Mozete mi pomoct? V noci neviem zaspat...

Príspevok v téme: Mozete mi pomoct? V noci neviem zaspat...
Jaanus

Ahojte, mam taky problem, vecer ked lahnem do postele a chcem zaspat, tak nemozem. Je napr. pol dvanastej a ja vobec nepocitujem, ze mi treba spat. Je to normalne? pred spanim nejem tazke jedla, ani nepijem kavu, cierny caj ani nic s kofeinom, sem-tam si dam mliecko s medom. Zvyknem sa ucit do deviatej vecer a potom ked idem spat o jedenastej, tak nemozem. Neviete mi pomoct? Zvykem si pred spanim citat, aby som sa nejako unavila, no nepomaha to. Za kazdu odpoved dakujem.

lamazu:3

JA ROBIM VSELICO MAM TU PAR RAD:
1.POCITAJTE OVECKY
2.POCUVAJTE HUDBU
3.CHODTE SPAT SKORO LEBO NESKORO SA TAZKI SPI;3
4.VYMYSLYTE SVOJ SONG
5.AK SA VAM CHCE IST NA WC TAK NECHODTE LEBO VAS TO PREBERE:D
-VASA KAMARATKA LAMAZU-
/ALIAS YOUTUBERKA MERY JAM/

Jesska

Ahojte :)

Ja chodievam spávať tak o 21:30 lebo ráno do školy... Všetky rady som si čítala a skúšala lenže nič nepomáha. Newiem čím to je. Takto nespávam už veľmi dlhú dobu. To nieje dobré... Dokážem nespať aj celú noc a ráno som ako rybyčka. Pred tým som si musela pospať minimálne 7 hodín, aby som na druhý deň fungovala. Teraz to však tak nieje. Potrebujem súrne nejakú radu ešte prosím. Takto to predsa nemôže ísť stále...

Jesska

Ahojte :)

Ja chodievam spávať tak o 21:30 lebo ráno do školy... Všetky rady som si čítala a skúšala lenže nič nepomáha. Newiem čím to je. Takto nespávam už veľmi dlhú dobu. To nieje dobré... Dokážem nespať aj celú noc a ráno som ako rybyčka. Pred tým som si musela pospať minimálne 7 hodín, aby som na druhý deň fungovala. Teraz to však tak nieje. Potrebujem súrne nejakú radu ešte prosím. Takto to predsa nemôže ísť stále...

zewa

To je tým učením. Mozog tým príliš aktivizuješ. Skús sa skôr učiť ráno. Mozog potrebuje istý čas na uloženie informácií a to ti zrejme vadí. Po učení nepozeraj televíziu, lebo tvoj mozog bude bojovať medzi prijímaním nových obrazov a ukladaním toho, čo si sa učila. Odporúčam ti relaxovať. Mozgu to dá čas na to, čo potrebuje uložiť a tebe pokoj pred spaním. Skús použiť CD Cesta k uvoľneniu.

Lulita

mna vzdy uspi televizor, akonahle si lahnem a pozeram telku hned zaspim, ked som na PC viem byt aj do rana, moj muz zase potrebuje uplne ticho, som si musela zvykat, lebo ked je ticho a tma sa mi voec spat nechcelo, ma to rusilo :)) ale zvykla som si

gabikag

Ja mam podobny problem, a zo zaciatku mi pomahalo ked som pred spanim odpocitavala od 100 do 0 ale musis si tie cisla aj predstavovat obrazovo, kym dojdes po 30 budes spat ;)

zuzic_

ani ja nespavam uz dlhsi cas, najskor tak o druhej...nezalezi to od fyzickej unavy a nepomoze ti ani mysliet na pekne veci...myslim ze je to od psychiky, nezazivas stresove obdobie?

Jenffer

No...so mnou je to tak isto..občas mi pmáha čaj alebo mlieko s medom..ale najlepšie je nič nemyslieť...len na pekné veci..ce deň niečo porobiť alebo si zacvičiť..alebo zmeniť prostredie na chvílu ísť spať do druhej izby alebo tak..alebo ked nevieš zaspať pusť si niejakú pesničku najlepšie šťastnú nie depresívnu..to pomôže :)