Boľavé kolená, modriny z ničoho nič a tŕpnutie nôh

Príspevok v téme: Boľavé kolená, modriny z ničoho nič a tŕpnutie nôh
MStehlik

Dobrý deň, nie ja ale moja sestra má zdravotné problémy a bohužiaľ ani naši doktori jej nevedia adekvátne pomôcť (mesto v strednom slovensku), ide o to, že ju dosť často bolia kolená, niekedy sa jej tvoria dokonca aj modriny a ako vraví, často jej aj tŕpnu nohy. Má priemernú postavu, takže to nebude nadváhou alebo niečim podobným. Často cvičí (bohužiaľ potom ju bolia nohy), opisuje svoju bolesť tak ako keby mala "v nohaviciach" v kolene ihlu a keď kráča tak ju to pichne. Neviete nám pomôcť? Alebo aspoň čo by to mohlo byť? Bojíme sa aby to nebolo niečo vážne a doktori nám nevedia pomôcť.

motomary

Ahojte,neviem či píšem do správnej kategorie, no snad mi niekto poradí.
Už asi 5 den mam zvlastnu zvieravu bolest okolo kolena. Nikdy som nič podobne nemala. Zrazu pride, ako keby mi to zovrelo koleno je prudka a bolestiva, ale nebolia kosti, len akoby žily okolo celeho kolena. No je tak prudka že ma doslova zloží k zemi a cca po 30-60sek prejde. No čo ma vystrašilo je že mi je pri nej celkovo zle ako na odpadnutie. Ako pride tak odide a potom fungujem ako keby mi nič nebolo. Stretol sa s tymto už niekto ? Ďakujem

zuzu126

Ja som mala to iste znicoho nic ma zacalo pichat v kolene nemohla som ho ani zohnut od bodavej bolesti (presne ako ste popisali ihla v kolene). Dlho som to neriesila lebo to vzdy preslo tak ako to prislo ale ked sa to objavovalo coraz castejsie isla som doktorovi a ten ma poslal na rontgen a k ortopedovi. Chrupavka nebola este poskodena ortoped mi pre istotu dal nejake vyzivove kapsule na chrupavku a povedal ze je to kvoli skratenemu prednemu stehennemu svalu ktory sposobuje ze kosti v kolene nedoliehaju poriadne k sebe. Zacala som cvicit strecing a pilates a uz rok s tym nemam problem.

Alica5521

Možno idem už po funuse, vidím, že sú to príspevky z minulého roka, ale jeden je z dnešného dňa.
Ja som spoznala jeden výživový doplnok novej generácie, ktorý už mnohým pomohol na kĺby, chrupavky, platničky... volá sa to Agel FLX a sú to také gélové vankúšiky. Gél sa priamo vypije a rýchlo sa vstrebáva. Obsahuje 4 účinné látky na obnovu chrupaviek. Videla som to na stránke www.zdravy-napoj.sk
Tak neviem, treba to vyskúšať.

geppe21

ja si myslim, ze to je porusena chrupavka na jablcku, to by vysvetlilo pichavu bolest, ortoped to vie odhalit, ak to je ono treba si dat predpisat nejake tabletky na to, inak ak nie su po ruke tabletky,tak huspeninu a zele z lekarne.
modriny som maval aj ja, ked som hraval basketbal, je to vsak najskor slabost ciev. moze byt vysoky cholestor /ten poskodzuje cievy, ktore ked su namahena mozu praskat, najma teda vlasocnice/. tabletky na modriny su askorutin, je to vit C a nieco pridane na tie cievy, ale skor by som sa zameral na zmenu jedalnicka a hlavne pravidelnost v jedeni + po cviceni aspon na par minut schladit koleno ladovym obdladom

snad som nepisal moc z cesty, ak hej tak ma opravte:D pisem skor zo skusenosti

Karina

Uf, tak potom naozaj neviem. Aj ked je dost mozne, ze je chyba u doktora - pokial ste boli o normal obvodnej, ktora si len potrebuje urobit ciarku v kartoteke, tak je jasne, ze nic nenasla... Ja som bola u tej mojej naposledy pred rokom, ked mi brala krv kvoli povinnej prehliadke a zistila mi vysoky cholesterol, odporucila mi jest menej smotanovych, vyprazanych jedal... Pricom ja som uz asi od 14 bola vegetarianka, stravovala sa z 90% zeleninou, ovocim a obilninami... A ked som sa jej spytala, ci mi robila aj rozlisovacky na HDL a LDL tak ma odbila, ze to je predsa jedno...

Kazdopadne drzim palce nech najdete co najskor pricinu :) a ty sestru prosim ta drz na uzde, nech necvici a nenamaha tie kolena...

MarcelStehlik

Detva City :) (ale doktor u koho sme boli je z iného mesta) ... brali jej krv a vraj má všetko OK ... nuž skúsime ísť alergiologičke čo na to povie ... inak držím palce nech sa z toho dostaneš

Karina

Marcel zialbohu k modrinam sa neviem vyjadrit, tie som u seba nespozorovala... Ale mozno to je tiez jeden z prejavov, mozno problem so zrazanlivostou..? Ktovie, kazdopadne skuste este ist dat zobrat tu krv - ta yersinia je dost potvora, pokial sa to dlhsie nelieci tak narobi poriadnu sarapatu...

Dakujem za opytanie, ja sa mam stale rovnako..:) Uvidim podla vysledkov, ked tak ocakavam nejake antibiotika... Inak z ktoreho stredoslovenskeho mesta si?

MarcelStehlik

Modriny jej už zmizli, ale tak má ich ako som spomínal tak pol centimetra veľké a sú pod jabĺčkom, čo sa týka zafarbenia a iných vlastností vypadajú ako normálna modrina. A čo mi ešte spomínala keď sa na tom mieste dotkne tak ju to bolí a pri tej chôdzi ju to pichne ako keby mala ihlu v nohaviciach (nejak tak mi to vysvetlila) ... boli sme u ortopéda ale ten ju ani nepozrel, že nech ide na kožné a alergiologičke ...

MarcelStehlik

Modriny jej už zmizli, ale tak má ich ako som spomínal tak pol centimetra veľké a sú pod jabĺčkom, čo sa týka zafarbenia a iných vlastností vypadajú ako normálna modrina. A čo mi ešte spomínala keď sa na tom mieste dotkne tak ju to bolí a pri tej chôdzi ju to pichne ako keby mala ihlu v nohaviciach (nejak tak mi to vysvetlila) ... boli sme u ortopéda ale ten ju ani nepozrel, že nech ide na kožné a alergiologičke ...

Najčítanejšie články