doxybene na akne

Meli

Tak aj ja sa pridavam.ja som uzivala tiez doxybene no ja som mala bolestive hrčky a krvave pluzgieriky plus niektore boli aj hnisave normalne akne.a cele sa to spojilo a mala som velke akoby hrčky a pluzgieriky ktore boli strasne bolestive a plne krvi, nikde hnis.ale krv.strasne to bolelo nemohla som sa ani oblikat.tak mi predpisala dermatologicka doxy minimum na 3 mesiace.aj mi povedala ze mi bude trvat minimum 1 mesiac kym zacne ucinkovat.a bola to pravda.mala som uzivat rano a vecer. po jedle.vela krat som urobila chybu ze som si dala napriklad malo jedla a potom hned mi bolo zle a vsetko som vyzvracala.takze bol to dlhy a bolestivy ciklus.no po 2 mesiacoch to uz vyzeralo ze je to lepsie a ze aj pomaha.3 mesiace.a moja plet bola fakt cista.mala som este tvrde uzliky alee musela som prestat uz uzivat antibiotika.zevraj maximum je 3 mesiace.plet uz nebola mastna bola hebka a bezz vyrazok, tak a po roku a pol ma to uz hnevalo ze mi niekde este ostali tie uzliky tak som sa rozhodla sama od seba ze tie ostavajuce tabletky doberem.a hned mi to aj pomohlo.az po mesiaci pravdaze.

cajik

no jasne :) len ona povedala ze niekomu to zaberie navzdy a niekomu nie :) ja som len chcela vediet ake maju iny ludia skusenosti

zu17

aha, tak ak to bola posledna moznost a tabletky ti pomoholi, tak ok, ale to, ci ti to zaberie natrvalo alebo len docasne by mala vediet tvoja kozna, resp. doosetrovat plet tak, aby sa akne uz neobjavilo :-)

cajik

Ono, pre mna to je v podstate posledna moznost. Vyskusala som uz vsetko mozne, nic nezabera, a rady o ociste organizmu su mi tiez na prd (aj ked musim priznat ze som aj zastancom ocisty organizmu, niekomu to urcite pomoze, co vsak nie je moj pripad).

Ja som brala doxy 20 dni, a musim sa priznat ze mi fakt POMOHLO. bol to zazrak, uz velmi,velmi davno som sa necitila tak skvele. Ten pocit bol uzasny, ze mam cistu plet a za cely ten cas sa mi ani jedna jedina vyrazka nespravila..

V podstate uz mesiac a pol mam peknu plet, sem-tam nieco male cervene, ale to nestoji ani za rec. Len teraz sa mi vyhodili dve vyrazky, neviem ci to je kvoli pms, alebo ten ucinok antibiotik je prec :( modlim sa ale, aby som sa toho uz navzdy zbavila..

ZU17

ja som uzivala doxybene na akne 1mesiac, ale prestala som, lebo jednak to nezaberalo a jednak som mala dalsie problemy, na zaklade ktorych som atb prestala uzivat... Skuste patrat po pricinach vzniku akne... lebo atb nie je to prave orechove pre telo a sama som si vytrpela "vdaka" antibiotikam DOST. Takze ak chemiu, tak jedine ako poslednu moznost.

:))

toto by aj mna zaujimalo..berem ich uz 2 mesiace a ako male vyrazky nikde...len tie hnisave nie a nie zmiznut..jedna dve sa najde stale :((...ale aspon mi z nich zle neni