Mastná, mierne problematická, citlivá a alergická pleť

Príspevok v téme: Mastná, mierne problematická, citlivá a alergická pleť
Hugina

Dobrý deň.
Mnohými drastickými prípravkami, ktoré som používala zamlada v snahe zbaviť sa akné som "dospela" k typu pleti uvedenom v názve témy. Čím viac ju odmasťujem, tým sa mi viac mastí, nedajbože použijem krémy typu La Roche Posay-Efaclar a mnohé iné (prehnane drahé a prehnane drastické), pleť sa mi tak vysuší, až sa začné intenzívnejšie mastiť. už po pol hodinke od nalíčenia sa lesknem ako panvica. Už naozaj neviem, čo s tým, Vyskúšala som tri dermatologičky, o.i. skúsila množstvo kozmetiky, ktorú mi odporučili, bez výsledku. Čo poriešilo akné, neporiešilo maz, čo poriešilo maz, upchalo póry a stále dookola. Momentálne používam prírodnú kozmetiku LAVERA, celkom fajn, poriešilo maz, no dosť presušuje a upcháva póry. Za akúkoľvek radu, budem povďačná.

delphia

Hugina, nie NEJAKA Dlephia, ale Delphia.

...ale k veci. ja s tou kozmetikou v salone nerobim, len ju ponukam na domace osetrovanie pleti. moja s kusenost: tak ako aj s inymi znackami- niekomu sadne, niekomu nie. zazraky urite nerobi, ale to nerobi ani ziadna ina kozmetika.

Marika17

Lenka tak asi nečítaš všetky témy! Prispievam tam kde mám dobrú skúsenosť a kde mám čo povedať. Ale o žiadnej kozmetike, ktorú nepoznám alebo aj poznám mam s ňou napr. zlú skúsenosť by som si nedovolila napísať na takomto fóre, že je nebezpečná, pokiaľ by to nebolo oficiálne zverejnené na stránke ÚVZ. Vieš, že je to trestný čin? Ak máš pochybnosti tak kontaktuj distributora a on ti odpovie tak ako odpovedal na moje otázky mne a možno aj Delphii. Som s ňou spokojná a o ostatnom si mysli, čo chceš.
Prajem ti pekný deň

lenkaa123456

nemam to nijako potvrdene ani nemam skusenosti s touto znackou, len som to citala niekde tu na fore.

Marika17 a niesi ty tak nahodou distrubutor tejto znakcy? lebo ako som si vsimla tak neprsispievas do ziadnych tem iba do tych kde mozes napisat aka je tato kozmetika zazracna

Marika17

Vieš, ja by som si nikdy nedovolila použiť také slová pokiaľ to nemám fakt potvrdené. Myslím si, že tieto diskusie číta veľa ľudí a názory môžu dosť ovplyvniť ich rozhodnutie.Tak prečo škodiť ? recenziu na túto značku najdeš napr. na kosmetika cz, dlouhevlasy, alebo na talianskej stránke natura.it Ja som si dovolila vyjadriť svoju dlhodobú skúsenosť a spokojnosť s touto značkou čo som napísala aj distributorovi, používam aj iné značky ale nikdy by som aj keby som ich nepoznala nevolila takéto slová!

Hugina

Ja som sa nehádala, a nechcela som nikoho ani napadať. Len som napísala, že ju nepoznám. A na to, že je zakázaná, som sa tiež pýtala, že odkiaľ má lenkaa túto info.Tiež pochybujem, že pri prísnych EU normách, by niečo "škodlivé" resp. zakázané u nás schválili. A nikto nenapísal, že AA kozmetika má BDIH. AA kozmetika sa ani neradí medzi prírodnú kozmetiku, je na syntetickej báze, no ide o to, že neobsahuje najčastejšie sa vyskytujúce alergény a je vyrobená presne pre citlivú pleť so sklonom k alergiám. Marka,skús prosím dať tu linky, kde sú nejaké diskusie ohľadom NATURA HOUSE (dúfam, že som to dobre napísala), rada by som si prečítala nejaké názory ľudí, čo to používajú, resp. mali s tým nejaké skúsenosti. Asi som naozaj dobre nehľadala, ale GOOGLE mi nevyhodil nič, okrem obchodov, ktoré to ponúkajú.Vďaka.

