už neviem ako ďalej

Príspevok v téme: už neviem ako ďalej
priroda32

mám mamu alkoholičku. už som vyskušala všetko aby s tým prestala. už ďalej nevladzem každý deň je opitá robí bordel,nadáva, vyhadzuje ma z domu.skušala som to po dobrom aj po zlom.radšej sa zabijem ako takto žiť celý život. sme normálna rodina,ale otec o tom že mama pije neviem tak ju nemozem dat na protialkoholicke.ma niekto s tým skusenosti? dakujem za všetky odkazi.

gardenia

S mamou alkoholičkou mám bohaté skúsenosti.
Ja mám teraz 56 rokov a do mojich 26 r. som bývala u rodičov, neskôr aj s manželom a zažívala som stres, hanbu a všetko najhoršie. Bývali sme na dedine, čo je oveľa horšie ako v meste, boli sme 4 sestry a užili sme si toho až-až. Mama pila, odkedy si pamätám. Bola aj na liečení, nepomohlo. Nehovorím, že pila každý deň, asi raz za 1-2 mesiace ju to chytilo a pila asi týždeň. Pritom chodila aj do práce a kadetade sa ukazovala a každý nás ľutoval. Keď bola triezva, bola veľmi šikovná, výborne varila, piekla, rozprávali sme sa o kadečom, len o jej alkoholizme nie. Bolo to tabu. Zomrela na rakovinu pečene, keď mala 6O r. a každému z nás sa uľavilo. Ľutujem a súcitím s každým dieťaťom, ktoré toto musí prežívať. Nikdy by som to svojim deťom neurobila, mňa moje deti nikdy nevideli opitú. Zo skúsenosti viem, že mamám-alkoholičkám niet pomoci, nech príbuzní robia čokoľvek. Pre teba "príroda" vidím jediné východisko z tejto situácie v odsťahovaní z domu. Ak to môžeš urobiť, odíď čím skôr, kým to ešte nemá taký dopad na tvoju psychiku.
Ver mi a zachráň sa !!!!

priroda32

pre boha,ale ona nepije tak zas,že to z nej tiahne. tak 1l vina vypije za den. no on chodi do roboty tak predtým ako pride si lahne a ked pride vstane. ale chapete tomu,ze mu to nemozem povedat vsak by nas zmlatil obidve a to nechcem.

zu17

on ma dost svojich problemov??? a na mame mu nezalezi? a aj ked sa ide vyspat, otec musi vediet, ze pila, lebo smrdi od chlastu...

kolko mas rokov? nemas moznost sa vystahovat? to, ze sa chces kvoli tomu zabit, je hlupe riesenie a urcite tak nebudes zit cely zivot! Ci chystas sa cely zivot zit s mamou? Chapem, ze jej chces pomoct, ale komu niet rady... pokracovanie poznas.

a aky ma vlastne dovod?

priroda32

ona ked ma prist oco domou tak si lahne a vyspí sa. prepac, ale vidim,ze asi doma alkoholicku nemas. nemozem mu to povedat,on ma dost svojich starosti.

sisisi

A mimochodom, to radsej sa zabijem je ozaj super riesenie! Radsej jej pomôz a nepridavaj jej starosti..Aky ma dôvod?

sisisi

A co je ten otec slepy? Ked robi bordel a on o tom nevie, preco mu to nepovies? Vsak ju nahraj a potom jej to pusti..