Právo na výber lekára: jedna otázka

Príspevok v téme: Právo na výber lekára: jedna otázka
janulla

Ahojte, mám otázku... všade sa omieľa, že pacient má právo si slobodne vybrať lekára. JA sa chcem len opýtať, či to platí aj v prípade, ak vás odošle stomatológ na stomatochirurgiu. Mám právo si tam vybrať chirurga, ktorý mi bude zuby trhať? je to možné aj na Heydukovej v BA a mohol by to teoreticky byť aj sekundárny lekár, ak je to človek, s ktorého výkonom som už raz spokojná bola? ďakujem za odpovede. Zajtra tam mám ísť a trocha som z toho nervózna :(

Bose Hexe

Dobrý deň,prosím Vás, môže pacient,ktorému pravidelne minimálne raz za pol roka menia stenty v močovodoch,žiadať aby mu zákrok vykonal konkretný lekár?Jedná sa o pomerne bolestivý zákrok vykonávaný bez anestézy.Ďakujem,odpoveď mi môžte zaslať aj na moju e-mailovú adresu.

jokloska

no tak ja s tym vyberom skusenost mam.
doktorka ma s cerkou poslala ku pediatrovy, vraj je na mne ku ktoremu pojdem, tak som isla teda k tomu co som si myslela ze je lepsi, no a cakala ma tam iba odpoved od sestricky medzi dverami: chodte si k lekarovy co patri pod vas! tak a bolo vyriesene takze asi takto vyzera slobodny vyber.....tu na sloensku o ktorom sa tolko dobreho hovoriii

Rossi46

V podstate to bolo všetko napísané a píšem neskoro, ale niekou sa možno zíde...
Takže iba to doplním.
Právo na výmer máš, v Tvojom prípade ide o odbornú (nie vešobecnú) starostlivosť, takže tu obvody nie sú. Lekár Ťa zobrať nemusí(ak je "neúnosne pracovne zatažený"), iba že by išlo o neodkladnú zdrav. starostl., čo v tomto prípade nie je.

usiko

jasne ye mas pravo....a ;ekar ta vezme lebo pacient=peniaze=prestiz...tak nie je problem, my s mamou si vzdy lekarov vyberame......vzdy......

lost

Hmm, no nie osm pravnik teda.

Ale pokial by sa mi nepozdaval, tak mu podam ruku na rozlucku a pojdem tak kam len chcem :D

Ale neviem preco by sa mal stomatolog odporucit, teda neviem ako je to v tych statnych ambulanciach, ale ked som isiel dobrovolne ku stomatologovi, tak nic som nemusel robit, lamat hlavu nad nicim, opytal sa ma ci mam nejaky problem, ja ze nie, a tak zacal rad radom riesit problemy...

Panom tu nie je lekar, ale pacient ;)

katka...

Myslim, ze si mozes vybrat. Mna poslala obvodna na alergologiu, ale konkretneho lekara som si vybrala uz ja. Neviem, ci to tak bude aj v tvojom pripade, ale snad ano.

lilien

Help, ale ak niekoho odošle obvodný (povedzme aj stomatológ) na oštrenie do nemocnice, je teda možné si z tých lekárov, ktorí tam robia, vybrať?

Help

pravo ma kazdy vybrat si......otazka znie ale ci ta vezme aj ten lekar pod ktoreho nepatris.:)
Ak sa dohodnete ok...,ale ak nie....
Smola.