už štyri roky, niesme rozvedený a platí mi 34eur na mesiac. Chcem dat na sud výživné ale neviem ako....Ď

leenka

ja som sa sudila dlhe roky o vyzivne na dieta aj na seba-ako manzelske vyzivne. tahalo sa to 8 rokov, no teraz sa to konecne ukoncilo a moj ex riadne zacvakal aj predosle roky. on totiz podnika a v tom pripade sa nejedna o "fazulky". ale o riadne palky!

mimmmka

hakuna...atd.... to uz neplati.. teraz staci, ked nezaplati 3x v priebehu roka... a ak mas pravoplatne rozhodnutie, treba ist s nim za exekutorom. Ked prisiel vymer mojmu ex, tak to boli ine prosiky, nech to stiahnem... vsak by platil skoro viac jemu ako to, co dlzil mne.... teraz plati nacas, pretoze sa presvedcil, ze si nenecham brnkat na nos... A je jedno, ci neplati zena alebo muz.. podla mna je to chrapunstvo.. pretoze tie peniaze idu na ich vlastne deti... druhy rodic si z nich neplati ani dovolenky, ani najomne, ani frajera... pre mna osobne to bolo strasne ponizujuce, ziadat na jeho vlastne dieta peniaze.... ale hrdost bokom, ked syn potrebuje oblict sa, najest, peniaze na bus do skoly.. a z jedneho platu to veru neslo...

Johna.. zajtra ti to pozriem a poslem na mail.

emulik

ak budes nat pravoplatne a vykonatelne rozhodnutie sudu, mozes podat u sudneho exekutora navrh na vykonanie exekucie...exekutor potom zvoli postup ako vyzivne vymoct, najcastejsie zrazkami zo mzdy

hakunamatata

nado bukvy to je tvoj pripad,podla neho neposudzuj ostatnych.
adrika ked pojdes na UPSVAR oni by ti mali napisat ziadost o urcenie vyzivneho,maju to v pc iba doplnia udaje,aspon teda u nas je to automaticky.Tuto ziadost si pojdes zaniest do podatelne na sud,neplatis za to nic.Sud by mal byt co najskor,caka sa tak mesiac max.dva.Do tej doby kym rozhodne sut ti bude platit nahradne vyzivne stat,ziadost ti takisto napisu na upsvar.Tieto peniaze su vyplacane preddavkovo,co znamena ze ich budes musiet vratit po tom ako rozhodne sud a rozhodnutie nadobudne pravoplatnost.Manzelovi urcia platit vyzivne vzdy do 15 teho v mesiaci k rukam matky a taktiez je povinny doplatit zameskanu sumu ta sa rata od dna kedy bola ziadost o urcenie vyzivneho podavana.Dalsou vecou ale je ,a to je dost smutne,ze ked manzel dostane pravoplatne rozhodnutie sudu,vlastne ani platit nemusi,nakolko mame u nas tak dovrzane zakony az je to do neba volajuce.Manzelovi staci ak zaplati napr vyzivne za mesiac september,potom ti 2 mesiace neda ani korunu a staci ak zaplati za december.Zakon totiz ochranuje prave takychto idiotov a podla neho nemozes podat zalobu za neplatenie "ak vyzivne na dieta nebolo vyplatene 3 po sebe nasledujuce mesiace".Dobre ze? Cize ked ti neda za 3 mes po sebe,mozes podat trestne oznamenie na policii a to potom uz riesia s nim oni.Ale ked zaplati iba sem tam podla nalady a nepremeska lehotu 3 po sebe nasledujucich mesiacov,moze ta kludne nasierat dalej.X chlapov si je toho vedomych a presne toto robi.Preco nie ved stat drzi nad nimi ochrannu ruku.Je to na grc a bohuzial doplacaju na to prave deti.Drzim palce daj vediet ako si dopadla.A priprav sa na to ze to bude neprijemne.prip daj mail,pre viac info.

nado bukvy

sisomar,

viem, co to stoji, ale nikoho sa tu nesnazim urazit. Moja zena nikdy viac nedaval na deti, ako ja a sama by sa o ne nedokazala postarat a ani posielat vyzivne.