Výčitky svedomia

Príspevok v téme: Výčitky svedomia
Arron

Chcem sa Vás opýtať, čo by ste robili s "výčitkami svedomia" aké mám ja. Mám 27 rokov a problémom je, že vždy ked nadviažem nový vzťah objavia sa u mňa výčitky svedomia čo sa týka mojich predchádzajúcich sexuálnych partneriek - jednoducho mám výčitky že som mal s nimi sex - či už sme spolu chodili alebo to boli aj prostitutky. V podstate si uvedomujem, že čo bolo - stalo sa a dôležité, je čo bude ďalej, ale neviem to v sebe potlačiť. Pritom vo vzťahu som nikdy nikomu neverný nebol, ale ked som sám tak som si "užíval". Neviem, či je to spôsobené OCD, ktoré mám tiež a spôsobujú mi vo vzťahoch tiež problémy - jedná sa o vtieravé myšlienky (myšlienky ktoré sú vám nepriemne a neviete sa ich zbaviť) týkajúce sa mojej partnerky, alebo jej rodiny.
Samozrejme, nejadná sa o nejaký tragický problém a určite je tu mnoho ľudí, ktorí majú väčšie starosti, ale do značnej miery mi to spôsobuje v partnerských vzťahoch problémy. Chodil som k psychologičke - moc to nepomohlo. Veľmi pekne ďakujem za každú radu.

Podlupou

Pán autor príspevku pochválte sa akým spôsobom ste si privyrábali v práci a akým spôsobom žijete.Očividne nie ste muž ani žena.Vy za to nemôžete ani za to že ste latentný homoidiot.

torolkozo

Tak sa uz nezamyslaj, ako si zil v minulosti, ale radsej, ako budes zit v buducnosti bez toho, aby si si musel robit dalsie vycitky. Komplikovane, ale napriklad: ze keby si sa rozisiel s tou, s ktorou teraz chodis a budes sam, tak proste si neuzivaj s inymi a nechod ani za stetkami, ale zi si len tak bez sexu a potom, ked zase budes vo vztahu, bude menej vycitiek. A budes mat sex len s tou svojou. Alebo: ked budes zase sam a bez vztahu, namiesto 30tich prostitutiek, ktore by si za dane obdobie mohol mat, poj...s len jednu. Menej prostitutiek, menej vycitiek, ziadne prostitutky, ziadne vycitky. Aj mensia pravdepodobnost nakazy. Zase chapem, ze taka skusena to urobi lepsie jak neskusena vo vztahu, teda pokial by len o samotnu telesnu rozkos prezivanu tebou islo, tak myslim. Lebo je aj rozdiel sex a sex. Prostitutke ty platis, tak ona urobi vsetko pre tvoje potesenie, nie pre svoje vlastne, cize za prachy urobi chlapovi dobre aj za cenu toho, ze sebe robi zle a ze sama pritom trpi, ale je to jej job a chce prachy, tak musi. Pricom vo vztahu je sex iny. Lebo tam kazdy chce dobre aj sebe, aj tomu druhemu. To je ine, keby islo pri chlapovi len o samotnu rozkos vlastneho tela, nehladiac pritom na to, ci aj zena, ktora s nim sexuje, nieco z toho ma, tak mu je fakt priostitutka lepsia jak panna krestanka pocas svadobnej noci. Ale kto chce vztah a zalezi mu okrem vlastnej telesnej rozkose aj na telesnej rozkosi partnerky, tak to uz je o inom. Musis vediet, aky si typ chlapa a co vlastne chces a ocakavas v sexualnej, ale aj vo vztahovej oblasti a co je pre teba prioritou. Ale vlastne hoci aj mas vycitky z niekolkych sulozi z minulosti, hlavne zi tak, aby si uz z veci, ktore robis v sucasnosti a ktore budes robit v buducnosti, vycitky nemal. A bude lepsie, uvidis. Lebo minulost sa uz zmenit neda, ale da sa za tym vsetkym urobit hruba ciara a zacat zit inac. Z toho je potom lepsi pocit.

Ronjeremy

Skôr by si mal mať výčitky že si nejakú peknú couričku dobre neošukal.Pozri tie prostitútky čo píšeš už nejaké kilometre natočili a iste nečakajú len na teba a nevyčítajú si to.Homoši striedajú kakaové venčeky ako ponožky a nemorálne im to vôbec nepripadá skôr im prekáža tá gumová ochrana.A nemorálne a neetické nič ,nerobia' ani im to tak nepripadá.Morálny a etický kódex zamestnanca asi len pre svoju pretvárku......???!!!!!!!!!

Lily.

Bud si niekomu skutocne ublizil alebo si si myslel, ze si ublizil? Nebol si voci nim ci voci sebe uprimny? Vycitky su z pocitu viny, ci uz maju realne opodstatnenie alebo vykonstruovane. Tie vycitky nezmiznu len tak, ani sa nedaju trvalo potlacit, oni tam pre nieco su a budu pokym.....
Odkial sa asi vzali?

Gerbil

Sex je súčasťou ľudského života (a napokon súčasťou života živočíchov ako takých) podobne ako iné aktivity od stravovania sa cez spanie až po zábavu. Tak ako nemáš výčitky svedomia pred konzumáciou kuraťa, hovoriace ti, že pred ním si už dakedy predsa skonzumoval polievku (!), tak človek nemá mať výčitky svedomia ani pred opätovným pohlavným stykom.

Svedomie je hlas, ktorý sa nikdy nemýli a vždy nám vo vnútri podáva tú najmorálnejšiu a najsprávnejšiu variantu. U teba je očividne svedomie utlmené iným hlasom, ktorý si si ty sám v živote vytvoril a je len na tebe, sa postupne neprestajnou snahou tohto hlasu zbaviť. A človeku vždy pomôže, keď mu niekto druhý zopakuje to, čo už sám dávno vie: neboj sa, nič nemorálne a zlé nerobíš!