Nador na mozgu -> moje trapenie

Príspevok v téme: Nador na mozgu -> moje trapenie
Smutnyyy

Dobry den,
pred necelym mesiacom zistili mojej partnerke nador na mozgu.
Podstupila uz kadejake vysetrenia ale doposial podla slov doktora nic nezabera.
Tvorba metastaz zacala uz davnejsia cize sanca je tam asi mala.. ale ja verim :( Neviem to uplne doslovne. Partnerku velmi milujem a mam hrozny strach ze sa stane nieco zle. Mavam bolesti brucha atd. .. je to hrozne, ked viem ze zajtra tu uz nemusi byt :( .. poradte mi co mam robit.. ako sa mam ukludnit.. ak mi odide, moj zivot strati zmysel :( som dost citlivy clovek a myslim ze takato strata bude na mne badatelna uz navzdy :( ...

Tibianaaa

Za to sa nedakuje, skutocne Ti velmi rada kedykolvek odpisem ... a od toho je toto forum, nemyslim si, ze pises nieco nevhodne a Tvoje trapenie je namieste! Viem co prezivas :( velmi dobre to z domu poznam.

Neviem kde vsade to ma rozsirene ale dnes sa deje cokolvek. Vies co je dolezite, teda aspon maminke na to apelovali ... pokial rapidne nechudne, je to fajn.

Skus si brat priklad z vyliecenych ludi.. napr. futbalovy brankar Juraj Cobej, mal nador lavej strany mozgu - dnes opat chyta v brane!!! Netreba vidiet vsetko cierne ...

frederic

Smutnyyy,
určite to nevzdávaj a stoj pri nej. Vieš, pre ňu je to tiež veľmi ťažké, tak ako aj pre teba. Ver, že ťa potrebuje, tiež sa zmráka v neistotách a má plno otázok, na ktoré nevie odpoveď. Ja sama bojujem s nádorovým ochorením už 11-ty rok, chvíľami je lepšie, chvíľami horšie, teraz už dva roky veľmi zle, ale nesmiete sa vzdávať. Ja sa teším z každej maličkosti, ktorá sa mi ponúka, teším sa každej chvíly s mojim manželom (som vyše roka už v nemocnici, tak tých chvíľ je dosť málo), ale ver, že všetko sa dá. Moc, moc vám držím palce. A neboj sa plánov do budúcnosti. Je dobré, že si ju požiadal o ruku, je fajn, že chcete domček. Sny sú na to aby sa snívali a plnili. Tak tie, čo dokáže ovplyvniť, tie si splnte. Držím palce.

Smutnyyy

Ahoj,
velmi pekne dakujem , je to od teba strasne zlate :( .. vzdy som sa snazil byt silny .. vies mam 24 r. studujem na technickej univerzite .. pred polrokom som ju poziadal o ruku .. vsetko sme uz mali pekne premyslene.. nas domcek :( snazim sa ju podporovat co najviac..
neviem ci je tam este sanca, ked metastazy su uz rozsirene? Je?? vsak je? :( ..
Ona sa o tom nechce volako bavit.. Neviem presne co uz podstupila kedze sa do toho nevyznam ale zda sa mi ze stereotakticku radiochirurgiu ak som si to spravne zapamatal. Nechcem vam tu robit take starosti ani, len neviem komu sa mam vyrozpravat. Nechcem jej hovorit o tom ako sa bojim ze zomrie, pretoze s tym by som ju asi moc nepodrzal. Dakujem, ja budem stale verit ze bude zdrava!

Tibianaaa

Ahoj,

hlavu hore! Maminka mala tiez nadorove ochorenie, nepoddavajte sa tomu. Nesmies jej dat na sebe znat, ze Ta to ubija a nici .. prave teraz jej musis byt oporou ako nikdy!!! SPOLOCNE TO ZVLADNETE!!! Budem vam obom drzat zo srdca palce. V kazdom pripade zohrava velku rolu aj psychika pri liecbe, podpor ju, zatni zuby a bud silny! V akom stadiu je? Resp. uz absolvovala nejaku chemoterapiu?