Laktózová intolerancia

joni_

lucka skus pozriet na tejto stranke
www.potravinova-alergie.info
ano test na intoleranciu by mal byt nejaky dychovy, aj ja som o tom pocula u gastroenterologa, ale povedal mi akurat ze ten test zrovna nema a tym to skoncilo, nikdy mi to vysetrenie neurobili :( dufam ze sa k nemu raz dopatras, aj ked neviem ci to robia aj tak malym detom, skus sa este na to popytat, alebo hladaj viac info na nete

[zruseny12]

daj si do google.sk
LAKTOZ. TEST NA INTOLERANCIU MLIEKA
a tam sa ti objavia nejake stranky...ale ak je to u maleho dietata,tazko radit,lebo robit pokusi na dietati nie je dobre...
ale ak si zistila,ze fakt dcere to skodi,tak podla mna by si mala radsej vynechat mliecne vyrobky a nedavat jej...

jajkafr

lukacka
u tak malého dieťaťa málokedy ide o intoleranciu väčšinou ide o alergiu a na to sú testy odoberie sa krv a dá sa vyšetriť na špecifické IgE

lukacka

no problém je v tom,že ju nemám ja, ale pravdepodobne moja dvoj ročná dcéra, ktorá ešte nevie natoľko rozprávať, aby vedela reagovať na svoj zdravotný stav.jediné po čom nehnačkuje je bezlaktozové mlieko, avšak odborná lekárne si myslí, že touto intoleranciou netrpí.máme zavádzať mliečne výrobky a malú sledovať,ale toto som robila už rok a výsledok bol stále rovnaký.iba bez laktozy. tak už neviem kde je pravda. obvodná lekárka mi tvrdila, že vraj existuje nejaký dychový test, ktorým sa táto intolerancia dá potvrdiť. odborná mi však nič také neponúkla.keďže odborníčka intoleranciu nepotvrdila,nemáme ani nárok na preplácianie aspoň nejakej sumy z mlieka. je to začarované a už neviem čo mám robiť
Skutočno už

[zruseny12]

...pri tejto intolerancii,ked ju mas mozes si kupit z lekarne enzymy ktore pomahaju/sice neviem ci kazdemu/...neviem ako sa presne volaju...tusim LAKTACIT alebo tak nejak...

jajkafr

lukacka
test na potvrdenie laktózovej intolerancie neexistuje, pretože to nie je alergia je to len nejaké zlé spracovávanie laktózy v tele a čiže telo si netvorí proti laktóze protilátky len má málo látky, ktorá sa podieľa na spracovaní laktózy a to sa prejavuje hnačkou, bolesťami brucha....
diagnóza sa určí len podľa popisu príznakov pacienta