Marika17

Dievčatá nie Natural House???? ale Natura House !!!!!! Neviem odkiaľ berieš informáciu že je zakázaná! To vôbec nie je pravda, práve naopak je najviac predávanou značku vo svete ako talianska prírodná kozmetika. A ak by bola nebezpečná myslím si, že by sa nepredávala v lekárňach a určite by nebola ani schválená úradom verejného zdravotníctva!!!!A že ste nevideli žiadne diskusie o nej tak to asi zle pozeráte na nete. Certifikát BDIH sa používa len pre nemeckú kozmetiku a myslím si, že ani poľská AA kozmetika ju nemá. Nešírte tu medzi ľudmi klamlivé informácie ale spýtajte sa priamo výrobcu , distribútera ako to je s bezpečnosťou výrobkov alebo na ÚVZ v Bratislave.

Hugina

Lenkaa, práve som si pozerala stránku Natural House kozmetiky, neviem, čo si o nej myslieť, pretože ju tu odporúča len pani Marka a ešte nejaká Dlephia, ktorá s ňou, ak som pochopila dobre, robí vo svojom salóne. Nikde na nete som o nej nenašla žiadnu diskusiu. Prečo je v iných štátoch zakázaná? Kvôli čomu? Inak ja som bola už u troch dermatológov, stále dokola to isté, drastické krémy typu SKINOREN na mojú 30-ročnú pleť, čo mi spôsobovalo štípanie, sčervenanie a slzenie očí. Tak mi spravili alergologické testy a potvrdila sa alergia na kovanol, čo je látka,ktorú obsahuje takmer každý kozmetický produkt (bežný). Tak mi odporučila práve AA kozmetiku alebo nejakú prírodnú. O.i. pri Natural House som nenašla medzinárodný certifikát BDIH, čo naozaj zaručuje jej kvalitu. Tak neviem...

lenkaa123456

pokial viem natural house je v niektorych statoch zakazana

hugina: radsej zajdi za koznou lekarkou, alebo na imunologiu, mozno mas nejaku alergiu. alebo ked uz chces nejaku kozmetiku z lekarne, vyskusaj eucerin. toto je kozmetika vhodna presne pre citlivu pokozku

Marka17

ja mám veľmi dobrú skúsenosť s prírodnou kozmetikou Anti akne od Natura House. Obsahuje extrakt z cejlonskej škorice, ktorý upravuje stav pokožky, pekne sťahuje póry a zmatňuje pleť, zinok upravuje tvorbu kožného mazu. je veľmi príjemný čo sa týka konzistencie, pekne vonia po oregane a stačí skutočne malé množstvo naniesť na pleť, rýchlo sa vstrebáva a rýchlo rieši i zápal.

Hugina

Ďakujem zatiaľ za rady. Livuška, poznám AA kozmetiku, mám od nich tú žltú sadu na citlivú pleť, zatiaľ mi robila najlepšie (t.j., akonáhle som si ho naniesla na tvár, nedialo sa nič, žiadne štípanie, napínanie, začervenanie...),len som ho mohla používať jedine na noc, keďže som sa po ňom nekontrolovateľne mastila (mala som ten polomastný). Vlastne mi tú kozmetiku poradila moja kožná, no keď som sa asi v piatich lekárňach spýtala, či by mi mohli zabezpečiť tú zelenú sadu, tak mi bolo povedané, že najskôr tak za dva mesiace, pretože takto im chodí díler a podobne. tak ma to dosť namrzelo. Ale Ty si uviedla nejakú stránku. Ako dlho potrvá, kým Ti dojdú výrobky???