VS Specialna pedagogika

levicaaaaa

zdenulka, bolo by to také, že by si študovala špeciálnu pedagogiku MP bez poradenstva... veď nie každý kto to študuje, si zvolí aj odbor poradenstvo...nič, normálne by si študovala špecku...

vidíš, ale takto máš aspon o dôvod viac ísť k nám na liečebku... ;-))

luciferka

no len ja mam pocit, ze tento problem sa bude riesit dlhsie ako rok......., a poradenstvo na slovensku studovat potom nemozes, chod ked tak do ciech.....drzim palce....

zdenulka

ja nastastie tento rok este nejdem na vysku..ale som ochotna kvoli specialnej pedagogiky viac cestovat dakujem za info luciferka

luciferka

zdendulka, ja len tolko, ze pokial este riesis dilemu co so speckou v ba tak ju mas asi poriesenu.....teraz som citala, ze este nie je schvalena akredatiacia na POMP, takze preto ani nie su na BC tohto odboru vypisane prijimacky....nevedela som o tom, len teraz som si to precitala, preto si tam asi nenasla ziadne info.,....., sleduj to, ci sa to tam objavi, ked tak skus zavolat v case posielania prihlasok na katedru spec pedagogiky, nech ti daju blizsie info

luciferka

ak si z ba, zajdi si na fakultu a tam mas kopu inzeratov......, alebo si hod do google, a najde ti to velmi vela, alebo si najdi zoznam DSS, mnohe maju formulare pre dobrovolnikov, ja ti nechcem pisat v ktroej konkretne robim ja......dobru stranku ma zpmpvsr, je tam toho vela o ludom s MP popisane.....

zdenulka

a prosim ta cez aku organizaciu by som mohla pomahat a starat sa o MP?nejaku webovu stranku alebo ako si sa s tym stretla ty?

luciferka

ano praxovala som medzi ludmi s MP, a aj s nimi pracujem, chodim do tabora, na rozne akcie ako dobrovolnik....., pokial sa chces dobre po skole uplatnit, zacni sa tomu venovat uz aj poprit skole, prax ti velmi pomoze, a je vela organizacii kam ta vezmu, aj ked mnohokrat len dobrovolne, su to nezaplatitelne skusenosti......, a ja som si tiez predstavovala, ze deti s downovym syndromom a tak, ale je to velmi siroka skupina, a ci uz ma alebo nema downov syndrom, stretnes sa s roznymi postihnutiami, rozneho druhu a stupna....a nenajdes dvoch rovnakych ludi aj ked s tou istou diagnozou a rovnakym stupnom, prave preto je to zaujimave ale aj tazke.......

levicaaaaa

zdenulka, ale veĎ jasné, každého láka niečo iné, prípadne si to možno ešte rozmyslíš , alebo si môžeš dať prihlášku aj na špecku aj na liečebku, uvidíš kam ťa vezmú, každopádne ti veľmi držím palce, aby ťa nadšenie neopustilo. a potom keď ťa vezmú, tak si dáme v škole rande, pozvem ťa na bufetovú kávičku ;-))

ty si teraz v ktorom ročníku na SŠ ?