únava

inata

pri tv by som zaspala do 5 min,ale v spalni bez citania by mi to mozno trvalo aj 3 hod.a to je aj napr.po nocnej zabave,plese a pod.

inata

ja spavam denne mozno nejake 4-5 hod.aj počas tychto hodim mam spanok prerušovany a velmi nekvalitny.potom som cely den unavena.a čim viac som fyzicky unavena tym horsie spavam.najlepsie sa vyspim pocas dovolenky ked mam pokoj a aktivny odpocinok pocas celeho dna.

logen415

Tak spávať by som mal takých 8,5 hodiny, ale ako vravím, tento čistý čas spávam lemn málokedy, pretože sa často prebúdzam a zaspávanie mi trvá príliš dlho, skôr ako o 20:00 je ajtak zbytočn spávať a myslím, že aj prehnané. No keď si poviem, že idem vtedy spať tak priemerne zaspávam o 23:00, takže ten spánok neni čistý...

Ja vypnutý mobil používam ako budík a ráno ma zobudí, no zdá sa, že ho vyšupnem z miestnosti a nahradí ho klasický budík...

inata

to nie je ale o tom ze zajtra alebo dnes zzacneš meditovat.ludia sa tomu venuju dlhe roky ,najlepsie sa to uči v dennych stacionaroch alebo na sedeniach u psychologa.inak same o sebe je to sedenie velmi uvolnujuce.teda pre mna bolo.naučia t atam ako vypustit urcite problemy z mysle.
ale v prvom rade este raz zopakujem ze ja osobne by som isla na lekarsk evysetrenie.cim dlhsie budes cakat tym sa mozu problemy prehlbovat.ve dpopri cakani na vysledky mozes sam niečo skusat a snazit s ariesit problem,ale aspon vylučiš pripadne zdravotne tažkosti.

logen415

Len tú psychiku človek ťažko vyrieši...
Ja som počul už aj rady, že je dobré ak človke zaspáva a popritom medituje, no neviem si to celé predstaviť.... Skôr by ma to rušilo...

inata

ja som nepostrehla kolko vlastne spavas denne?niekomu stači 5 hod niekomu 8 .podl aodbornikov vraj nie je problem v tom kolko spiš denne ale ako sa po spanku citiš.potom zalezi od toho aj počas dna čo robis.ci nemas sedave zamestnanie,stresujuce zamestnanie,ci neoddychujes cez den.to vsetko som musela vypisovat v dotazniku ja.

[zruseny12]

ano,urcite mas pravdu,je to velmi tazke prist na problem...
inak ani mobil a nic elektronicke by nemalo byt v izbe kde sa zaspava...KOLI ELEKTORONICKOM SMOGU/tusim tak nejak sa to vola/KTORY ZLE VPLYVA NA ZASPAVANIE A VOBEC NA CELE TELO...